| muratordom.pl » Ogród » Baseny, oczka wodne » Basen dla dzieci w ogrodzie - najlepszy basen dmuchany!

Basen dla dzieci w ogrodzie - najlepszy basen dmuchany!

Basen dla dzieci musi być przede wszystkim stosunkowo płytki, mieć miękkie ścianki i szybko napełniać się wodą. Dziecko nie powinno mieć problemów z wchodzeniem i wychodzeniem. Wszystkie te kryteria spełnia basen dmuchany, który oprócz tego, że jest bezpieczny dla dziecka, jest również tani. Pamiętaj też, że woda w basenie musi być czysta.

Nie trzeba budować basenu, aby dzieci miały w ogrodzie miejsce na zabawy w wodzie. Jest kilka rodzajów basenów ogrodowych: basen dmuchany, budowany tradycyjnie, gotowy do umieszczania w niecce.  Jeżeli interesuje cię basen dla dzieci, to pamiętaj, że powinien on być stosunkowo płytki, dawać możliwość częstej wymiany wody i mieć miękkie ścianki, tak żeby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy.

Basen dla dzieci – tylko dmuchany

Baseny dmuchane dla dzieci są zdecydowanie najtańsze i najczęściej kupowane. Nie wymagają wyznaczenia stałego miejsca w ogrodzie ani podejmowania jakichkolwiek prac budowlanych. Produkuje się je z cienkiej, ale wytrzymałej gumy. Można do nich nalać nawet kilka metrów sześciennych wody, bez obawy pęknięcia ścianek.

Basen dmuchany chętnie kupowany jest przez właścicieli małych działek. Po zakończeniu sezonu można szybko wypuścić z nich wodę, zwinąć i przechować w szufladzie. To idealny basen dla dziecka. Zaletą basenu dmuchanego jest to, że niedużo kosztuje.

Autor: Andrzej Szandomirski

Basen dmuchany to szybki i tani sposób na basen dla dzieci

Basen dla dziecka - woda w nim musi być czysta!

Jeżeli poszukujesz basenu dla dzieci, to pamiętaj, żeby woda w basenie była wolna od zanieczyszczeń. Jeżeli basen dmuchany jest większy i nie chcesz wymieniać wody codziennie, dobrym rozwiązaniem jest kupno specjalnego pokrowca i okrywanie nim basenu.

Do oczyszczania wody z liści i innych śmieci służą specjalne urządzenia (skimery). Glony natomiast może usunąć wodny odkurzacz. Dostępne są tez preparaty chemiczne stosowane do dezynfekcji wody, utrzymywania odpowiedniego współczynnika pH oraz wspomagające pracę filtrów. Dzięki temu basen będzie dla dzieci naprawdę bezpieczny. Tego typu rozwiązania rzadko kiedy jednak stosuje się w przypadku małych basenów dmuchanych.

Polecamy wideo: Całoroczne baseny ogrodowe. Więcej filmów o ogrodach na Murator.tv

Woda w ogrodzie przydomowym

Woda "oswojona" w ogrodzie wyzwala nasze pozytywne emocje. Jest ważnym elementem natury, ale warto...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Podgrzewanie wody w odkrytym basenie. Jak...

Woda w odkrytym basenie w naszym klimacie wymaga podgrzewania. Warto do tego wykorzystać energię słoneczną....

Rośliny do oczka wodnego i stawu. Zobacz, jakie...

Rośliny są nieodzownym elementem wykończenia oczka wodnego czy stawu - to istotne dopełnienie kompozycji....

Baseny ogrodowe. Jaki warto zbudować?

Baseny ogrodowe z roku na rok są coraz popularniejsze, zapewniają relaks i komfortowy wypoczynek. Budowa...

Woda w ogrodzie przydomowym

Woda "oswojona" w ogrodzie wyzwala nasze pozytywne emocje. Jest ważnym elementem natury, ale warto też...

Jak dobrać rośliny do oczka wodnego?

Rośliny wodne są nieodzownym elementem wykończenia stawu czy oczka wodnego. To one – odpowiednio...

Czy kolektory słoneczne pomogą w podgrzewaniu...

Podgrzewanie wody w basenie bez dodatkowych kosztów? Jeśli tylko w naszym domu zainstalowane są...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.