Muratordom.pl Logo
google plus facebook Newsletter nr 754
kalendarz 20 Lipiec, 2017 kropkaMurator.tv kropkaForum.muratordom.pl kropkaZrobiszsam.pl kropkaProjekty.murator.pl kropkaZlecenia budowlane
http://murator.pl/aktualnosci/wkrec-sie-w-muratora-murator400_3727.html#utm_source=ZPR&utm_medium=Newslettery&utm_campaign=MURATOR400
Zaprenumeruj Murator Poradniki budowlano-remontowe Poradniki ogrodnicze
W tym tygodniu polecamy:
Instalacja paneli fotowoltaicznych - czy jest potrzebne pozwolenie na budowę?
Montaż paneli fotowoltaicznych powinien być realizowany przez fachową ekipę, a zadaniem inwestora jest dopełnienie wszelkich formalności w odpowiednich urzędach. Sprawdź, jakie pozwolenia są potrzebne, by zamontować fotoogniwa.
Dom do 100 / 110 m2. Top 5 projektów domów, które zbudujesz z pomocą programu MdM
Domy do 100 / 110 m2 są popularne nie tylko przez to, że oferują dobry stosunek ceny do komfortu, ale również dlatego, że można je wybudować z pomocą Państwa. Zobacz projekty, które mogą zostać objęte programem Mieszkanie dla młodych.
Markiza do okien dachowych. Skuteczna ochrona przed nagrzewaniem się pomieszczeń
Okna osłonięte markizą zewnętrzną chronią wnętrza przed przegrzaniem w słoneczne dni. Na rynku dostępne są markizy, które w porównaniu z roletami zewnętrznymi, aż 8 razy skuteczniej chronią wnętrza przed nagrzewaniem.
Ściana jedno-, dwu- czy trójwarstwowa?
Podpowiadamy, z jakich materiałów zbudować ściany jedno-, dwu- oraz trójwarstwowe. Ściany zewnętrzne są jednym z ważniejszych elementów konstrukcyjnych domu. Od jakości materiałów użytych do ich budowy zależeć będzie, czy będą trudną do pokonania barierą dla uciekającego z domu ciepła.
Bezpieczny dom - urządzenia i systemy poprawiające bezpieczeństwo
Wakacje to okres żniw nie tylko dla rolników, ale też dla złodziei. Warto wyposażyć dom w nowoczesne urządzenia zabezpieczające, a najlepiej w system inteligentnego domu. Będzie on chronił też przed wypadkami losowymi i awariami.
Jasne i ciemne kolory ścian
Zanim przystąpimy do malowania ścian, warto wziąć pod uwagę, na którą stronę świata wychodzą okna w pokoju. Kolory ścian są bowiem inaczej postrzegane w pokojach wychodzących na różne strony świata.
Wybierz rekuperator. Porównujemy i oceniamy 6 modeli
Planujesz zakup rekuperatora? Dowiedz się, czym się od siebie różnią urządzenia dostępne na rynku i co z tych różnic wynika. Omawiamy to na przykładzie sześciu produktów.
Drenaż - gwarancja na suchą piwnicę. Kiedy drenaż jest potrzebny?
Jak zrobić drenaż? Sama hydroizolacja nie zawsze wystarczy, by zapewnić piwnicy ochronę przed zamoknięciem. Zbierającą się przy niej wodę trzeba szybko odprowadzić w bezpieczne miejsce. Do tego służy drenaż.
10 sposobów na piękny ogród! To proste!
Marzysz o ładnym, zadbanym ogrodzie przez cały rok? Wiemy jak uzyskać dobry efekt bez wysiłku, sprawdź!
Modne szare dachy. Z czego zrobić szare pokrycie dachu skośnego?
Minął czas ceglastych dachówek i bajecznie kolorowych blach. Dziś na połaciach dachów skośnych królują różne odcienie szarości. Zobacz, z jakich produktów uda się wykonać szare pokrycie.
Jak zbudować drewnianą ławkę?
Cechy i montaż bardzo dużych okien z PCW
Projekty lipca
Czytaj na komórce i tablecie
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie materiałów z serwisu Muratordom.pl bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione. Aby nie otrzymywać więcej od nas wiadomości, kliknij tu.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2002-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by Supermedia