| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Łazienka z pasją - dopasowana do charakteru i zamiłowań domowników

Łazienka z pasją - dopasowana do charakteru i zamiłowań domowników

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym zaczynamy i kończymy dzień. Te dwie części doby są najważniejsze, ponieważ to, w jaki nastrój wprawimy się o poranku, przesądza o całym naszym dniu, a samopoczucie wieczorne – o spokojnym śnie. Żeby być szczęśliwym  i zadowolonym człowiekiem, najlepiej jest połączyć przyjemne, czyli pasję, z pożytecznym  - odpowiednio dopasowanym wystrojem łazienki. Zobacz, jak to zrobić...

Pasja jest czymś, co materialnie i mentalnie urzeczywistnia naszą osobowość. Dzięki pasji odkrywamy swoje jestestwo i sprawiamy, że świat staje się dla nas ciekawszy, a i szczęśliwszy. Ludzie posiadający w życiu pasję żyją przepełnieni entuzjazmem i zarażają nim wszystkich dookoła. Jedni nałogowo słuchają muzyki, inni kochają podróżować, a jeszcze inni oglądają filmy bollywoodzkie czy ćwiczą muskulaturę. Każdy ma w swoim życiu własny motor napędowy.

Dopasuj stylizację swojej łazienki do swojej pasji

Aby każdy dzień zaczynał i kończył się z uśmiechem na ustach, przedstawimy kilka aranżacji łazienek z pasją.  Na ich niepowtarzalny wygląd wpływają płytki, pochodzące z kolekcji, które zaprojektowane zostały zgodnie z myślą o pasjonatach

Na co zwrócić uwagę kupując płytki?

Wybierając płytki do łazienki należy kierować się nie tylko ich wyglądem estetycznym, ale przede wszystkim brać pod uwagę czynniki, jakim będą poddawane. Projektantka Monika Białas doradza: „Posadzka i ściany łazienki nie są narażone na szczególne obciążenia, jednak stosowanie w łazience czynników chemicznych i plamiących takich jak środki higieny osobistej, perfumy czy inne kosmetyki powoduje, że płytki ceramiczne tam zastosowane muszą stwarzać możliwość dokładnego oczyszczenia i odkażenia przy użyciu detergentów posiadających pewną aktywność chemiczną. Dlatego należy ukierunkować wybór na płytki o wysokich własnościach chemicznych, w szczególności odpornych na środki domowego użytku.”  

Z  kolei podczas instalacji ogrzewania podłogowego w łazience należy pamiętać o jego włączeniu na 24 godziny przed położeniem posadzki oraz powtórzyć tę czynność 28 dni po wykonaniu okładziny z płytek.

Przeczytaj dodatkowo:
Ściana ze szkła w małej łazience. Szklane...

Małą łazienkę oddziela od sypialni ściana ze szkła mlecznego. Dzięki takiemu przepierzeniu wnętrze jest pełne...

Remont łazienki. Rozmieszczenie urządzeń...

Remontując łazienkę, częściej niż tylko urządzenia sanitarne wymienia się w niej wszystkie albo większość...

Aranżacja łazienki z wnęką - porady i zdjęcia...

Aranżacja łazienki o nietypowym układzie może okazać się nie lada wyzwaniem. Często spotykamy się z problemem...

Nowoczesna łazienka. Aranżacja w tonacji szarości...

Modna aranżacja łazienki utrzymanej w nowoczesnych szarościach jest doskonałym tłem, na którym uwagę...

Urządzamy małą łazienkę – 4 projekty łazienki o...

Jak zaaranżować przestrzeń niedużej łazienki, by była wygodna i atrakcyjna? Pokazane projekty przekonują, że...

Jak dobrać odcienie bieli do wnętrza? Przyglądamy...

Nie wszyscy wiedzą, że biel, tak jak każdy inny kolor, ma rozmaite odcienie. Biel jest kolorem niezwykle...