| muratordom.pl » Ogród » Nawierzchnie, ogrodzenia » Ścieżka ogrodowa, murek, grill... Zobacz, do czego jeszcze w Twoim ogrodzie przyda się klinkier
KLINKIER - galeria inspiracji

Ścieżka ogrodowa, murek, grill... Zobacz, do czego jeszcze w Twoim ogrodzie przyda się klinkier

Klinkier to nie tylko ścieżki i murki ogrodowe. Doskonale sparwdzi się do wykończenia nawierzchni, elewacji, a także budowy elementów małej architektury. Przekonaj się, jakie efekty możesz uzyskać w swoim ogrodzie dzięki klinkierowi.

Klinkier jest trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Dobrze znosi kontakt z wilgotną glebą i gorący żar paleniska. Ma różne kolory. Dobrze łączy się z innymi materiałami stosowanymi w ogrodzie. Oprócz typowych cegieł w ofercie firm można znaleźć utrzymane w tej samej kolorystyce kształtki o wyoblonych brzegach czy ściętych krawędziach.

Murowanie z klinkieru

  1. Do murowania używaj specjalnej zaprawy do klinkieru. Nie zawiera wapnia, który jest przyczyną powstawania białych wykwitów.
  2. W czasie murowania cegieł perforowanych pokrywaj zaprawą całą perforowaną powierzchnię. Nawet przez niewielką szczelinę może wniknąć i po zamarznięciu zniszczyć konstrukcję.
  3. Do budowy elementów narażonych na stały kontakt z wodą używaj cegieł pełnych.
  4. Podczas pracy usuwaj zaprawę na bieżąco – po stwardnieniu będzie trudna do starcia.
  5. Obiekt, który murujesz, chroń przed deszczem (okrywając folią) w czasie pracy i tydzień po jej zakończeniu, czyli zanim zwiąże zaprawa. Woda mogłaby wypłukać ją ze spoin, co osłabiłoby konstrukcję i spowodowało powstanie brzydkich zacieków.
ZDANIEM EKSPERTA

Klinkier - uniwersalny materiał do budowy architektury ogrodowej

Wyjaśnia ekspert z firmy Wienerberger

Klinkier należy do grupy nielicznych materiałów, które z powodzeniem można wykorzystać do budowy wszystkich elementów architektury ogrodowej. Praktyczne nawierzchnie, efektowne murki dzielące przestrzeń ogrodu, eleganckie donice, trwałe grille ogrodowe i solidne kominki zewnętrzne to tylko niewielki wycinek możliwości, jakie stwarza ten uniwersalny materiał.

Korzystanie z tego samego materiału jest słuszną decyzją z praktycznego punktu widzenia – łatwiej zorganizować prace budowlane, gdy ta sama ekipa znająca dobrze produkt wykona.

Różnorodność kształtów i wymiarów cegieł klinkierowych umożliwia budowanie także niewielkich elementów małej architektury ogrodowej, np. kwietników, które podniosą prestiż posesji. wszystkie elementy architektoniczne otoczenia. Użycie klinkieru w tak wielu funkcjach ułatwia też zrealizowanie spójnej koncepcji domu i otoczenia. Oferta Wienerberger daje odpowiedź na tak kompleksowe myślenie projektantów i inwestorów.

Przeczytaj dodatkowo:
Sprytny sposób na ścieżki ogrodowe - bruk...

Drewno i żwir to materiały, które znajdziemy właściwie w każdym ogrodzie. Naturalnym jest więc myśl,...

Wiosenne porządki. Akcesoria i środki czyszczące...

Myjka wysokociśnieniowa to urządzenie, którym zdołasz wyczyścić prawie wszystko. Musisz mieć jednak...

Ogrodzenia gabionowe – eleganckie dopełnienie...

Ogrodzenia gabionowe mają coraz więcej zwolenników. Są efektowne, izolują od hałasu, zanieczyszczeń i...

Jak dopasować ogrodzenie do stylu domu? 26 zdjęć...

Płot, furtka i brama wejściowa składające się na ogrodzenie wokół domu powinny tworzyć zgraną całość,...

Mycie, czyszczenie i konserwacja kostki brukowej,...

Dokładne mycie, skrupulatne czyszczenie, konserwacja i pielęgnacja kostki brukowej to cztery najważniejsze...

Konserwacja drewna - jak ją wykonywać właściwie?

Aby dekoracyjne elementy ogrodu służył przez długie lata, konserwacja drewna powinna być przeprowadzana...