| muratordom.pl » Łazienka » Wanny i natryski » Jak kupować i montować kabiny prysznicowe?

Jak kupować i montować kabiny prysznicowe?

Kabina prysznicowa powinna pasować do miejsca, w którym ma być ustawiona w łazience, i... do przyszłych użytkowników. Bo cóż to byłby za komfort, gdybyśmy nie mogli swobodnie się w niej obrócić czy podnieść rąk do góry, by umyć głowę.

Autor: Ravak

Jeżeli na prysznic chcesz wykorzystać wnękę, doskonale sprawdzą się w niej drzwi dwuelementowe

"Wypróbuj" kabinę prysznicową przed zakupem

W salonach z wyposażeniem łazienek stoją zmontowane kabiny prysznicowe, więc można je dokładnie obejrzeć, a nawet „wypróbować”. Sprawdzić, jak otwierają się drzwi, ile potrzeba na to miejsca przed kabiną, czy drzwi unoszą się na zawiasach albo gładko suwają po prowadnicach.

Warto, jeśli to możliwe, wypróbować, czy do wybranej kabiny da się wygodnie wejść i czy jest w niej wystarczająco dużo miejsca, aby się swobodnie poruszać i wygodnie wziąć prysznic.

Sprawdź warunki gwarancji

Dobrze jest sprawdzić okres i warunki gwarancji oraz dostępność części zamiennych, również po wycofaniu danego modelu kabiny z produkcji. U niektórych producentów jest to możliwe jeszcze przez kilka, a nawet kilkanaście lat.

Zamontuj kabinę prysznicową samodzielnie lub z fachowcem

Kupując kabinę prysznicową, zwykle otrzymamy wraz z nią instrukcję montażu sporządzoną przez producenta. Posługując się nią, montaż kabiny prysznicowej możemy przeprowadzić samodzielnie.

Wcześniej do miejsca, w którym ma być ustawiona, muszą zostać doprowadzone instalacje ciepłej i zimnej wody do baterii prysznicowej oraz zrobione podejście kanalizacyjne z syfonem. Podłączenia powinny być wykonane niezwykle starannie, a ich działanie sprawdzone przed zamontowaniem kabiny, ponieważ potem usuwanie usterek może być bardzo trudne.

WARTO WIEDZIEĆ
  • Do niewielkiej łazienki kup kabinę narożną, najlepiej z rozsuwanymi drzwiami zajmie najmniej miejsca przy wybranych wymiarach.
  • Jeśli jesteś wysoka (wysoki) i/lub potężna (potężny), wybierz model o podstawie co najmniej 90 x 90 cm, żeby podczas kąpieli nie obijać się łokciami o ścianki.
  • Jeżeli masz małe dzieci i nie planujesz zainstalowania wanny, zdecyduj się na kabinę z głębokim brodzikiem (30-35 cm) wykąpiesz w nim maluchy prawie jak w wannie.
  • Kiedy przewidujesz, że kabina będzie intensywnie używana, lepiej kup taką z otwieranymi drzwiami - przesuwne są bardziej narażone na uszkodzenia.
  • Gdy nie jesteś fanem porządków, przypilnuj, żeby tafle szkła lub tworzywa na ściankach i drzwiach miały powłokę zapobiegającą osadzaniu się kamienia i brudu (łatwiej poradzisz sobie z utrzymaniem kabiny w czystości) i fakturę lub nadruk, na których ewentualne smugi będą mniej widoczne.

Kształt i wielkość kabiny prysznicowej - galeria zdjęć

Kupując kabinę prysznicową, warto pamiętać o tym, kto ma z niej korzystać na co dzień. Gdy ktoś z...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Wanna i prysznic w jednej łazience. Zobacz...

Rano bierzesz szybki prysznic, a wieczorem lubisz się kąpać w wannie? Może zatem uda Ci się zmieścić wannę i...

Jaki brodzik łazienkowy wybrać, aby zapewnić...

Prysznic bez brodzika a może z odpływem liniowym? Trzeba pamiętać, że przede wszystkim jednym z...

Montaż kabiny prysznicowej KROK PO KROKU....

Kabinę prysznicową złożysz z kilku elementów według instrukcji producenta. Musisz ją jeszcze...

Brodzik podłogowy w nowoczesnej łazience. Jak...

Woda lejąca się z prysznica wprost na posadzkę to coraz popularniejszy widok w nowoczesnej łazience. Jakie...

Wanna akrylowa – instalacja krok po kroku

Zobacz, jak powinien przebiegać montaż wanny, jej poziomowanie i podłączanie syfonu wannowego.

Kształt i wielkość kabiny prysznicowej - galeria...

Kupując kabinę prysznicową, warto pamiętać o tym, kto ma z niej korzystać na co dzień. Gdy ktoś z domowników...