| muratordom.pl » Ogród » Nawierzchnie, ogrodzenia » Jaka myjka ciśnieniowa? Wybieramy urządzenie do mycia elewacji i kostki brukowej (FILM)

Jaka myjka ciśnieniowa? Wybieramy urządzenie do mycia elewacji i kostki brukowej (FILM)

Myjka ciśnieniowa to bardzo popularne urządzenie myjące. Wykorzystujemy je do mycia elewacji, czyszczenia kostki brukowej, mycia samochodu czy rowerów. Podpowiadamy, na jakie cechy myjki ciśnieniowej warto zwrócić uwagę, by jak najlepiej spełniała swoje zadanie.

Jakie cechy ma dobre urządzenie wysokociśnieniowe?

 • W zależności od tego jakie prace chcemy wykonywać powinniśmy wybrać odpowiedni model urządzenia. Mniejszy do prac wykonywanych sporadycznie i przez krótki czas, większy, bardziej wydajny - do prac długotrwałych i wykonywanych często.
 • Myjka ciśnieniowa powinna pozwolić na szybkie i wydaje usuwanie zabrudzeń. Ważne są tutaj dwa parametry - ciśnienie i wydatek wody.
  Do czyszczenia elewacji, mycia samochodu, czy czyszczenia kostki brukowej na podjeździe zalecane jest ciśnienie około 130 bar i wydatek około 400-500 l/h wody.
 • Budowa urządzenia czyszczącego i akcesoria w jakie jest ono wyposażone są niezwykle istotne, ponieważ nawet urządzenie o wysokich parametrach wyposażone w złej jakości dysze nie spełni swojego zadania.
  Myjka ciśnieniowa powinna umożliwiać wykonanie wielu różnych prac czyszczących w zależności od tego jaką powierzchnię czyścimy. Pozwalają na to: regulacja ciśnienia i różne rodzaje dysz.
  Warto wybierać takie urządzenia, do których można dokupić akcesoria dodatkowe: szczotki, lance, przystawki myjące powierzchnie płaskie (podjazdy).
 • Myjka wysokociśnieniowa powinna być wygodna w obsłudze. Praca z urządzeniem, wymiana akcesoriów oraz ich przechowywanie na myjce nie powinny sprawiać problemów.
  Ważny jest również serwis urządzenia, czyli ilość punktów serwisowych oraz dostępność części zamiennych w razie ewentualnych awarii.
 • Oszczędność to kolejna cecha dobrej myjki wysokociśnieniowej. Dzięki odpowiednim parametrom urządzenie zużywa mniej wody i prądu w cyklu mycia elewacji, kostki brukowej, czy samochodu. Dobre urządzanie skraca również czas czyszczenia.
  Co ciekawe, dostępne są myjki ciśnieniowe, które mają możliwość pobierania wody np. z beczki na deszczówkę. Dzięki temu oszczędności będą jeszcze większe.

Ogrodzenie domu - jak dopasować je do stylu, w jakim urządzony jest ogród?

Wybór odpowiedniego rodzaju ogrodzenia domu ma kolosalne znaczenie. Wyznacza ono granicę...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Konserwacja drewna - jak ją wykonywać właściwie?

Aby dekoracyjne elementy ogrodu służył przez długie lata, konserwacja drewna powinna być przeprowadzana...

Czyszczenie i pielęgnacja kostki brukowej przed...

Podpowiadamy, jak czyścić, impregnować i pielęgnować kostkę brukową, aby przetrwała zimę w nienagannym stanie.

Projektowanie otoczenia domu: gdzie można...

Systemy stabilizujące przepuszczalne powierzchnie służą do utrwalania nawierzchni sypkich, takich jak...

Nawierzchnie najlepiej przepuszczające wodę. Pod...

Urządzając teren wokół domu, należy starannie przemyśleć dobór nawierzchni. Warto wybrać taką,...

Prawidłowy montaż ogrodzenia. Porady architekta...

Budowa ogrodzenia trwałego i funkcjonalnego - krok po kroku. Praktyczna porada architekta krajobrazu. Dowiedz...

Nawierzchnie ze żwiru lub grysu - sposób na...

Kruszywa takie jak żwir i grys to materiały bardzo przydatne w aranżacji działki. Wyglądają naturalnie,...