| muratordom.pl » Łazienka » Wyposażenie i detale » Kąpiel w klimacie

Kąpiel w klimacie

Łazienka energetyzująca jak ciepło południowego słońca, orzeźwiająca chłodem śnieżnej bieli, a może z natury umiarkowana?

Autor: Jacek Kucharczyk , Michał Glinicki

Pstrokate opakowania kosmetyków i plastikowe bibeloty mogą popsuć nawet najciekawiej zaprojektowaną łazienkę. Lepiej umieścić je w szafkach, które nie tylko pozwalają utrzymać porządek, ale i ładnie ją urządzić. Dziś łazienki aranżuje się jak pokoje; znajdziemy w nich meble rodem z salonu, rzeźby, oprawione w ramę zdjęcia.

Autor: Mariusz Bykowski

Kąpiel w klimacie

Autor: Jacek Kucharczyk , Michał Glinicki

Kąpiel w klimacie

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Energetyczny prysznic lub nastrojowa kąpiel w stylu retro

– Nie bójmy się bawić kolorami – czerwienią, odcieniami różu, pomarańczem – radzi Kinga Katus,  współpracująca z miesięcznikiem „Dobre Wnętrze” architekt. – Odważne, pop-artowskie wariacje to propozycja dla młodych, aktywnych ludzi. Jeśli się na nie zdecydujemy, idźmy na całość w doborze mocnych barw mebli, ręczników i ścian, ale nie wprowadzajmy już do tego układu wzorzystych kafelków, bo to grozi oczopląsem. Aby nieco osłabić napięcie, kontrast kolorów możemy zastąpić różnorodnością form, czyli zestawić szafki z różnych bajek. Eklektyzm ten również wymaga jednolitego tła. Dodatki radzimy dobierać w stonowanych, neutralnych barwach.

Autor: Marcin Czechowicz

Kąpiel w klimacie

Autor: Andrzej Szandomirski

Kąpiel w klimacie

Chłód materiałów, minimalizm form i barw, wyciszenie - laboratorium urody

Ascetyczne biało-szare wnętrze może się wydawać zimne, ale nie trzeba się tego chłodu obawiać. Daje uczucie czystości, koi nerwy, wycisza zmysły. Metalowa szafka z szufladami wygląda niepozornie, zyskuje jednak w otoczeniu innych sprzętów w tym samym stylu. – Nie próbujmy ocieplać takiej łazienki. Milutkie dodatki będą tu zgrzytem – radzi Kinga Katus. Konsekwentnie natomiast trzymajmy się jasnych, chłodnych kolorów i prostych form. Drobiazgów jak najmniej – oko mogą przykuwać nieliczne designerskie dodatki, takie jak waga, krzesło lub szklany pojemnik. Wbrew pozorom w otoczeniu takich materiałów dobrze czuje się plastik, ale tylko ten bardzo dobrej jakości. Ręczniki powinny być białe lub delikatnie szare, bez ornamentów. Ściany gładkie, surowe, na przykład z betonu. Wzorzyste kafelki zepsułyby pożądany tu efekt czystości form.

Autor: Michał Glinicki

Kąpiel w klimacie

Autor: Andrzej Szandomirski

Kąpiel w klimacie

Wschodnia szkoła relaksu lub... skandynawska

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na drewnianą podłogę w łazience (to kosztowna inwestycja), wstawmy meble z drewna. Na przykład w modnym stylu orientalnym. – Zamiast szafek proponuję sporą szafę – mówi Kinga Katus. – Zmieszczą się w niej nie tylko kosmetyki, ale też ręczniki i szlafroki. Oczywiście jest to propozycja dla posiadaczy pokoi kąpielowych z oknem, a nie małych ciemnych łazienek. Pamiętajmy też, że w wilgotnym pomieszczeniu najlepiej sprawdza się drewno egzotyczne. Ciemna stylowa szafa powinna stanąć na tle jasnej ściany. Aby ożywić wnętrze, dobrze jest wybrać dodatki w intensywnych barwach, na przykład czerwone lub bordowe. Licznym właścicielom małych łazienek proponujemy styl skandynawski, którego znakiem rozpoznawczym jest surowe jasne drewno (w tym wypadku zaimpregnowane). Na sosnowym regale można ustawić wiklinowe kosze na drobiazgi. Faktura plecionki ładnie kontrastuje z gładką powierzchnią niezbyt mocno usłojonego drewna. Pozwala ono też wprowadzić do łazienki wzorzyste dodatki.

Przeczytaj dodatkowo:
Jak zaprojektować małą łazienkę? Urządzenia...

Z rozmieszczeniem urządzeń sanitarnych i wyposażeniem małej łazienki bywają kłopoty. Jak wybrać i gdzie...

Dwa podgrzewacze wody, dwa obwody elektryczne....

Jeśli planujesz podgrzewać wodę użytkową w domu dwoma podgrzewaczami przepływowymi – jednym...

Meble łazienkowe z płyt gipsowo-kartonowych

Możliwości systemów suchej zabudowy nie kończą się na estetycznym wykańczaniu skosów poddasza,...

Umywalka - królowa łazienki. GALERIA inspiracji...

Umywalka gra w łazience pierwsze skrzypce - dlatego też jej kształt i materiał, z którego zostanie...

Jak zaprojektować łazienkę dla osób...

Projektowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych trzeba dobrze zaplanować. Niestety nie istnieją...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT