| muratordom.pl » Ogród » Nawierzchnie, ogrodzenia » Prawidłowy montaż ogrodzenia. Porady architekta krajobrazu

Prawidłowy montaż ogrodzenia. Porady architekta krajobrazu

Budowa ogrodzenia trwałego i funkcjonalnego - krok po kroku. Praktyczna porada architekta krajobrazu. Dowiedz się, jak przeprowadzić montaż ogrodzenia tak, aby było estetyczne i stanowiło wizytówkę Twojego domu.

Przed rozpoczęciem prac montażowych należy dokładnie zaplanować kształt i rozmieszczenie ogrodzenia. Precyzja i dokładne przemyślenie koncepcji to najważniejszy aspekt budowy ogrodzenia domu. Murek musi być trwały i na tyle solidny, aby mógł unieść ciężar bramy czy furtki. Nie bez znaczenia jest również uroda i estetyka ogrodzenia, bo przecież stanowi wizytówkę domu.

ZDANIEM SPECJALISTY

W pierwszej kolejności musimy zadecydować, jaką wysokość będą mieć słupki, z ilu przęseł będzie składać się ogrodzenie, gdzie mają znajdować się furtki oraz jaką szerokość będzie miała brama wjazdowa. Pozwoli nam to na precyzyjne określenie ilości materiałów potrzebnych do wykonania ogrodzenia. Następnie niezbędne jest wykonanie odpowiedniej ławy fundamentowej ciągłej i betonowych.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Autor: Jadar

Po ułożeniu elementów ogrodzenia „na sucho”, należy wzmocnić wszystkie słupki i murki. Do tej czynności trzeba użyć wcześniej przygotowanego betonu o gęstoplastycznej konsystencji. Wszystkie pustaki są wydrążone od środka, dając możliwość pewnego i trwałego muru po zalaniu ich betonem. Stanowią solidne oparcie dla ciężkich elementów ogrodzenia takich, jak bramy czy furtki. Równomiernie rozprowadzony beton, należy ubić gumowym młotkiem. Przed wypełnieniem pustaków, do wydrążonych wcześniej otworów wprowadza się przęsła lub kotwy przęseł. Podobnie postępuje się z zawiasami furtek i bram. Zawias wraz z kotwą montuje się w otwór wycięty w blokach.

Wykończeniem ogrodzenia jest przykrycie go daszkami jedno lub dwuspadowymi. Ten etap budowy najlepiej jest wykonywać po upływie 2 dni od ułożenia elementów ogrodzenia. Beton wprowadzony do wnętrza pustaków musi dobrze związać.

Autor: Jadar

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Jak dopasować ogrodzenie do stylu domu? 26 zdjęć...

Płot, furtka i brama wejściowa składające się na ogrodzenie wokół domu powinny tworzyć zgraną całość,...

Kup parkan w sklepie. Gotowe ogrodzenia metalowe

Dlaczego gotowe ogrodzenia metalowe są lepsze od tych budowanych od podstaw? Wszystkie elementy parkanu...

Jak zbudować ogrodzenie murowane? Słupki z...

Zobacz, jak wygląda budowa ogrodzenia murowanego z przęsłami stalowymi. Poznaj zasady wykonywania...

Projektowanie otoczenia domu: gdzie można...

Systemy stabilizujące przepuszczalne powierzchnie służą do utrwalania nawierzchni sypkich, takich jak...

Czyszczenie kostki brukowej: plamy z oleju,...

Początek wiosny to czas na mycie i czyszczenie kostki brukowej, która łatwo chłonie wodę i się brudzi....