| muratordom.pl » Ogród » Baseny, oczka wodne » Bezpieczny basen dla dzieci

Bezpieczny basen dla dzieci

Basen dla dzieci musi być przede wszystkim stosunkowo płytki, mieć miękkie ścianki i szybko napełniać się wodą. Dziecko nie powinno mieć problemów z wchodzeniem i wychodzeniem. Wszystkie te kryteria spełnia basen dmuchany, który oprócz tego, że jest bezpieczny dla dziecka, jest również tani. Pamiętaj też, że woda w basenie musi być czysta.

Jest kilka rodzajów basenów ogrodowych: basen dmuchany, budowany tradycyjnie, gotowy do umieszczania w niecce.  Jeżeli inetersuje cię basen dla dzieci, to pamiętaj, że powinien on być stosunkowo płytki, dawać możliwość częstej wymiany wody i mieć miękkie ścianki, tak żeby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy.

Basen dla dzieci – tylko dmuchany

Baseny dmuchane są zdecydowanie najtańsze i najczęściej kupowane. Nie wymagają wyznaczenia stałego miejsca w ogrodzie ani podejmowania jakichkolwiek prac budowlanych. Produkuje się je z cienkiej, ale wytrzymałej gumy. Można do nich nalać nawet kilka metrów sześciennych wody, bez obawy pęknięcia ścianek. Basen dmuchany chętnie kupowany jest przez właścicieli małych działek. Po zakończeniu sezonu można szybko wypuścić z nich wodę, zwinąć i przechować w szufladzie. To idealny basen dla dziecka.

Zaletą basenu dmuchanego jest to, że niedużo kosztuje. Najtańsze kupisz już za 20 zł. Rodzice często wybierają dla dzieci baseny Bestway.

Autor: Andrzej Szandomirski

Basen dmuchany to szybki i tani sposób na basen dla dzieci

Woda w basenie dla dziecka musi być czysta

Jeżeli poszukujesz basenu dla dzieci, to pamiętaj, żeby woda w basenie była wolna od zanieczyszczeń. Jeżeli basen dmuchany jest większy i nie chcesz wymieniać wody codziennie, dobrym rozwiązaniem jest kupno specjalnego pokrowca i okrywanie nim basenu.

Do oczyszczania wody z liści i innych śmieci służą specjalne urządzenia (skimery). Glony natomiast może usunąć wodny odkurzacz. Dostępne są tez preparaty chemiczne stosowane do dezynfekcji wody, utrzymywania odpowiedniego współczynnika pH oraz wspomagające pracę filtrów. Dzięki temu basen będzie dla dzieci naprawdę bezpieczny. Tego typu rozwiązania rzadko kiedy jednak stosuje się w przypadku małych basenów dmuchanych.

Przeczytaj dodatkowo:
Zima w ogrodzie. Jak przygotować oczko wodne do...

Woda w ogrodzie pełni bardzo ważną rolę. I nie chodzi tu tylko o pielęgnację, ale również dekorację...

Budowa oczka wodnego krok po kroku

Idealne miejsce do relaksu i odpoczynku w ogrodzie to spokojny zakątek z oczkiem wodnym z piękną, czystą i...

Projekt i budowa oczka wodnego. Zobacz, jak...

Budowa oczka wodnego jest już możliwa w ogrodzie średniej wielkości. Nie będzie to wprawdzie staw kąpielowy,...

Pomysł na oczko wodne w ogrodzie - kamienie,...

Oczko wodne i bujna zieleń wokół niego, to doskonały pomysł na aranżację ogrodowego zacisza. Zobacz,...

Baseny ogrodowe. Od czego zależy cena basenu?

Budowa basenu i koszt jego utrzymania niestety nie należą do najtańszych. Podsumowując wydatki, należy więc...

Woda w ogrodzie przydomowym

Woda "oswojona" w ogrodzie wyzwala nasze pozytywne emocje. Jest ważnym elementem natury, ale warto też...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.