| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Ściana ze szkła w małej łazience. Szklane przepierzenie między łazienką a sypialnią

Ściana ze szkła w małej łazience. Szklane przepierzenie między łazienką a sypialnią

Małą łazienkę oddziela od sypialni ściana ze szkła mlecznego. Dzięki takiemu przepierzeniu wnętrze jest pełne naturalnego światła.

Autor: Andrzej Szandomirski

Szklane przepierzenie warto zrobić ze szkła o małej przejrzystości

Bezpośrednie źródło światła dziennego stanowi tylko wąskie narożne okno umiejscowione tuż pod sufitem. Łazienka jest jednak widna – promienie słoneczne przepływają przez szklaną ścianę na całą wysokość pomieszczenia. Na wprost niej w sypialni znajduje się duże okno.

Szkło mleczne

Przeszklenie o grubości 8 mm i wymiarach 1,7 x 2,4 m wykonano na zamówienie w warsztacie szklarskim. Składa się z jednej tafli szkła hartowanego, którą zamocowano za pomocą profili stalowych przytwierdzonych do sufitu i podłogi. Mleczne szkło pozwala na swobodny przepływ światła, a jednocześnie zapewnia prywatność korzystania z łazienki.

Łazienka optycznie powiększona

Sztuczne oświetlenie stanowią tylko cztery halogeny wpuszczone w sufit. Nieduże pomieszczenie nie wydaje się ciasne. Panująca tu niepodzielnie biel optycznie je powiększa. Tak samo duże płyty na podłodze (90 x 90 cm). Szeroka, prostokątna umywalka sięga do samej ściany, baterię zamontowano na umywalce. Pustka pod blatem nie zasłania przeszklenia, dzięki czemu powierzchnia, przez którą przepływa światło, jest większa, a pomieszczenie sprawia wrażenie bardziej otwartego.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Wnętrze w jasnej kolorystyce

Ściany pokryto białą farbą lateksową. Na podłodze ułożono gładkie płyty gresowe tej samej barwy, a ich błyszcząca powierzchnia dodatkowo odbija światło. Obudowę wanny oraz pas na ścianie nad nią pokrywa drobna mozaika, którą tworzą płytki ceramiczne o wymiarach 20 x 30 cm z nacięciami wypełnione fugą (mniejsze prostokąty mają 2 x 7 cm). Jasny jest również blat pod umywalkę, który wykonano z płyty MDF fornirowanej okleiną brzozową. Łazienka niemal cała w bieli lśni w słoneczny dzień.

Aranżacja łazienki

Nie zagracają jej zbędne urządzenia. Są tu tylko wanna, prysznic, WC, bidet. Nie znajdziesz pralki, dla której przeznaczono oddzielne pomieszczenie. Tam też są przechowywane środki czystości. Nie ma dużego lustra – do oglądania całej sylwetki wykorzystuje się lustro w garderobie, a do codziennych zabiegów wystarcza małe lusterko przymocowane do ściany z boku umywalki. A przy sztucznym świetle szklana ściana pokazuje odbicie, pełniąc jeszcze jedną funkcję – wieczornego lustra.

Przeczytaj dodatkowo:
Ścianki z luksferów, szkła hartowanego i pleksi

Dobrym sposobem na uzyskanie wrażenia przestronności jest zastosowanie we wnętrzu przezroczystych przesłon....