| muratordom.pl » Ogród » Nawierzchnie, ogrodzenia » Ścieżka ogrodowa, murek, grill... Zobacz, do czego jeszcze w Twoim ogrodzie przyda się klinkier
KLINKIER - galeria inspiracji

Ścieżka ogrodowa, murek, grill... Zobacz, do czego jeszcze w Twoim ogrodzie przyda się klinkier

Klinkier to nie tylko ścieżki i murki ogrodowe. Doskonale sparwdzi się do wykończenia nawierzchni, elewacji, a także budowy elementów małej architektury. Przekonaj się, jakie efekty możesz uzyskać w swoim ogrodzie dzięki klinkierowi.

Klinkier jest trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Dobrze znosi kontakt z wilgotną glebą i gorący żar paleniska. Ma różne kolory. Dobrze łączy się z innymi materiałami stosowanymi w ogrodzie. Oprócz typowych cegieł w ofercie firm można znaleźć utrzymane w tej samej kolorystyce kształtki o wyoblonych brzegach czy ściętych krawędziach.

Murowanie z klinkieru

  1. Do murowania używaj specjalnej zaprawy do klinkieru. Nie zawiera wapnia, który jest przyczyną powstawania białych wykwitów.
  2. W czasie murowania cegieł perforowanych pokrywaj zaprawą całą perforowaną powierzchnię. Nawet przez niewielką szczelinę może wniknąć i po zamarznięciu zniszczyć konstrukcję.
  3. Do budowy elementów narażonych na stały kontakt z wodą używaj cegieł pełnych.
  4. Podczas pracy usuwaj zaprawę na bieżąco – po stwardnieniu będzie trudna do starcia.
  5. Obiekt, który murujesz, chroń przed deszczem (okrywając folią) w czasie pracy i tydzień po jej zakończeniu, czyli zanim zwiąże zaprawa. Woda mogłaby wypłukać ją ze spoin, co osłabiłoby konstrukcję i spowodowało powstanie brzydkich zacieków.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

ZDANIEM EKSPERTA

Klinkier - uniwersalny materiał do budowy architektury ogrodowej

Wyjaśnia ekspert z firmy Wienerberger

Klinkier należy do grupy nielicznych materiałów, które z powodzeniem można wykorzystać do budowy wszystkich elementów architektury ogrodowej. Praktyczne nawierzchnie, efektowne murki dzielące przestrzeń ogrodu, eleganckie donice, trwałe grille ogrodowe i solidne kominki zewnętrzne to tylko niewielki wycinek możliwości, jakie stwarza ten uniwersalny materiał.

Korzystanie z tego samego materiału jest słuszną decyzją z praktycznego punktu widzenia – łatwiej zorganizować prace budowlane, gdy ta sama ekipa znająca dobrze produkt wykona.

Różnorodność kształtów i wymiarów cegieł klinkierowych umożliwia budowanie także niewielkich elementów małej architektury ogrodowej, np. kwietników, które podniosą prestiż posesji. wszystkie elementy architektoniczne otoczenia. Użycie klinkieru w tak wielu funkcjach ułatwia też zrealizowanie spójnej koncepcji domu i otoczenia. Oferta Wienerberger daje odpowiedź na tak kompleksowe myślenie projektantów i inwestorów.

Układanie nawierzchni z kostek betonowych - zasady dobrego wykonania

Kiedy mamy już przygotowane podłoże, możemy zacząć układanie nawierzchni z kostki betonowej....

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Cegła w ogrodzie. Architektura ogrodowa z...

Cegła w ogrodzie to materiał naturalny, trwały, a przy tym bardzo efektowny. Klinkier może się mienić...

Ile kosztuje ogrodzenie. Przykładowe kosztorysy 9...

Od czego zależy cena ogrodzenia? Czy decydują o tym materiały? A może równie duże znaczenie ma...

Jak odnowić drewniane ogrodzenia, a jak...

Nawet najlepiej wykonane płoty i ogrodzenia po pewnym czasie niszczeją. Szczególną uwagę należy...

Oświetlenie ogrodowe - pomysły na oświetlenie...

Oświetlenie ogrodowe ułatwi poruszanie się po działce wieczorem. Światło powinno być skierowane na...

Nawierzchnie najlepiej przepuszczające wodę. Pod...

Urządzając teren wokół domu, należy starannie przemyśleć dobór nawierzchni. Warto wybrać taką,...