| muratordom.pl » Ogród » Narzędzia, instalacje » Narzędzia do cięcia żywopłotów

Narzędzia do cięcia żywopłotów

Gęsty i wysoki żywopłot oddziela ogród od gwaru i hałasów dochodzących z ulicy. Dzięki niemu nasz ogród jest miejscem ciszy, spokoju i wypoczynku. Trudno jednak należycie utrzymać gęsty żywopłot.

Autor: BOSCH

Najważniejszą czynnością jest regularne strzyżenie żywopłotu, które pozwala na zachowanie określonego kształtu i formy żywopłotu oraz zwiększa jego gęstość.

Aby strzyżenie żywopłotu nie stało się ciężarem dla jego właściciela, należy wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Nowe sekatory wyposażone w silnik o mocy 650 W i długości noży aż do 700 mm, zostały zaprojektowane z myślą o cięciu większych żywopłotów.

Laserowo wykrawane i szlifowane diamentowo noże zapewniają precyzyjne cięcie nawet bardzo twardych odmian drewna (można ciąć gałęzie o średnicy 34 mm).

Czerwona osłona wzdłuż całego noża pozwala dobrze widzieć sekator, nawet jeśli, zagłębi się on w żywopłot. Rękojeści są rozmieszczone daleko od siebie, dzięki czemu użytkownik może utrzymać wygodną postawę podczas pracy.

Nowymi sekatorami łatwo wykonuje się cięcia zarówno poziome, jak i pionowe, a wygodne rozmieszczenie wyłączników gwarantuje wygodną pracę, co jest szczególnie ważne w przypadku długotrwałego przycinania w różnych pozycjach.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Zabezpieczenie instalacji elektrycznych w...

Układając instalację elektryczną wokół domu musisz pamiętać o kilku rzeczach, które mają wpływ...

Jak układać instalację elektryczną w ogrodzie?

Instalacja elektryczna w ogrodzie powinna być przemyślana. Co więcej, warto układanie kabli elektrycznych...

Jak zabezpieczyć instalację elektryczną na...

Zewnętrzna instalacja elektryczna musi spełniać przede wszystkim wymagania szczelności i trwałości....

Narzędzia do cięcia żywopłotu - przegląd...

Narzędzia do cięcia żywopłotu pomogą w prawidłowej pielęgnacji żywopłotu. Dzięki zabiegowi cięcia, żywopłot...

Jak wybrać odśnieżarkę spalinową? Odśnieżarki i...

W sprzedaży jest sporo modeli spalinowych odśnieżarek. Podpowiadamy, jak wybrać odśnieżarkę spalinową...

Konserwacja kosiarki spalinowej po sezonie. Jak...

Konserwacja kosiarki spalinowej po zakończonym sezonie to czynność obowiązkowa. Dzięki temu wiosną zaczniemy...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.