| muratordom.pl » Ogród » Narzędzia, instalacje » Narzędzia do pielęgnacji trawnika i roślin w ogrodzie

Narzędzia do pielęgnacji trawnika i roślin w ogrodzie

Narzędzia do pielęgnacji trawnika i roślin w ogrodzie to niezbędne przedmioty przydatne każdemu ogrodnikowi-hobbyście. Dzięki nim prace w ogrodzie będą łatwiejsze, a trawnik i rośliny odpowiednio wypielęgnowane. Narzędzia do ogrodu - podstawowy zestaw.

Autor: HUSQVARNA

Każdy ogrodnik-hobbysta potrzebuje swojego własnego zestawu narzędzi niezbędnych do pielęgnacji trawnika i roślin w ogrodzie. Jakie urządzenia i narzędzia ogrodowe przydadzą się do prac w ogrodzie?

Narzędzia do pielęgnacji roślin w ogrodzie: sekatory

Wśród narzędzi niezbędnych do pielęgnacji roślin są narzędzia przeznaczone do cięcia roślin, do których należą m.in. sekatory. W ogrodzie przydadzą się:

  • sekatory o krótkich trzonkach;
  • sekatory na długim trzonku (do 6 m) do przycinania pędów czy gałęzi umiejscowionych wysoko;
  • nożyce o długich rękojeściach regulowane teleskopowo; są droższe od tradycyjnych, ale dzięki dłuższym ramionom cięcie jest łatwiejsze.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Narzędzia do pielęgnacji trawnika

Wśród urządzeń i narzę do pielęgnacji trawnika najważniejsza jest kosiarka, ale przyda się także aerator czy podkaszarka.

  • Kosiarka spalinowa - w sprzedaży dostępny jest duży wybór modeli o różnej wielkości oraz mocy silnika. Niektóre modele są wyposażone w kosz, do którego zbierana jest skoszona trawa.
  • Do dużych powierzchni (powyżej 600 m2) przyda nam się kosiarka jezdna. Jest to mały "traktorek", pod którym umieszczone są ostrza. Taka kosiarka przyda się też do przewożenia większej ilości ziemi czy nawozów oraz narzędz.
  • Do koszenia trawy służą również podkaszarki żyłkowe. Możemy nimi usuwać trawę z trudno dostępnych miejsc, np. przy krawężnikach czy blisko drzew.
  • Do napowietrzania trawnika, służy aerator; mogą to być nakładane na buty specjalne kolce, w których potem "spaceruje się" po trawniku; aerator może też występować w wersji walca z kolcami, który można podłączyć do traktorka; są również modele  przypominające grabie z ostrymi nożami, przecinają one darń,  usuwają mech oraz zbite resztki traw.
  • Dostępne są również narzędzia do usuwania chwastów, najczęściej jest to długi trzonek,  zakończony trzema skręconymi, pionowymi zębami; po wbiciu w ziemię przekręca się go wokół własnej osi i dzięki temu usuwa się chwast wraz z korzeniami.

Urządzenia do podlewania ogrodu

Pomocnymi w pielęgnacji ogrodu urządzeniami są również automatyczne zraszacze; są one różnorodne i wielofunkcyjne - wahadłowe i obrotowe: nadają się do stosowania przy dużych powierzchniach trawnika czy rabat. Do nawożenia lub ochrony roślin przydadzą się nam opryskiwacze; mogą mieć różne pojemności (od 1 l do 10 l) - najbardziej optymalny jest pojemnik 5 l - większe są zbyt ciężkie i nieporęczne.

Polecamy film: Łatwa pielęgnacja trawnika - wybieramy narzędzia. Więcej filmów na Murator.tv

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Czyszczenie nawierzchni ogrodowych. Zamiatarki...

Od wiosny do zimy ścieżki ogrodowe, tarasy i podjazdy uporczywie się brudzą. Gromadzi się na nich piach,...

Kompostownik w ogrodzie: jak zrobić, gdzie...

Kompostownik to bardzo dobry sposób na zagospodarowanie resztek roślinnych. Pozbędziesz się liści,...

Kosiarka automatyczna – wygodne koszenie trawnika...

Kosiarka automatyczna uwolni Cię od częstego koszenia szybko rosnącej trawy. To niemal bezobsługowe...

Jak poradzić sobie z odśnieżaniem otoczenia domu:...

Ogrzewanie podjazdów czy chodników wokół domu to wyczerpujące zajęcia. Dlatego warto...

Jak wybrać odśnieżarkę spalinową? Odśnieżarki i...

W sprzedaży jest sporo modeli odśnieżarek spalinowych. Podpowiadamy, jak wybrać odśnieżarkę spalinową...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT