| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Ściana z okleiną drewnianą. Pomysł na przytulną łazienkę

Ściana z okleiną drewnianą. Pomysł na przytulną łazienkę

Drewno na ścianach i podłodze sprawia, że łazienka może stać się bardziej przytulna. Piękny rysunek słojów i trzy wnęki wystarczą za ozdobę. W saunie są naturalne deski, do wykończenia ścian łazienki użyto zaś forniru drewnianego.

Autor: Andrzej Szandomirski

Łazienka ma prosty plan prostokąta i niewielkie rozmiary – 7,5 m2. Projektantce zależało na tym, by pomieszczenie było odbierane jako ciepłe, dlatego ograniczyła liczbę płytek na korzyść elementów drewnianych.

Fornir i panele podłogowe

Podłogę łazienki zdobi szeroki pas – ciepły dla stóp „dywan” z pięknymi słojami teku, który prowadzi do WC. Wykonano go z paneli z drewna egzotycznego, bardziej odpornego na wilgoć, i dodatkowo zabezpieczono lakierem półmatowym. Panele przyklejono do wylewki i połączono z płytkami ceramicznymi przy pomocy metalowych kątowników. Ścianę, która ukrywa komin wentylacyjny, instalację ubikacji i umywalki, wykonano z płyty MDF (2,55 x 1,30 m) okleinowanej fornirem i pokrytej tym samym lakierem co podłoga.

Z sauną na zapleczu

Łazienka pełni funkcję domowego centrum relaksu – za nią usytuowana jest sauna parowa wielkości 8 m2. Oba pomieszczenia, łazienkę i saunę, dzielą szklane drzwi. Otwiera się je, trzymając za poziomy uchwyt umieszczony na całej szerokości. Szklane są także umywalka oraz ścianka prysznica, który znajduje się naprzeciwko WC. Prysznic wyłożono zieloną mozaiką, której odbicie można zobaczyć w lustrze.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Wnęki i półki

W fornirowanej ścianie nad WC zaprojektowano trzy prostokątne wnęki. Służą jako półki. Są podświetlone, co pozwala uniknąć efektu monotonii dużej płaskiej powierzchni. Ścianę, która ciągnie się aż do sufitu, ożywiają także lustro (prostokąt pozbawiony ramy i jakichkolwiek zdobień) i znajdująca się pod nim półeczka w kształcie litery L obejmująca narożnik ściany. Nie jest ona duża, ale wystarcza na mydło i szczoteczkę do zębów.

Naturalna kolorystyka

Trawiasta, żywa zieleń płytek i szklanej umywalki oraz rudawy tek dominują w tej łazience. Projektantka z myślą o tym, co się stanie, gdy w łazience pojawią się kosmetyki i ręczniki domowników i same przez się wniosą dużo życia, ograniczyła liczbę barw. Biały sufit i biała podłoga tworzą dla kolorów neutralne ramy. A nuta zieleni przewija się w całym domu.

Luksusowe wykończenie łazienki za 25 tys. zł. Projekt łazienki wraz z propozycją materiałów

Duże fundusze na wykończenie łazienki pozwalają na urządzenie jej w dowolnie wybranym stylu....

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Ściana ze szkła w małej łazience. Szklane...

Małą łazienkę oddziela od sypialni ściana ze szkła mlecznego. Dzięki takiemu przepierzeniu wnętrze jest pełne...

Uwaga na błędy w projekcie!

Jaki projekt wybrać, żeby dom i wszystkie jego pomieszczenia spełniały najważniejsze potrzeby...

Pralnia w domu. Najlepsze miejsce na pralkę -...

Pralnia w domu jednorodzinnym to zazwyczaj osobne, specjalnie w tym celu wydzielone pomieszczenie...

Nowoczesna łazienka. Aranżacja w tonacji szarości...

Modna aranżacja łazienki utrzymanej w nowoczesnych szarościach jest doskonałym tłem, na którym uwagę...

Łazienka na poddaszu. Projekty łazienek,...

Łazienka na poddaszu musi być wygodna. Niestety bywa, że gotowe projekty łazienek nie spełniają naszych...