| muratordom.pl » Ogród » Nawierzchnie, ogrodzenia » Prawidłowy montaż ogrodzenia. Porady architekta krajobrazu

Prawidłowy montaż ogrodzenia. Porady architekta krajobrazu

Budowa ogrodzenia trwałego i funkcjonalnego - krok po kroku. Praktyczna porada architekta krajobrazu. Dowiedz się, jak przeprowadzić montaż ogrodzenia tak, aby było estetyczne i stanowiło wizytówkę Twojego domu.

Przed rozpoczęciem prac montażowych należy dokładnie zaplanować kształt i rozmieszczenie ogrodzenia. Precyzja i dokładne przemyślenie koncepcji to najważniejszy aspekt budowy ogrodzenia domu. Murek musi być trwały i na tyle solidny, aby mógł unieść ciężar bramy czy furtki. Nie bez znaczenia jest również uroda i estetyka ogrodzenia, bo przecież stanowi wizytówkę domu.

ZDANIEM SPECJALISTY

W pierwszej kolejności musimy zadecydować, jaką wysokość będą mieć słupki, z ilu przęseł będzie składać się ogrodzenie, gdzie mają znajdować się furtki oraz jaką szerokość będzie miała brama wjazdowa. Pozwoli nam to na precyzyjne określenie ilości materiałów potrzebnych do wykonania ogrodzenia. Następnie niezbędne jest wykonanie odpowiedniej ławy fundamentowej ciągłej i betonowych.

Autor: Jadar

Po ułożeniu elementów ogrodzenia „na sucho”, należy wzmocnić wszystkie słupki i murki. Do tej czynności trzeba użyć wcześniej przygotowanego betonu o gęstoplastycznej konsystencji. Wszystkie pustaki są wydrążone od środka, dając możliwość pewnego i trwałego muru po zalaniu ich betonem. Stanowią solidne oparcie dla ciężkich elementów ogrodzenia takich, jak bramy czy furtki. Równomiernie rozprowadzony beton, należy ubić gumowym młotkiem. Przed wypełnieniem pustaków, do wydrążonych wcześniej otworów wprowadza się przęsła lub kotwy przęseł. Podobnie postępuje się z zawiasami furtek i bram. Zawias wraz z kotwą montuje się w otwór wycięty w blokach.

Wykończeniem ogrodzenia jest przykrycie go daszkami jedno lub dwuspadowymi. Ten etap budowy najlepiej jest wykonywać po upływie 2 dni od ułożenia elementów ogrodzenia. Beton wprowadzony do wnętrza pustaków musi dobrze związać.

Autor: Jadar

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Nawierzchnie najlepiej przepuszczające wodę. Pod...

Urządzając teren wokół domu, należy starannie przemyśleć dobór nawierzchni. Warto wybrać taką,...

Nawierzchnie ze żwiru lub grysu - sposób na...

Kruszywa takie jak żwir i grys to materiały bardzo przydatne w aranżacji działki. Wyglądają naturalnie,...

Jaka myjka ciśnieniowa? Wybieramy urządzenie do...

Myjka ciśnieniowa to bardzo popularne urządzenie myjące. Wykorzystujemy je do mycia elewacji, czyszczenia...

Kup parkan w sklepie. Gotowe ogrodzenia metalowe

Dlaczego gotowe ogrodzenia metalowe są lepsze od tych budowanych od podstaw? Wszystkie elementy parkanu...

Konserwacja drewna – jak ją wykonywać właściwie?

Drewno w to naturalny budulec, który pasuje do każdego ogrodu lub wnętrza. W zależności od gatunku...

Pomysły na ogrodzenie domu. Nowoczesne systemy...

Ogrodzenie to wizytówka domu i ogrodu, dlatego jego wygląd ma ogromne znaczenie. Wybór...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.