| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Łazienka na poddaszu. Pomysł, jak urządzić łazienkę w kolorach malin i czekolady

Łazienka na poddaszu. Pomysł, jak urządzić łazienkę w kolorach malin i czekolady

Łazienka na poddaszu wcale nie musi być ciasna i niefunkcjonalna. Tutaj największe znaczenie ma odpowiednie zaplanowanie przestrzeni oraz dobór kolorystyczny glazury i dodatków.

W trakcie remontu właściciele mieszkania postanowili powiększyć łazienkę kosztem sąsiadującego z nią pomieszczenia, tak aby stała się ona pokojem kąpielowym z prawdziwego zdarzenia.

Kolory natury

Barwy, które wybrali do łazienki, nie różnią się od tych królujących w pokojach i kuchni dwupoziomowego apartamentu. Brązowa glazura na ścianie przełamana srebrną poświatą i naturalny kolor drewna wenge, z którego wykonane zostały meble, zestawiono z pomarańczowymi dekorami i taką terakotą na podłodze. Z godną pozazdroszczenia konsekwencją dodatki (włączając płaszcz kąpielowy) utrzymane są w takiej samej lub podobnej tonacji.

Autor: Mariusz Bykowski

Okno połaciowe umieszczone w skosie dachu nie tylko doświetla wnętrze, ale też potęguje wrażenie większej przestrzeni w dość niskiej miejscami łazience

Autor: Mariusz Bykowski

W łazience zamontowano podświetlone lustro oraz podwieszany sufit z systemem halogenów oświetlających równomiernie pomieszczenie

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Działania równoległe

Gospodarze zadbali o to, by rano nie kłócić się o kolejność korzystania z łazienki. Zdecydowali się na dwie umywalki oraz kabinę prysznicową. Lubią też porządek. Dlatego zadbali o wystarczającą liczbę pojemnych szuflad na ręczniki, kosmetyki i środki czystości. Aby nie niszczyć harmonii, pralka także została ukryta w drewnianej zabudowie.

ZDANIEM SPECJALISTY
  • Pomysł na szafki. W łazienkach pojemne, wygodne szafki to prawdziwa rzadkość. Właściciele znaleźli na nie sposób. Wykorzystali przestrzeń pod skosem dachu. Ustawili tam długą komodę, która kryje w sobie także obudowaną pralkę. Kolejne pojemne szuflady zaprojektowano pod blatem, na którym umieszczone zostały umywalki.
  • Kolorowe dekory. Szare ściany pokryte prostokątnymi płytkami o dużej powierzchni zdecydowano się podzielić poziomo poprzez umieszczenie miedzy kolejnymi rzędami paska pomarańczowego dekoru.
Autor: Mariusz Bykowski

W wykonanej na zamówienie komodzie miejsce znalazła również pralka

Autor: Mariusz Bykowski

Umywalki, ściany, meble - wszystkie powierzchnie idealnie gładkie

Pod skosami

Łazienka znajduje się na górnej kondygnacji mieszkania. Dlatego też pomieszczenie ma skosy. Fakt ten wcale nie zmartwił właścicieli. Wprost przeciwnie. Uznali, że nie ma nic lepszego niż wanna umieszczona pod oknem połaciowym. Nie każdy przecież w trakcie kąpieli może liczyć gwiazdy.
W łazience zamontowano także podwieszany sufit z systemem halogenów oświetlających równomiernie pomieszczenie oraz podświetlane lustro.

Przeczytaj dodatkowo:
Pomysł na aranżację nowoczesnej łazienki w stylu...

W nowoczesnych wnętrzach łazienkowych dąży się do ograniczenia liczby wyeksponowanych elementów. W...

Łazienka na poddaszu. Projekty łazienek,...

Łazienka na poddaszu musi być wygodna. Niestety bywa, że gotowe projekty łazienek nie spełniają naszych...

Urządzanie małej łazienki. 8 rad, jak optycznie...

Urządzanie małej łazienki to nie lada wyzwanie. Podczas aranżacji warto przestrzegać kilku podstawowych...

Jak odnowić łazienkę – 7 metamorfoz + praktyczne...

Zobacz, jak swoje łazienki odnowili nasi Czytelnicy – pokazujemy zdjęcia przed remontem i po nim, a...

Uwaga na błędy w projekcie!

Jaki projekt wybrać, żeby dom i wszystkie jego pomieszczenia spełniały najważniejsze potrzeby...