| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Mała biała łazienka z czarnymi akcentami - zgrabna aranżacja łazienki

Mała biała łazienka z czarnymi akcentami - zgrabna aranżacja łazienki

Co zrobić, gdy nie do końca wiadomo, jak najlepiej zaprojektować łazienkę? Oddać sprawę w ręce specjalisty. Tak właśnie zrobiła Kasia, powierzając losy łazienki doświadczonemu architektowi. Oto aranżacja małej łazienki. Dominują 2 kolory: biały i czarny, a właściwie ich łagodniejsze odcienie - beże i brązy.

Właścicielka mieszkania, Kasia, miała duży kłopot z rozplanowaniem łazienki. Ze względu na mały metraż i niekorzystny układ przestrzenny pomieszczenia ulokowanie w nim niezbędnych sprzętów wydawało jej się niemożliwe. - Długo nad tym myślałam - przyznaje Kasia - wanna czy prysznic? Przecież ja chcę mieć jedno i drugie! Poza tym konieczne są szafki, w których mogę schować kosmetyki i środki czystości. Jakim cudem znaleźć miejsce na to wszystko? Znajomi doradzili jej, by o zaprojektowanie wnętrza poprosiła architekta Tomasza Tarasewicza.

Powiększyć przestrzeń

To hasło pojawiło się jako pierwsze w odpowiedzi na pytanie o oczekiwania właścicielki. Architekt zaproponował „pożyczenie“ dwóch metrów od przyległej sypialni. Wyburzona została ścianka działowa między pomieszczeniami i wzniesiona nowa, usytuowana w odpowiednim miejscu. Dzięki temu rozwiązaniu udało się zmieścić wannę, a wnętrze stało się funkcjonalne.

Autor: Mariusz Bykowski

Zrównoważone proporcje ciemnego brązu, delikatnego beżu, a także bieli sprawiają, że łazienka jest jednocześnie jasna i wyrazista. Ceramiczne dekory powtarzają kolor i fakturę dębowego forniru zabarwionego na odcień wenge. Tym też fornirem zostały wykończone szafki i rama lustra.

Autor: Mariusz Bykowski

Gospodyni - w zależności od potrzeb i nastroju - ma do wyboru kilka rodzajów oświetlenia. W trakcie porannej toalety przydają się kinkiety zawieszone po obu stronach lustra. Do aromatycznej kąpieli pasuje subtelne światło sączące się przez szczeliny w podwieszanym suficie. Pełną jasność uzyskuje, włączając halogenowe punkty świetlne, również wmontowane w sufit.

Prysznic i pralka

W narożniku łazienki znalazła miejsce półokrągła kabina prysznicowa. Ścianki kabiny z bezbarwnego szkła ujęte w proste listwy sprawiły, że stała się niemal niewidoczna. Jej ergonomiczny kształt pozwolił na znalezienie w łazience miejsca na pralkę.

Autor: Mariusz Bykowski

Pożądane barwy

Kasia preferuje klasyczne, sprawdzone zestawienia barw, dlatego projektant postawił na kontrast delikatnego beżu, bieli i mocnego brązu. Jasne są płytki gresowe na podłodze i ścianach, ciemne - mozaika, dekory i meble. Ten przemyślany układ sprawił, że wnętrze jest eleganckie i klarowne.

Przeczytaj dodatkowo:
Grzejniki dekoracyjne - funkcjonalny i efektowny...

Co zrobić, gdy grzejnik szpeci wnętrze? Czy można go zasłonić? Specjaliści odradzają takie działania....

Baterie łazienkowe – czym się kierować podczas...

Nowoczesne baterie łazienkowe muszą spełniać nie tylko wyśrubowane normy, lecz także rosnące oczekiwania...

Ściana ze szkła w małej łazience. Szklane...

Małą łazienkę oddziela od sypialni ściana ze szkła mlecznego. Dzięki takiemu przepierzeniu wnętrze jest pełne...

Łazienka w drewnie. Nietypowa obudowa wanny

Wykańczając dom lub mieszkanie można urządzić łazienkę w drewnie. Całkowicie lub tylko częściowo. Drewniana...

Mała łazienka. Jak ją wygodnie urządzić?

Jak zaaranżować przestrzeń niedużej łazienki, by była wygodna i atrakcyjna? Wszystko zależy od jej...

Projekt łazienki wspólnej. Jak urządzić łazienkę...

Sprawdź, jak urządzić łazienkę, z której będą korzystali wszyscy domownicy. Istotny będzie tu projekt...