| muratordom.pl » Ogród » Nawierzchnie, ogrodzenia » Ścieżka ogrodowa, murek, grill... Zobacz, do czego jeszcze w Twoim ogrodzie przyda się klinkier
KLINKIER - galeria inspiracji

Ścieżka ogrodowa, murek, grill... Zobacz, do czego jeszcze w Twoim ogrodzie przyda się klinkier

Klinkier to nie tylko ścieżki i murki ogrodowe. Doskonale sparwdzi się do wykończenia nawierzchni, elewacji, a także budowy elementów małej architektury. Przekonaj się, jakie efekty możesz uzyskać w swoim ogrodzie dzięki klinkierowi.

Klinkier jest trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Dobrze znosi kontakt z wilgotną glebą i gorący żar paleniska. Ma różne kolory. Dobrze łączy się z innymi materiałami stosowanymi w ogrodzie. Oprócz typowych cegieł w ofercie firm można znaleźć utrzymane w tej samej kolorystyce kształtki o wyoblonych brzegach czy ściętych krawędziach.

Murowanie z klinkieru

  1. Do murowania używaj specjalnej zaprawy do klinkieru. Nie zawiera wapnia, który jest przyczyną powstawania białych wykwitów.
  2. W czasie murowania cegieł perforowanych pokrywaj zaprawą całą perforowaną powierzchnię. Nawet przez niewielką szczelinę może wniknąć i po zamarznięciu zniszczyć konstrukcję.
  3. Do budowy elementów narażonych na stały kontakt z wodą używaj cegieł pełnych.
  4. Podczas pracy usuwaj zaprawę na bieżąco – po stwardnieniu będzie trudna do starcia.
  5. Obiekt, który murujesz, chroń przed deszczem (okrywając folią) w czasie pracy i tydzień po jej zakończeniu, czyli zanim zwiąże zaprawa. Woda mogłaby wypłukać ją ze spoin, co osłabiłoby konstrukcję i spowodowało powstanie brzydkich zacieków.
ZDANIEM EKSPERTA

Klinkier - uniwersalny materiał do budowy architektury ogrodowej

Wyjaśnia ekspert z firmy Wienerberger

Klinkier należy do grupy nielicznych materiałów, które z powodzeniem można wykorzystać do budowy wszystkich elementów architektury ogrodowej. Praktyczne nawierzchnie, efektowne murki dzielące przestrzeń ogrodu, eleganckie donice, trwałe grille ogrodowe i solidne kominki zewnętrzne to tylko niewielki wycinek możliwości, jakie stwarza ten uniwersalny materiał.

Korzystanie z tego samego materiału jest słuszną decyzją z praktycznego punktu widzenia – łatwiej zorganizować prace budowlane, gdy ta sama ekipa znająca dobrze produkt wykona.

Różnorodność kształtów i wymiarów cegieł klinkierowych umożliwia budowanie także niewielkich elementów małej architektury ogrodowej, np. kwietników, które podniosą prestiż posesji. wszystkie elementy architektoniczne otoczenia. Użycie klinkieru w tak wielu funkcjach ułatwia też zrealizowanie spójnej koncepcji domu i otoczenia. Oferta Wienerberger daje odpowiedź na tak kompleksowe myślenie projektantów i inwestorów.

Przeczytaj dodatkowo:
Prawidłowy montaż ogrodzenia. Porady architekta...

Budowa ogrodzenia trwałego i funkcjonalnego - krok po kroku. Praktyczna porada architekta krajobrazu. Dowiedz...

Nawierzchnie ze żwiru lub grysu - sposób na...

Kruszywa takie jak żwir i grys to materiały bardzo przydatne w aranżacji działki. Wyglądają naturalnie,...

Ogrodzenia gabionowe – eleganckie dopełnienie...

Ogrodzenia gabionowe mają coraz więcej zwolenników. Są efektowne, izolują od hałasu, zanieczyszczeń i...

Nawierzchnie najlepiej przepuszczające wodę. Pod...

Urządzając teren wokół domu, należy starannie przemyśleć dobór nawierzchni. Warto wybrać taką,...

Czyszczenie i pielęgnacja kostki brukowej przed...

Podpowiadamy, jak czyścić, impregnować i pielęgnować kostkę brukową, aby przetrwała zimę w nienagannym stanie.

Kup parkan w sklepie. Gotowe ogrodzenia metalowe

Dlaczego gotowe ogrodzenia metalowe są lepsze od tych budowanych od podstaw? Wszystkie elementy parkanu...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.