| muratordom.pl » Łazienka » Wanny i natryski » Jak kupować i montować kabiny prysznicowe?

Jak kupować i montować kabiny prysznicowe?

Kabina prysznicowa powinna pasować do miejsca, w którym ma być ustawiona w łazience, i... do przyszłych użytkowników. Bo cóż to byłby za komfort, gdybyśmy nie mogli swobodnie się w niej obrócić czy podnieść rąk do góry, by umyć głowę.

Autor: Ravak

Jeżeli na prysznic chcesz wykorzystać wnękę, doskonale sprawdzą się w niej drzwi dwuelementowe

"Wypróbuj" kabinę prysznicową przed zakupem

W salonach z wyposażeniem łazienek stoją zmontowane kabiny prysznicowe, więc można je dokładnie obejrzeć, a nawet „wypróbować”. Sprawdzić, jak otwierają się drzwi, ile potrzeba na to miejsca przed kabiną, czy drzwi unoszą się na zawiasach albo gładko suwają po prowadnicach.

Warto, jeśli to możliwe, wypróbować, czy do wybranej kabiny da się wygodnie wejść i czy jest w niej wystarczająco dużo miejsca, aby się swobodnie poruszać i wygodnie wziąć prysznic.

Sprawdź warunki gwarancji

Dobrze jest sprawdzić okres i warunki gwarancji oraz dostępność części zamiennych, również po wycofaniu danego modelu kabiny z produkcji. U niektórych producentów jest to możliwe jeszcze przez kilka, a nawet kilkanaście lat.

Zamontuj kabinę prysznicową samodzielnie lub z fachowcem

Kupując kabinę prysznicową, zwykle otrzymamy wraz z nią instrukcję montażu sporządzoną przez producenta. Posługując się nią, montaż kabiny prysznicowej możemy przeprowadzić samodzielnie.

Wcześniej do miejsca, w którym ma być ustawiona, muszą zostać doprowadzone instalacje ciepłej i zimnej wody do baterii prysznicowej oraz zrobione podejście kanalizacyjne z syfonem. Podłączenia powinny być wykonane niezwykle starannie, a ich działanie sprawdzone przed zamontowaniem kabiny, ponieważ potem usuwanie usterek może być bardzo trudne.

WARTO WIEDZIEĆ
  • Do niewielkiej łazienki kup kabinę narożną, najlepiej z rozsuwanymi drzwiami zajmie najmniej miejsca przy wybranych wymiarach.
  • Jeśli jesteś wysoka (wysoki) i/lub potężna (potężny), wybierz model o podstawie co najmniej 90 x 90 cm, żeby podczas kąpieli nie obijać się łokciami o ścianki.
  • Jeżeli masz małe dzieci i nie planujesz zainstalowania wanny, zdecyduj się na kabinę z głębokim brodzikiem (30-35 cm) wykąpiesz w nim maluchy prawie jak w wannie.
  • Kiedy przewidujesz, że kabina będzie intensywnie używana, lepiej kup taką z otwieranymi drzwiami - przesuwne są bardziej narażone na uszkodzenia.
  • Gdy nie jesteś fanem porządków, przypilnuj, żeby tafle szkła lub tworzywa na ściankach i drzwiach miały powłokę zapobiegającą osadzaniu się kamienia i brudu (łatwiej poradzisz sobie z utrzymaniem kabiny w czystości) i fakturę lub nadruk, na których ewentualne smugi będą mniej widoczne.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Brodzik podłogowy. Jak wykończyć go płytkami...

Po zamontowaniu syfonu brodzikowego i odpowiednim przygotowaniu podłoża można wykończyć brodzik podłogowy...

Baterie podtynkowe do zadań specjalnych

Łazienkowe baterie podtynkowe to propozycja zarówno dla osób szukających sposobu na urządzenie...

Jak przygotować i wykończyć podłogę pod prysznic...

Jeżeli nie chcesz w swojej łazience montować tradycyjnego brodzika możesz wykonać prysznic bez brodzika....

Wanna wolnostojąca czy zabudowana? Zobacz galerię...

Wanna wolno stojąca staje się coraz bardziej popularna w polskich domach i mieszkaniach. Sprawdzi się nie...

Jak wybrać wannę? Wanny akrylowe, wanny stalowe i...

Wybór wanny ogranicza tylko zasobnośc portfela i ilość miejsca w łazience. W sklepach królują...

Jaki system odpływowy powinieneś zamontować w...

W kabinie prysznicowej bez brodzika kluczową kwestią staje się wybór odpowiedniego odwodnienia....

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.