| muratordom.pl » Ogród » Narzędzia, instalacje » Na co zwracać uwagę, kupując kosiarkę? Kupno kosiarki - poradnik

Na co zwracać uwagę, kupując kosiarkę? Kupno kosiarki - poradnik

Czy wiesz, na co zwracać uwagę kupując kosiarkę, by koszenie trawy było łatwiejsze i bardziej precyzyjne? Warto wziąć pod uwagę między innymi cenę kosiarki, jej masę, obudowę oraz możliwość regulacji wysokości koszenia. Poradnik kupna kosiarki.

Autor: HUSQVARNA

Zanim zdecydujesz się na zakup kosiarki, warto zwrócić uwagę między innymi na bezpieczeństwo jej użytkowania, cenę, długość okresu gwarancji oraz elementy techniczne, które ułatwią koszenie trawy.

Kupno kosiarki - bezpieczeństwo użytkowania

Kosiarka powinna być zaopatrzona w hamulec zatrzymujący noże i silnik natychmiast (zwykle po 2-3 sekundach) po zwolnieniu dźwigni napędu. Dobrze jest, gdy kosiarka elektryczna ma zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem.
Ze względu na nasze bezpieczeństwo powinniśmy upewnić się, czy otrzymaliśmy instrukcję obsługi w języku polskim i koniecznie ją przeczytać, zanim uruchomimy kosiarkę.

Cena kosiarki

Przed kupnem dobrze jest sprawdzić, jakie wyposażenie kosiarki jest w standardowym zestawie za oferowaną cenę.

Kupując kosiarkę zwróć uwagę, na jakie części jest gwarancja

Warto się upewnić, czy i na jakie części kosiarki producent daje gwarancję (zwykle na silnik jest oddzielna gwarancja producenta silników) oraz gdzie można dokonywać ewentualnych napraw.

Obsługa kosiarki - ułatwienia: koła, masa, obudowa

Im są większe, tym koszenie jest łatwiejsze. O wiele łatwiej jest posługiwać się kosiarkami, które mają koła osadzone na łożyskach kulkowych.
Im kosiarka lżejsza, tym łatwiejsza do przechowywania, obsługi i transportu. Najcięższe są kosiarki spalinowe oraz te z obudową stalową.
Obudowa powinna być lekka, odporna na korozję i odkształcenia. Coraz więcej jest kosiarek z obudową z aluminium i z tworzywa sztucznego, odpornego na uszkodzenia.Taka obudowa ułatwia czyszczenie kosiarki (jej powierzchnia jest gładka) i redukuje hałas.

Regulacja wysokości koszenia w kosiarce

Najwygodniejsza jest tak zwana regulacja centralna - za pomocą jednej dźwigni zmienia się wysokość wszystkich kół jednocześnie, co pozwala szybko ustawić optymalną wysokość koszenia. Mniej wygodne jest regulowanie wysokości koszenia na każdym kole z osobna - za pomocą śrub czy dźwigni.

Serwis kosiarki

Zanim kupi się kosiarkę, dobrze jest sprawdzić, czy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajduje się autoryzowany punkt serwisowy, gdzie można dokonać napraw zarówno gwarancyjnych, jak i pogwarancyjnych. Informacje te podawane są zwykle w książce gwarancyjnej, która powinna być dołączona do każdej kosiarki.

Polecamy film: Jaką kupić kosiarkę, aby koszenie trawnika było łatwe? Więcej filmów na Murator.tv

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Jak skutecznie podlewać ogród? ABC pielęgnacji...

Dobry sprzęt do podlewania to połowa sukcesu. Oferta jest szeroka, ale wybór powinien być starannie...

Konserwacja kosiarki spalinowej po sezonie. Jak...

Konserwacja kosiarki spalinowej po zakończonym sezonie to czynność obowiązkowa. Dzięki temu wiosną zaczniemy...

Jak wybrać odśnieżarkę spalinową? Odśnieżarki i...

W sprzedaży jest sporo modeli spalinowych odśnieżarek. Podpowiadamy, jak wybrać odśnieżarkę spalinową...

Gdzie magazynować deszczówkę - w zbiorniku,...

Działka zalana przez uporczywie padający deszcz nie jest miejscem ani ładnym, ani bezpiecznym. Warto więc...

Zabezpieczenie instalacji elektrycznych w...

Układając instalację elektryczną wokół domu musisz pamiętać o kilku rzeczach, które mają wpływ...

Jak wybrać dobrą kosiarkę: co sprawdzić przy...

Oto poradnik dla tych, którzy zastanawiają się jak wybrać dobrą kosiarkę. Do zakupu odpowiedniej...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.