| muratordom.pl » Ogród » Baseny, oczka wodne » Baseny ogrodowe. Od czego zależy cena basenu?

Baseny ogrodowe. Od czego zależy cena basenu?

Budowa basenu i koszt jego utrzymania niestety nie należą do najtańszych. Podsumowując wydatki, należy więc wziąć pod uwagę zarówno materiały z jakich basen ogrodowy będzie wykonany, jak i wyposażenie oraz sposób podgrzewania wody. Cena, jaką mogą osiągać baseny oferowane przez producentów, dystrybutorów i wykonawców, może wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu tys. zł.

Baseny - cena zależy od wielkości i wyposażenia

Baseny - ceny zależą od wyposażenia. Przyjemność kosztujeKażdy basen ogrodowy jest wyceniany indywidualnie, a jego koszt zależy od wielkości niecki, rodzaju, wyposażenia, sposobu podgrzewania i czyszczenia wody i wielu innych elementów. Projekt i budowę basenu można zlecić firmie, która zwykle jest także dystrybutorem wszystkich potrzebnych elementów, a więc wyceni całość inwestycji. Jeśli okaże się za droga, z części usług można zrezygnować i wykonać je we własnym zakresie.

Ile kosztuje budowa i wyposażenie basenu?

  • Za samą nieckę z podstawowym systemem filtrowania i ręcznym dozowaniem środków dezynfekcyjnych trzeba zapłacić co najmniej kilkanaście tysięcy złotych.
  • Do podgrzewania wody w basenie będzie potrzebny wymiennik ciepła lub system solarny, których cena waha się od tysiąca do kilku tysięcy złotych.
  • Bezpieczne wejście do basenu umożliwi drabinka. Trzeba będzie na nią wydać – zależnie od modelu i wielkości – od kilkuset do nawet 2 tys. zł.
  • Aby chronić baseny przed zanieczyszczeniami przyda się folia, żaluzje lub plandeka. Ich koszt będzie zależał od wielkości przykrycia, materiału, z jakiego jest wykonane, i systemu zwijania. Nie obejdzie się również bez szczotek ręcznych potrzebnych do czyszczenia basenu czy odkurzacza, na które będzie trzeba wydać od kilkudziesięciu złotych w przypadku szczotki, do kilku tysięcu za odkurzacz basenowy.

Jeśli w naszym basenowym budżecie zostaną jeszcze jakieś wolne środki, możemy je przeznaczyć na urządzenie wytwarzające przeciwprąd, zjeżdżalnię czy urządzenie do masażu. Tak wyposażony basen ogrodowy możemy pięknie oświetlić, ale to również kosztuje.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Rośliny do oczka wodnego i stawu. Zobacz, jakie...

Rośliny są nieodzownym elementem wykończenia oczka wodnego czy stawu - to istotne dopełnienie kompozycji....

Woda w ogrodzie przydomowym

Woda "oswojona" w ogrodzie wyzwala nasze pozytywne emocje. Jest ważnym elementem natury, ale warto też...

Sposoby na podgrzewanie wody w przydomowym...

W Polsce, basen w ogrodzie wciąż kojarzony jest z luksusem. Co więcej, luksus ten nie zawsze się opłaca....

Projekt i budowa oczka wodnego. Zobacz, jak...

Budowa oczka wodnego jest już możliwa w ogrodzie średniej wielkości. Nie będzie to wprawdzie staw kąpielowy,...

Wodny ogród: oczko wodne, fontanna, wodopój,...

Ogród wodny - z oczkiem wodnym, kaskadą, fontanną ogrodową, strumykiem, kaskadą ogrodową lub...

Basen dla dzieci w ogrodzie - najlepszy basen...

Basen dla dzieci musi być przede wszystkim stosunkowo płytki, mieć miękkie ścianki i szybko napełniać się...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.