| muratordom.pl » Łazienka » Wyposażenie i detale » Meble do łazienki

Meble do łazienki

Tak bez przesady można powiedzieć o meblach przeznaczonych do łazienki, gdyż ze względu na panującą w niej podwyższoną wilgotność muszą być odpowiednio zabezpieczone.

Autor: Marcin Czechowicz

Współtworzą klimat i wyznaczają indywidualny styl łazienki, a także poprawiają jej funkcjonalność, i to bez względu na metraż.

Dlatego ważne są:

  • ciekawa forma,
  • modne wzornictwo,
  • wysokiej klasy materiały.

Można je zrobić na zamówienie - na wymiar - albo kupić gotowy zestaw, a meble mają teraz w swojej ofercie producenci wyposażenia łazienek. Jeśli miejsca jest niewiele, musi wystarczyć standard, czyli półeczka pod lustrem, ewentualnie szafka pod umywalką. Jednakże tam, gdzie to możliwe, warto mieć szafki na ręczniki, środki czystości, przybory toaletowe, a także na bieliznę.

Nieco inaczej mebluje się pokoje kąpielowe. Tu z uwagi na wystarczającą ilość miejsca można sobie pozwolić na wygodny fotel, toaletkę z dużym lustrem, a także doniczkę z okazałą rośliną, która w takim mikroklimacie będzie się czuła znakomicie.

Autor: materiały prasowe

Łazienka, jak żadne inne pomieszczenie w domu, narażona jest na częste zmiany wilgotności powietrza i temperatury. Czynniki te stawiają bardzo wysokie wymagania w stosunku do mebli i ich elementów. Kupując meble, należy zwracać uwagę na wykończenie ich powierzchni. Warto też zapytać sprzedawcę, czy mają zabezpieczenie przed wilgocią albo czy są wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Potwierdzenie tej informacji może być bardzo pomocne przy ewentualnej reklamacji.

ZDANIEM SPECJALISTY

Jak powinny być wykończone meble łazienkowe, by długo nam służyły?

 Łazienka jak żadne inne pomieszczenie w domu narażona jest na częste zmiany wilgotności powietrza i temperatury. Dlatego przed meblami łazienkowymi stawiane są tak wysokie wymagania. Bardzo ważne jest, aby zarówno ich korpusy, jak i fronty były wykonane z płyt meblowych o podwyższonej odporności na wilgoć. Szczególne znaczenie ma też rodzaj wykończenia elementów frontowych drzwi i czół szuflad. Może to być specjalny fornir lub okleina zabezpieczone dwuskładnikowymi wodoodpornymi lakierami poliuretanowymi. Nie mniej istotna jest także właściwa technologia wykonania tych powłok.

Michał Roszkowski, Sanitec Koło

Autor: materiały prasowe

Warto wiedzieć

  • Korpusy mebli łazienkowych robi się zwykle z laminowanej płyty meblowej zabezpieczonej przed działaniem wilgoci. Fronty mogą być z lakierowanego MDF-u. W sprzedaży są też zestawy z odpowiednio zaimpregnowanego drewna. Materiały te często łączy się z matowionym albo kolorowym szkłem.
  • Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie krawędzi, by nie wchłaniały wilgoci. Przy płytach meblowych mogą to być specjalne taśmy, przy drewnie - solidne pokrycie lakierem.
  • Niemal wszystkie modele umieszczane są na wysokich nogach lub postumentach, ale dostępne są także meble podwieszane. Wszystko w celu odizolowania mebli od wilgotnego podłoża oraz łatwiejszego utrzymania czystości.

Kwiaty w łazience

Wiele roślin lubi takie wilgotne i ciepłe powietrze. Zatem łazienka to wspaniałe miejsce dla...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Funkcjonalna bateria wannowa i prysznicowa. W co...

Baterię wannową lub prysznicową należy wybierać starannie. Podczas zakupu baterii łazienkowych warto zwracać...

Aranżacja łazienki z wnęką - porady i zdjęcia...

Aranżacja łazienki o nietypowym układzie może okazać się nie lada wyzwaniem. Często spotykamy się z problemem...

Nowocześnie pod prysznicem: komfortowe i...

Wyposażony w odpowiednie elementy i instalacje prysznic sprawi, że nawet krótka kąpiel w strugach...

Urządzamy łazienkę za 15 tys. zł. Projekt...

Jeśli na urządzenie łazienki można przeznaczyć 15 tys. zł, trzeba uważać, by nie dać się ponieść rynkowym...

Idealny grzejnik dekoracyjny do kuchni, łazienki...

Grzejnik to element systemu centralnego ogrzewania budynku, który odpowiada za utrzymanie w...

Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz...

Remont łazienki nigdy nie jest łatwy. Nie tylko ze względu na mnogość materiałów wykończeniowych i...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT