| muratordom.pl » Łazienka » Wanny i natryski » Jak kupować i montować kabiny prysznicowe?

Jak kupować i montować kabiny prysznicowe?

Kabina prysznicowa powinna pasować do miejsca, w którym ma być ustawiona w łazience, i... do przyszłych użytkowników. Bo cóż to byłby za komfort, gdybyśmy nie mogli swobodnie się w niej obrócić czy podnieść rąk do góry, by umyć głowę.

Autor: Ravak

Jeżeli na prysznic chcesz wykorzystać wnękę, doskonale sprawdzą się w niej drzwi dwuelementowe

"Wypróbuj" kabinę prysznicową przed zakupem

W salonach z wyposażeniem łazienek stoją zmontowane kabiny prysznicowe, więc można je dokładnie obejrzeć, a nawet „wypróbować”. Sprawdzić, jak otwierają się drzwi, ile potrzeba na to miejsca przed kabiną, czy drzwi unoszą się na zawiasach albo gładko suwają po prowadnicach.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Warto, jeśli to możliwe, wypróbować, czy do wybranej kabiny da się wygodnie wejść i czy jest w niej wystarczająco dużo miejsca, aby się swobodnie poruszać i wygodnie wziąć prysznic.

Sprawdź warunki gwarancji

Dobrze jest sprawdzić okres i warunki gwarancji oraz dostępność części zamiennych, również po wycofaniu danego modelu kabiny z produkcji. U niektórych producentów jest to możliwe jeszcze przez kilka, a nawet kilkanaście lat.

Zamontuj kabinę prysznicową samodzielnie lub z fachowcem

Kupując kabinę prysznicową, zwykle otrzymamy wraz z nią instrukcję montażu sporządzoną przez producenta. Posługując się nią, montaż kabiny prysznicowej możemy przeprowadzić samodzielnie.

Wcześniej do miejsca, w którym ma być ustawiona, muszą zostać doprowadzone instalacje ciepłej i zimnej wody do baterii prysznicowej oraz zrobione podejście kanalizacyjne z syfonem. Podłączenia powinny być wykonane niezwykle starannie, a ich działanie sprawdzone przed zamontowaniem kabiny, ponieważ potem usuwanie usterek może być bardzo trudne.

WARTO WIEDZIEĆ
  • Do niewielkiej łazienki kup kabinę narożną, najlepiej z rozsuwanymi drzwiami zajmie najmniej miejsca przy wybranych wymiarach.
  • Jeśli jesteś wysoka (wysoki) i/lub potężna (potężny), wybierz model o podstawie co najmniej 90 x 90 cm, żeby podczas kąpieli nie obijać się łokciami o ścianki.
  • Jeżeli masz małe dzieci i nie planujesz zainstalowania wanny, zdecyduj się na kabinę z głębokim brodzikiem (30-35 cm) wykąpiesz w nim maluchy prawie jak w wannie.
  • Kiedy przewidujesz, że kabina będzie intensywnie używana, lepiej kup taką z otwieranymi drzwiami - przesuwne są bardziej narażone na uszkodzenia.
  • Gdy nie jesteś fanem porządków, przypilnuj, żeby tafle szkła lub tworzywa na ściankach i drzwiach miały powłokę zapobiegającą osadzaniu się kamienia i brudu (łatwiej poradzisz sobie z utrzymaniem kabiny w czystości) i fakturę lub nadruk, na których ewentualne smugi będą mniej widoczne.

Kształt i wielkość kabiny prysznicowej - galeria zdjęć

Kupując kabinę prysznicową, warto pamiętać o tym, kto ma z niej korzystać na co dzień. Gdy ktoś z...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Prysznic bez brodzika. Pomysł na nowoczesną...

Prysznic bez brodzika to coraz częściej spotykane rozwiązanie w nowoczesnych łazienkach. Dzięki wrażeniu...

Jak przygotować i wykończyć podłogę pod prysznic...

Jeżeli nie chcesz w swojej łazience montować tradycyjnego brodzika możesz wykonać prysznic bez brodzika....

Odpływ liniowy w łazience

Odpływ liniowy odprowadza wodę z prysznica z poziomu podłogi łazienki. Nie potrzeba kabiny prysznicowej ani...

Aranżacja łazienki z wnęką - porady i zdjęcia...

Aranżacja łazienki o nietypowym układzie może okazać się nie lada wyzwaniem. Często spotykamy się z problemem...

Jak dobrać odcienie bieli do wnętrza? Przyglądamy...

Nie wszyscy wiedzą, że biel, tak jak każdy inny kolor, ma rozmaite odcienie. Biel jest kolorem niezwykle...