| muratordom.pl » Ogród » Nawierzchnie, ogrodzenia » Ścieżka ogrodowa, murek, grill... Zobacz, do czego jeszcze w Twoim ogrodzie przyda się klinkier
KLINKIER - galeria inspiracji

Ścieżka ogrodowa, murek, grill... Zobacz, do czego jeszcze w Twoim ogrodzie przyda się klinkier

Klinkier to nie tylko ścieżki i murki ogrodowe. Doskonale sparwdzi się do wykończenia nawierzchni, elewacji, a także budowy elementów małej architektury. Przekonaj się, jakie efekty możesz uzyskać w swoim ogrodzie dzięki klinkierowi.

Klinkier jest trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Dobrze znosi kontakt z wilgotną glebą i gorący żar paleniska. Ma różne kolory. Dobrze łączy się z innymi materiałami stosowanymi w ogrodzie. Oprócz typowych cegieł w ofercie firm można znaleźć utrzymane w tej samej kolorystyce kształtki o wyoblonych brzegach czy ściętych krawędziach.

Murowanie z klinkieru

  1. Do murowania używaj specjalnej zaprawy do klinkieru. Nie zawiera wapnia, który jest przyczyną powstawania białych wykwitów.
  2. W czasie murowania cegieł perforowanych pokrywaj zaprawą całą perforowaną powierzchnię. Nawet przez niewielką szczelinę może wniknąć i po zamarznięciu zniszczyć konstrukcję.
  3. Do budowy elementów narażonych na stały kontakt z wodą używaj cegieł pełnych.
  4. Podczas pracy usuwaj zaprawę na bieżąco – po stwardnieniu będzie trudna do starcia.
  5. Obiekt, który murujesz, chroń przed deszczem (okrywając folią) w czasie pracy i tydzień po jej zakończeniu, czyli zanim zwiąże zaprawa. Woda mogłaby wypłukać ją ze spoin, co osłabiłoby konstrukcję i spowodowało powstanie brzydkich zacieków.
ZDANIEM EKSPERTA

Klinkier - uniwersalny materiał do budowy architektury ogrodowej

Wyjaśnia ekspert z firmy Wienerberger

Klinkier należy do grupy nielicznych materiałów, które z powodzeniem można wykorzystać do budowy wszystkich elementów architektury ogrodowej. Praktyczne nawierzchnie, efektowne murki dzielące przestrzeń ogrodu, eleganckie donice, trwałe grille ogrodowe i solidne kominki zewnętrzne to tylko niewielki wycinek możliwości, jakie stwarza ten uniwersalny materiał.

Korzystanie z tego samego materiału jest słuszną decyzją z praktycznego punktu widzenia – łatwiej zorganizować prace budowlane, gdy ta sama ekipa znająca dobrze produkt wykona.

Różnorodność kształtów i wymiarów cegieł klinkierowych umożliwia budowanie także niewielkich elementów małej architektury ogrodowej, np. kwietników, które podniosą prestiż posesji. wszystkie elementy architektoniczne otoczenia. Użycie klinkieru w tak wielu funkcjach ułatwia też zrealizowanie spójnej koncepcji domu i otoczenia. Oferta Wienerberger daje odpowiedź na tak kompleksowe myślenie projektantów i inwestorów.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Jaka myjka ciśnieniowa? Wybieramy urządzenie do...

Myjka ciśnieniowa to bardzo popularne urządzenie myjące. Wykorzystujemy je do mycia elewacji, czyszczenia...

Z czego powstają ogrodzenia murowane? Ogrodzenia...

Murowane ogrodzenie składa się przeważnie ze słupków, podmurówki i przęseł. Przęsła stalowe do...

Czyszczenie i pielęgnacja kostki brukowej przed...

Podpowiadamy, jak czyścić, impregnować i pielęgnować kostkę brukową, aby przetrwała zimę w nienagannym stanie.

Nawierzchnie najlepiej przepuszczające wodę. Pod...

Urządzając teren wokół domu, należy starannie przemyśleć dobór nawierzchni. Warto wybrać taką,...

Konserwacja drewna – jak ją wykonywać właściwie?

Drewno w to naturalny budulec, który pasuje do każdego ogrodu lub wnętrza. W zależności od gatunku...

Prawidłowy montaż ogrodzenia. Porady architekta...

Budowa ogrodzenia trwałego i funkcjonalnego - krok po kroku. Praktyczna porada architekta krajobrazu. Dowiedz...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.