| muratordom.pl » Ogród » Narzędzia, instalacje » Czyszczenie nawierzchni ogrodowych. Zamiatarki mechaniczne

Czyszczenie nawierzchni ogrodowych. Zamiatarki mechaniczne

Od wiosny do zimy ścieżki ogrodowe, tarasy i podjazdy uporczywie się brudzą. Gromadzi się na nich piach, spadają z drzew liście, szyszki i gałązki. Aby utrzymać porządek i zbytnio się przy tym nie namęczyć polecamy użycie mechanicznej zamiatarki.

Autor: Karcher

Mechaniczną zamiatarką czyści się nawierzchnię pięć razy szybciej niż tradycyjną szczotką lub miotłą.

Zamiatarka - miotła XXI wieku

Urządzenie to najbardziej przypomina kosiarkę, z tą różnicą, że ostre noże zastąpiono w niej obrotowymi szczotkami, które zamiatają brud i kierują go do zbiornika. Mają parę kółek i wygodny uchwyt umożliwiający wygodne prowadzenie. Gdy zbiornik zapełni się śmieciami, można go jedną ręką odczepić od urządzenia, opróżnić i ponownie umieścić na swoim miejscu. Standardowym wyposażeniem zamiatarki jest szczotka walcowa i jedna lub dwie szczotki boczne. Zamiatarka to urządzenie mechaniczne nie elektryczne, zatem jego eksploatacja nic nie kosztuje. Szczotki wprawiane są ruch wówczas, gdy obracają się koła jezdne. Im szybciej przesuwasz zamiatarkę, tym szybciej wirują szczotki.

Jak wybrać zamiatarkę

Zamiatarka to prosty i niezawodny sprzęt. Wybierając ją zwracaj uwagę na jakość wykonania. Kółka muszą być solidne i odporne na uderzenia. To samo dotyczy obudowy, która nie raz i nie dwa najedzie na jakiś twardy przedmiot. Jeśli nie chcesz co chwilą opróżniać zbiornika ze śmieciami, wybierz zamiatarkę o dużej jego pojemności. Istotnym parametrem zamiatarek jest ich szerokość robocza podawana w milimetrach. Daje ona wyobrażenie, jak szeroki pas nawierzchni zostanie wyczyszczony po jednokrotnym przejechaniu. Ważna jest także wydajność, określana w metrach kwadratowych na godzinę. Im wyższa, tym prędzej uporasz się z czyszczeniem posesji.

Autor: Karcher

Po zakończeniu zamiatania, zbiornik odczepia się, a jego zawartość wysypuje do worka lub kosza na śmieci

WARTO WIEDZIEĆ

Zamiatarki Kärcher

W ofercie firmy Kärcher znajdziesz trzy mechaniczne zamiatarki:

  • model S 550 - wyposażony jest w jedną szczotkę boczną i zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 16 l. Szerokość robocza wynosi 550 mm, a wydajność około 1600 m2 na godzinę;
  • model S 650 - ma dwie szczotki boczne i zbiornik 16-litrowy. Szerokość robocza wynosi 550 mm, a wydajność 1800 m2 na godzinę;
  • model S 750 - to zamiatarka o zbiorniku 32-litrowym. Ma jedną szczotkę boczną, ale za to wyposażoną w funkcje regulacji jej nacisku na podłoże. Im drobniejszy brud chcesz zamiatać, tym niżej opuszczasz szczotkę. Szerokość robocza tej zamiatarki wynosi 700 mm, a wydajność 2500 m2 na godzinę.
Autor: Karcher

Zamiatarki Kärcher można przechowywać w pozycji pionowej co sprawia, że zajmują mało miejsca i z łatwością zmieszczą się w każdym garażu.

ZDANIEM SPECJALISTY

Jedna cenna rada

Myśląc o wydajności urządzenia musisz przede wszystkim ocenić swoje realne potrzeby. Dlatego istotnym aspektem przy zakupie zamiatarki jest dostosowanie jej wydajności do wielkości powierzchni, na której będzie użytkowana. Jeśli masz posesję z okazałym podwórzem, patio czy szerokim podjazdem, najlepiej wybrać urządzenie o wysokiej wydajności i wyposażone w pojemny zbiornik na odpady. Wtedy zamiatarka jest w stanie zebrać z nawierzchni ziemię po przesadzaniu roślin, wióry po cięciu czy piłowaniu, skoszoną trawę, kapsle, żwir, piasek, niedopałki czy odłamki szkła. Zamiatarki ręczne charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem wydajności do ceny.

Natalia Bała, ekspert firmy Kärcher

Autor: Karcher

Szczotki boczne zaprojektowano po to, żeby wygarniały brud z kątów i różnych zakamarków

Myjki ciśnieniowe. Czyszczenie elewacji, mycie samochodu, szorowanie nawierzchni

Woda pod ciśnieniem zdolna jest usunąć różne uporczywe zabrudzenia. Dlatego tak popularne są...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Ogrzewanie otoczenia domu: jak bez wysiłku...

Odśnieżanie otoczenia domu to czynność, która spędza sen z powiek nie jednemu gospodarzowi. Jak...

Odśnieżanie posesji. Kosiarki samojezdne z...

Kosiarki do trawy stały się wielofunkcyjnymi  urządzeniami. Nie tylko przystrzygą trawę latem, ale i...

Gdzie magazynować deszczówkę - w zbiorniku,...

Działka zalana przez uporczywie padający deszcz nie jest miejscem ani ładnym, ani bezpiecznym. Warto więc...

Kosiarki spalinowe. Jak o nie dbać, żeby jak...

Porządna kosiarka spalinowa to nie zabawka. Sporo kosztuje i przez pół roku jest w ciągłym użyciu....

Jak skutecznie podlewać ogród? ABC pielęgnacji...

Dobry sprzęt do podlewania to połowa sukcesu. Oferta jest szeroka, ale wybór powinien być starannie...

Gdzie odprowadzać deszczówkę? Sposoby na...

Aby uchronić ściany i fundamenty przed zawilgoceniem, należy odprowadzać deszczówkę, gromadzoną przez...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT