| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Książki w łazience

Książki w łazience

Księgozbiór w łazience - pomysł efektowny, choć kontrowersyjny. Lubimy czytać w wannie, ale boimy się o książki narażone na działanie wody. Pokój kąpielowy, który prezentujemy, godzi przyjemność z niezbędnym minimum bezpieczeństwa. 

Zaraz, zaraz... To chyba jakieś nieporozumienie. Do widoku wanny w sypialni zdążyliśmy się już przyzwyczaić, ale regał pełen książek w łazience - to chyba przesada? A jednak, kąpielowy relaks sprzyja lekturze, a w odpowiednio urządzonym pomieszczeniu możemy czytać bez obaw. Jedyne, co może tutaj zagrażać książkom, to niezręczność czytelnika.

Autor: Krzysztof Zasuwik

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

biblioteka inaczej

Nasza łazienka to obszerny pokój kąpielowy. Usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie sypialni, nie ma przed nią żadnych tajemnic - granicę między nimi stanowi jedynie półprzejrzysta, lekka ścianka. Przestrzeń określają przede wszystkim wolno stojąca wanna oraz masywny regał, który jest nie tylko biblioteką, ale też pełni funkcję półki na kosmetyki, łazienkowe drobiazgi, zapasowe ręczniki. Oddziela przy tym część kąpielową od sanitarnej, porządkując wnętrze.
Łazienka “do poczytania” to rozwiązanie śmiałe, ale nie szalone. Duża powierzchnia i skuteczny system wentylacyjny są gwarancją funkcjonalności pomieszczenia. Nie musimy się obawiać, że poziom wilgoci zagrozi książkom.

nie tylko dla niej

Subtelne kształty wyposażenia, brązowo-beżowa kolorystyka, ciepłe światło. Delikatność całości podkreślają różowe dodatki, zwłaszcza kwiaty. Sprawiają, że wnętrze jest bardzo kobiece. Wydaje się stworzone dla pani domu. Oto miejsce, gdzie wreszcie czas nie goni. Tutaj można zostawić za sobą cyklon domowych i zawodowych spraw, wsłuchać się w siebie. Kiedy ciało odpoczywa, głowa domaga się duchowej strawy. Ciepła woda, kwiaty pachną, a świat zamknięty w książce jest na wyciągnięcie ręki.
Choć pokój kąpielowy zaaranżowano w lekkim, budzącym romantyczne skojarzenia stylu, nie jest wyłącznie kobiecą domeną. Łazienkowy księgozbiór działa jak magnes: pod jego wpływem każdy, niezależnie od płci, chętnie zamienia kanapę w salonie na wannę.

Łazienka na poddaszu. Pomysł, jak urządzić łazienkę w kolorach malin i czekolady

Łazienka na poddaszu wcale nie musi być ciasna i niefunkcjonalna. Tutaj największe znaczenie ma...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Remont łazienki. Rozmieszczenie urządzeń...

Remontując łazienkę, częściej niż tylko urządzenia sanitarne wymienia się w niej wszystkie albo większość...

Łazienka w drewnie. Nietypowa obudowa wanny

Wykańczając dom lub mieszkanie można urządzić łazienkę w drewnie. Całkowicie lub tylko częściowo. Drewniana...

Uwaga na błędy w projekcie!

Jaki projekt wybrać, żeby dom i wszystkie jego pomieszczenia spełniały najważniejsze potrzeby...

Baterie łazienkowe – czym się kierować podczas...

Nowoczesne baterie łazienkowe muszą spełniać nie tylko wyśrubowane normy, lecz także rosnące oczekiwania...

Funkcjonalna łazienka. Jak dobrze i estetycznie...

Urządzanie funkcjonalnej łazienki nie jest łatwym zadaniem. Na małej powierzchni trzeba zaplanować wszystkie...