| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Tapeta w łazience - aranżacja łazienki z tapetą w roli głównej

Tapeta w łazience - aranżacja łazienki z tapetą w roli głównej

Łazienka z tapetą może być niezwykle klimatyczna. W tej aranżacji łazienki gładkie powierzchnie gresu kontrastują z wyrazistym, pałacowym wzorem tapety o aksamitnej fakturze. Łazienka zyskuje przestronności dzięki rozmiarom płytek i taflom luster. Salonowy charakter aranżacji podkreślają meble i detale.

Przed remontem tej łazienki

  • Podłoga i ściany - płytki trzeba było skuć, a powierzchnie wyrównać.
  • Urządzenia sanitarne - nadawały się tylko do wymiany; prysznic właścicielka postanowiła zastąpić wanną, a w związku z tym przenieść doprowadzenie wody na sąsiednią ścianę.
  • Oświetlenie - jeden plafon sufitowy nie wystarczał do odpowiedniego doświetlenia pomieszczenia.

Antidotum na małe rozmiary łazienki miała być przede wszystkim jasna kolorystyka. Kinga postawiła na stonowaną paletę barw, która ma również tę zaletę, że łatwo poddaje się zmianom. Właścicielka nie jest zwolenniczką tradycyjnej glazury, dlatego w grę wchodziły jedynie płyty w rozmiarze XXL. Duże formaty świetnie się sprawdziły, dodając optycznie przestrzeni wnętrzu. Neutralna baza stworzyła nowe możliwości aranżacyjne.

Krok 1

Na posadzkę wybrano tafle gresu o błyszczącej powierzchni, co również pomaga powiększyć pomieszczenie. Na ściany miał trafić o ton jaśniejszy, matowy gres. Ten, który wydawał się idealny, miał jednak istotny mankament. Imponujący format 60x60 cm trzeba było zmodyfikować do kształtu prostokąta tak, by jednym bokiem dopasować go do wielkości płytek na podłodze. Kinga zdecydowała się skorzystać z pomocy zakładu kamieniarskiego.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

ZDANIEM STYLISTY

To nam się podoba

  • Konsekwentna paleta barw w całym pomieszczeniu oparta na beżu, bieli i graficie. Duże, jasne płaszczyzny optycznie powiększają przestrzeń, a zawężona gama kolorystyczna ją porządkuje.
  • Zastosowanie dekoracyjnej tapety z modnym wzorem pałacowym tylko na jednej ze ścian. Mocny, charakterystyczny deseń zdecydowanie przełamuje prosty układ i nieco surowy charakter pozostałych materiałów wykończeniowych. Jest oryginalnym pomysłem każącym patrzeć na łazienkę na nowo.
  • Wkomponowanie przedmiotów o charakterze pokojowym. Takie elementy jak krzesło, kryształowy żyrandol i świeczniki czynią z łazienki minisalon kąpielowy. Przezroczyste krzesło nie zabiera optycznie przestrzeni. Wykonane z nowoczesnego tworzywa, ma jednak klasyczną formę.
  • Wprowadzenie niewielkich detali w świetlistym odcieniu herbaty. To optymistyczne, ciepłe akcenty. Wnoszą ożywczą energię do monochromatycznego wnętrza.

Krok 2

Prosty układ jednakowych płyt został zrównoważony ceramiką o łagodnej linii. Kształt pomieszczenia podyktował rozmieszczenie sprzętów. Na frontowej ścianie znalazła się zwyczajna, ale duża i wygodna umywalka. Obok, wzdłuż prostopadłej do niej ściany, zmieściła się wanna. Elementy wyposażenia mają podobnie zaokrąglone krawędzie. Dopasowana do nich armatura – stojąca bateria umywalkowa oraz wannowo--natryskowa – akcentują nowoczesny charakter wnętrza.

Krok 3

Ponieważ nic tak nie dodaje przestrzeni jak gigantyczne lustra, właścicielka zdecydowała się na zamontowanie dwóch dużych tafli. Niemal identyczne, przymocowane do prostopadłych ścian pozwoliły uzyskać ciekawy efekt przestrzenny oraz uniknąć płytkowej monotonii. Dzięki zwielokrotnionym odbiciom łazienka zyskała wizualnie kilka metrów kwadratowych.

Krok 4

Ściany ponad płytami i sufit pokryła farba w odcieniu gresu. Na koniec Kinga zajęła się dekoracją – na boczną ścianę, wyłożoną płytami tylko do wysokości 60 cm, trafiła wodoodporna tapeta. Wyrazisty wzór przełamuje spokojną kolorystykę i całkowicie zmienia charakter pomieszczenia. Z czysto użytkowej łazienka stała się salonikiem kąpielowym. Kryształowy żyrandol tuż obok halogenowych punktów świetlnych również dodaje wnętrzu pałacowego szyku.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Ściana ze szkła w małej łazience. Szklane...

Małą łazienkę oddziela od sypialni ściana ze szkła mlecznego. Dzięki takiemu przepierzeniu wnętrze jest pełne...

Łazienka na poddaszu. Projekty łazienek,...

Łazienka na poddaszu musi być wygodna. Niestety bywa, że gotowe projekty łazienek nie spełniają naszych...

Remont domu. Jak urządzić łazienkę w zupełnie...

Robiąc remont domu - adaptując poddasze czy piwnicę na cele mieszkalne, warto zrobić tam łazienkę. Można ją...

Grzejnik dekoracyjny w łazience z betonem na...

Ta nowoczesna łazienka została urządzona w industrialnym stylu charakterystycznym dla loftów. Uwagę...

Pralnia w domu. Najlepsze miejsce na pralkę -...

Pralnia w domu jednorodzinnym to zazwyczaj osobne, specjalnie w tym celu wydzielone pomieszczenie...