| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Łazienka na poddaszu. Pomysł, jak urządzić łazienkę w kolorach malin i czekolady

Łazienka na poddaszu. Pomysł, jak urządzić łazienkę w kolorach malin i czekolady

Łazienka na poddaszu wcale nie musi być ciasna i niefunkcjonalna. Tutaj największe znaczenie ma odpowiednie zaplanowanie przestrzeni oraz dobór kolorystyczny glazury i dodatków.

W trakcie remontu właściciele mieszkania postanowili powiększyć łazienkę kosztem sąsiadującego z nią pomieszczenia, tak aby stała się ona pokojem kąpielowym z prawdziwego zdarzenia.

Kolory natury

Barwy, które wybrali do łazienki, nie różnią się od tych królujących w pokojach i kuchni dwupoziomowego apartamentu. Brązowa glazura na ścianie przełamana srebrną poświatą i naturalny kolor drewna wenge, z którego wykonane zostały meble, zestawiono z pomarańczowymi dekorami i taką terakotą na podłodze. Z godną pozazdroszczenia konsekwencją dodatki (włączając płaszcz kąpielowy) utrzymane są w takiej samej lub podobnej tonacji.

Autor: Mariusz Bykowski

Okno połaciowe umieszczone w skosie dachu nie tylko doświetla wnętrze, ale też potęguje wrażenie większej przestrzeni w dość niskiej miejscami łazience

Autor: Mariusz Bykowski

W łazience zamontowano podświetlone lustro oraz podwieszany sufit z systemem halogenów oświetlających równomiernie pomieszczenie

Działania równoległe

Gospodarze zadbali o to, by rano nie kłócić się o kolejność korzystania z łazienki. Zdecydowali się na dwie umywalki oraz kabinę prysznicową. Lubią też porządek. Dlatego zadbali o wystarczającą liczbę pojemnych szuflad na ręczniki, kosmetyki i środki czystości. Aby nie niszczyć harmonii, pralka także została ukryta w drewnianej zabudowie.

ZDANIEM SPECJALISTY
  • Pomysł na szafki. W łazienkach pojemne, wygodne szafki to prawdziwa rzadkość. Właściciele znaleźli na nie sposób. Wykorzystali przestrzeń pod skosem dachu. Ustawili tam długą komodę, która kryje w sobie także obudowaną pralkę. Kolejne pojemne szuflady zaprojektowano pod blatem, na którym umieszczone zostały umywalki.
  • Kolorowe dekory. Szare ściany pokryte prostokątnymi płytkami o dużej powierzchni zdecydowano się podzielić poziomo poprzez umieszczenie miedzy kolejnymi rzędami paska pomarańczowego dekoru.
Autor: Mariusz Bykowski

W wykonanej na zamówienie komodzie miejsce znalazła również pralka

Autor: Mariusz Bykowski

Umywalki, ściany, meble - wszystkie powierzchnie idealnie gładkie

Pod skosami

Łazienka znajduje się na górnej kondygnacji mieszkania. Dlatego też pomieszczenie ma skosy. Fakt ten wcale nie zmartwił właścicieli. Wprost przeciwnie. Uznali, że nie ma nic lepszego niż wanna umieszczona pod oknem połaciowym. Nie każdy przecież w trakcie kąpieli może liczyć gwiazdy.
W łazience zamontowano także podwieszany sufit z systemem halogenów oświetlających równomiernie pomieszczenie oraz podświetlane lustro.

Przeczytaj dodatkowo:
Ściana ze szkła w małej łazience. Szklane...

Małą łazienkę oddziela od sypialni ściana ze szkła mlecznego. Dzięki takiemu przepierzeniu wnętrze jest pełne...

Nowoczesna łazienka. Aranżacja w tonacji szarości...

Modna aranżacja łazienki utrzymanej w nowoczesnych szarościach jest doskonałym tłem, na którym uwagę...

Łazienka na poddaszu – praktyczne rozwiązania

Projektowanie i aranżacja łazienki na poddaszu nie jest łatwą sprawą. To trudna i bardzo wymagająca...

Mała łazienka. Jak ją wygodnie urządzić?

Jak zaaranżować przestrzeń niedużej łazienki, by była wygodna i atrakcyjna? Wszystko zależy od jej...

Nowości w ofercie GEBERIT

GEBERIT – producent zaawansowanych systemów sanitarnych, wyposażenia łazienek oraz...

Jak zaprojektować łazienkę dla osób...

Projektowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych trzeba dobrze zaplanować. Niestety nie istnieją...