| muratordom.pl » Ogród » Baseny, oczka wodne » Baseny ogrodowe - od czego zależy cena basenu?

Baseny ogrodowe - od czego zależy cena basenu?

Baseny ogrodowe są coraz modniejsze. Budowa i koszt utrzymania basenu ogrodowego niestety nie należą do najtańszych. Podsumowując wydatki, należy więc wziąć pod uwagę zarówno materiały z jakich basen ogrodowy będzie wykonany, jak i wyposażenie oraz sposób podgrzewania wody. Cena, jaką mogą osiągać baseny oferowane przez producentów, dystrybutorów i wykonawców, może wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu tys. zł.

Baseny ogrodowe - cena zależy od wielkości i wyposażenia

Baseny - ceny zależą od wyposażenia. Przyjemność kosztujeKażdy basen ogrodowy jest wyceniany indywidualnie, a jego koszt zależy od wielkości niecki, rodzaju, wyposażenia, sposobu podgrzewania i czyszczenia wody i wielu innych elementów. Projekt i budowę basenu można zlecić firmie, która zwykle jest także dystrybutorem wszystkich potrzebnych elementów, a więc wyceni całość inwestycji. Jeśli okaże się za droga, z części usług można zrezygnować i wykonać je we własnym zakresie.

Ile kosztuje budowa i wyposażenie basenu ogrodowego?

  • Za samą nieckę z podstawowym systemem filtrowania i ręcznym dozowaniem środków dezynfekcyjnych trzeba zapłacić co najmniej kilkanaście tysięcy złotych.
  • Do podgrzewania wody w basenie będzie potrzebny wymiennik ciepła lub system solarny, których cena waha się od tysiąca do kilku tysięcy złotych.
  • Bezpieczne wejście do basenu umożliwi drabinka. Trzeba będzie na nią wydać – zależnie od modelu i wielkości – od kilkuset do nawet 2 tys. zł.
  • Aby chronić baseny przed zanieczyszczeniami przyda się folia, żaluzje lub plandeka. Ich koszt będzie zależał od wielkości przykrycia, materiału, z jakiego jest wykonane, i systemu zwijania. Nie obejdzie się również bez szczotek ręcznych potrzebnych do czyszczenia basenu czy odkurzacza, na które będzie trzeba wydać od kilkudziesięciu złotych w przypadku szczotki, do kilku tysięcu za odkurzacz basenowy.

Baseny ogrodowe - dodatkowe wyposażenie

Jeśli w naszym basenowym budżecie zostaną jeszcze jakieś wolne środki, możemy je przeznaczyć na urządzenie wytwarzające przeciwprąd, zjeżdżalnię czy urządzenie do masażu. Tak wyposażony basen ogrodowy możemy pięknie oświetlić, ale to również kosztuje.

Przeczytaj dodatkowo:
Wodny ogród: oczko wodne, fontanna, wodopój,...

Ogród wodny - z oczkiem wodnym, kaskadą, fontanną ogrodową, strumykiem, kaskadą ogrodową lub...

Sposoby na podgrzewanie wody w przydomowym...

W Polsce, basen w ogrodzie wciąż kojarzony jest z luksusem. Co więcej, luksus ten nie zawsze się opłaca....

Kiedy opłaca się budowa basenu ogrodowego, a...

W naszym klimacie, odkryty basen ogrodowy to kąpiel uzależniona od pogody. Budowa basenu na zewnątrz domu...

Jak dobrać rośliny do oczka wodnego?

Rośliny wodne są nieodzownym elementem wykończenia stawu czy oczka wodnego. To one – odpowiednio...

Budowa basenu. Z jakich materiałów wybudować...

Budowa basenu wiąże się z dokonaniem wielu ważnych wyborów. Kształt basenu, wielkość i materiał...

Oczko wodne. Przygotowanie oczka wodnego do zimy

W listopadzie, zanim temperatura spadnie poniżej 0°C, trzeba przygotować do zimy oczko wodne. Żyjące w...