| muratordom.pl » Ogród » Baseny, oczka wodne » Basen dla dzieci w ogrodzie - najlepszy basen dmuchany!

Basen dla dzieci w ogrodzie - najlepszy basen dmuchany!

Basen dla dzieci musi być przede wszystkim stosunkowo płytki, mieć miękkie ścianki i szybko napełniać się wodą. Dziecko nie powinno mieć problemów z wchodzeniem i wychodzeniem. Wszystkie te kryteria spełnia basen dmuchany, który oprócz tego, że jest bezpieczny dla dziecka, jest również tani. Pamiętaj też, że woda w basenie musi być czysta.

Nie trzeba budować basenu, aby dzieci miały w ogrodzie miejsce na zabawy w wodzie. Jest kilka rodzajów basenów ogrodowych: basen dmuchany, budowany tradycyjnie, gotowy do umieszczania w niecce.  Jeżeli interesuje cię basen dla dzieci, to pamiętaj, że powinien on być stosunkowo płytki, dawać możliwość częstej wymiany wody i mieć miękkie ścianki, tak żeby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy.

Basen dla dzieci – tylko dmuchany

Baseny dmuchane dla dzieci są zdecydowanie najtańsze i najczęściej kupowane. Nie wymagają wyznaczenia stałego miejsca w ogrodzie ani podejmowania jakichkolwiek prac budowlanych. Produkuje się je z cienkiej, ale wytrzymałej gumy. Można do nich nalać nawet kilka metrów sześciennych wody, bez obawy pęknięcia ścianek.

Basen dmuchany chętnie kupowany jest przez właścicieli małych działek. Po zakończeniu sezonu można szybko wypuścić z nich wodę, zwinąć i przechować w szufladzie. To idealny basen dla dziecka. Zaletą basenu dmuchanego jest to, że niedużo kosztuje.

Autor: Andrzej Szandomirski

Basen dmuchany to szybki i tani sposób na basen dla dzieci

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Basen dla dziecka - woda w nim musi być czysta!

Jeżeli poszukujesz basenu dla dzieci, to pamiętaj, żeby woda w basenie była wolna od zanieczyszczeń. Jeżeli basen dmuchany jest większy i nie chcesz wymieniać wody codziennie, dobrym rozwiązaniem jest kupno specjalnego pokrowca i okrywanie nim basenu.

Do oczyszczania wody z liści i innych śmieci służą specjalne urządzenia (skimery). Glony natomiast może usunąć wodny odkurzacz. Dostępne są tez preparaty chemiczne stosowane do dezynfekcji wody, utrzymywania odpowiedniego współczynnika pH oraz wspomagające pracę filtrów. Dzięki temu basen będzie dla dzieci naprawdę bezpieczny. Tego typu rozwiązania rzadko kiedy jednak stosuje się w przypadku małych basenów dmuchanych.

Polecamy wideo: Całoroczne baseny ogrodowe. Więcej filmów o ogrodach na Murator.tv

Przeczytaj dodatkowo:
Zima w ogrodzie. Jak przygotować oczko wodne do...

Woda w ogrodzie pełni bardzo ważną rolę. I nie chodzi tu tylko o pielęgnację, ale również dekorację...

Projekt zagospodarowania terenu: ważny element...

Projekt zagospodarowania terenu razem z projektem domu składają się na projekt budowlany, konieczny do...

Projekt i budowa oczka wodnego. Zobacz, jak...

Budowa oczka wodnego jest już możliwa w ogrodzie średniej wielkości. Nie będzie to wprawdzie staw kąpielowy,...

Dekoracyjne oświetlenie zewnętrzne domu i ogrodu...

Oświetlenie zewnętrzne domu i ogrodu to nie tylko rozwiązanie praktyczne ale i estetyczne. Podświetlone...

Baseny ogrodowe - od czego zależy cena basenu?

Baseny ogrodowe są coraz modniejsze. Budowa i koszt utrzymania basenu ogrodowego niestety nie należą do...