| muratordom.pl » Łazienka » Sauny i łaźnie parowe » Łaźnia parowa. Wszystko, co powinieneś wiedzieć przed budową łaźni w domu
Łaźnia parowa.

Łaźnia parowa. Wszystko, co powinieneś wiedzieć przed budową łaźni w domu

Jakie warunki muszą być spełnione, by można było w domu zamontować łaźnię parową? Dlaczego wybór odpowiedniego materiału do budowy łaźni jest tak bardzo istotny? Jak prawidłowo dbać o łaźnię, by służyła przez wiele lat? Na te pytania odpowiada nasz ekspert.

Jaki materiał do budowy łaźni parowej wybrać

Wybór odpowiedniego materiału do budowy łaźni parowej jest bardzo istotny. A to ze względu na wysoką 100 % wilgotność, jaka w niej panuje. Łaźnia musi być bardzo szczelna. Materiały, z których będzie wykonana muszą być solidne i odporne na stały kontakt z wilgocią.

Łaźnie parowe wykonuje się z tworzywa lub ceramiki. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się łaźnie wykończone właśnie ceramiką. Co prawda jest to rozwiązanie droższe, aczkolwiek różnice w cenie nie są już aż tak duże. Łaźnie parowe ceramiczne są uważane, za bardziej eleganckie.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Oświetlenie w saunie

W saunach stosuje się specjalne oprawy oświetleniowe...

Piece do sauny

Bez odpowiedniego pieca sauna nigdy nie będzie spełniała swojego zadania. Dawniej do wytwarzania odpowiedniej...

Jaka jest różnica między sauną a łaźnią parową?

Zarówno saunę, jak i łaźnię parową można urządzić w każdym domu, a nawet mieszkaniu. Warto dowiedzieć...

Konserwacja sauny

Naturalny proces brudzenia drewna w saunie zachodzi znacznie szybciej niż w przypadku innych, domowych...

Wyposażenie sauny

Saunę warto wyposażyć w różnego rodzaju akcesoria, które uprzyjemnią korzystanie z kąpieli...

Łaźnia parowa

Do niedawna łaźnia parowa kojarzyła się jedynie z publicznym obiektem, z którego korzystały...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.