| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Mała biała łazienka z czarnymi akcentami - zgrabna aranżacja łazienki

Mała biała łazienka z czarnymi akcentami - zgrabna aranżacja łazienki

Co zrobić, gdy nie do końca wiadomo, jak najlepiej zaprojektować łazienkę? Oddać sprawę w ręce specjalisty. Tak właśnie zrobiła Kasia, powierzając losy łazienki doświadczonemu architektowi. Oto aranżacja małej łazienki. Dominują 2 kolory: biały i czarny, a właściwie ich łagodniejsze odcienie - beże i brązy.

Właścicielka mieszkania, Kasia, miała duży kłopot z rozplanowaniem łazienki. Ze względu na mały metraż i niekorzystny układ przestrzenny pomieszczenia ulokowanie w nim niezbędnych sprzętów wydawało jej się niemożliwe. - Długo nad tym myślałam - przyznaje Kasia - wanna czy prysznic? Przecież ja chcę mieć jedno i drugie! Poza tym konieczne są szafki, w których mogę schować kosmetyki i środki czystości. Jakim cudem znaleźć miejsce na to wszystko? Znajomi doradzili jej, by o zaprojektowanie wnętrza poprosiła architekta Tomasza Tarasewicza.

Powiększyć przestrzeń

To hasło pojawiło się jako pierwsze w odpowiedzi na pytanie o oczekiwania właścicielki. Architekt zaproponował „pożyczenie“ dwóch metrów od przyległej sypialni. Wyburzona została ścianka działowa między pomieszczeniami i wzniesiona nowa, usytuowana w odpowiednim miejscu. Dzięki temu rozwiązaniu udało się zmieścić wannę, a wnętrze stało się funkcjonalne.

Autor: Mariusz Bykowski

Zrównoważone proporcje ciemnego brązu, delikatnego beżu, a także bieli sprawiają, że łazienka jest jednocześnie jasna i wyrazista. Ceramiczne dekory powtarzają kolor i fakturę dębowego forniru zabarwionego na odcień wenge. Tym też fornirem zostały wykończone szafki i rama lustra.

Autor: Mariusz Bykowski

Gospodyni - w zależności od potrzeb i nastroju - ma do wyboru kilka rodzajów oświetlenia. W trakcie porannej toalety przydają się kinkiety zawieszone po obu stronach lustra. Do aromatycznej kąpieli pasuje subtelne światło sączące się przez szczeliny w podwieszanym suficie. Pełną jasność uzyskuje, włączając halogenowe punkty świetlne, również wmontowane w sufit.

Prysznic i pralka

W narożniku łazienki znalazła miejsce półokrągła kabina prysznicowa. Ścianki kabiny z bezbarwnego szkła ujęte w proste listwy sprawiły, że stała się niemal niewidoczna. Jej ergonomiczny kształt pozwolił na znalezienie w łazience miejsca na pralkę.

Autor: Mariusz Bykowski

Pożądane barwy

Kasia preferuje klasyczne, sprawdzone zestawienia barw, dlatego projektant postawił na kontrast delikatnego beżu, bieli i mocnego brązu. Jasne są płytki gresowe na podłodze i ścianach, ciemne - mozaika, dekory i meble. Ten przemyślany układ sprawił, że wnętrze jest eleganckie i klarowne.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Aranżacja łazienki z wnęką - porady i zdjęcia...

Aranżacja łazienki o nietypowym układzie może okazać się nie lada wyzwaniem. Często spotykamy się z problemem...

Baterie łazienkowe – czym się kierować podczas...

Nowoczesne baterie łazienkowe muszą spełniać nie tylko wyśrubowane normy, lecz także rosnące oczekiwania...

Modna łazienka 2016. GALERIE najnowszych aranżacji

Modna łazienka to hasło, które dla każdego może znaczyć coś innego. Niektórzy przywiązują wagę...

Jak zaprojektować łazienkę dla osób...

Projektowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych trzeba dobrze zaplanować. Niestety nie istnieją...

Pralnia w domu. Najlepsze miejsce na pralkę -...

Pralnia w domu jednorodzinnym to zazwyczaj osobne, specjalnie w tym celu wydzielone pomieszczenie...