| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Jak urządzić salon kąpielowy? Interesujący projekt dużej łazienki

Jak urządzić salon kąpielowy? Interesujący projekt dużej łazienki

Salon kąpielowy to modna, wypoczynkowa wersja obszernej łazienki. Przedstawiamy wybrany projekt dużej łazienki, aby na jego przykładzie wyjaśnić, co jest najistotniejsze w aranżacji takiego pomieszczenia.

Salon kąpielowy z akrylową wanną

Akrylową wannę o kształcie łódki oraz chromowaną baterię pionową widać zaraz po przekroczeniu progu pomieszczenia. Powyżej zawieszono futurystyczną srebrną lampę, a w niezagospodarowanym kącie znalazły się kwiaty w wysokich donicach. Na tyle dekoracji pozwolił zamysł projektanta i właścicieli, którzy postanowili stworzyć przestrzeń wyczyszczoną wizualnie – komfortową i elegancką strefę relaksu. Wanna znajduje się w odległości 1 m od każdej z dwóch najbliższych ścian, a więc na etapie wylewki przygotowano projekt podejścia wody z posadzki. Ościeżnice drzwi zostały w puszczone w ściany ( jeszcze przed położeniem podłogi), dzięki czemu nawet framugi nie zakłócają wykwintnej aranżacji.

Ciekawe informacje na temat salonów kąpielowych znajdziesz również tu

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Autor: Piotr Mastalerz

W urządzonym ze smakiem salonie kąpielowym centralne miejsce przypadło nowoczesnej wannie wolno stojącej. Właśnie od wyboru jej modelu rozpoczęła się aranżacja wnętrza, które teraz stanowi dla niej dyskretne tło.

Przestronny pokój kąpielowy

Łazienka o powierzchni 14,9 m2 i wysokości 3,1 m wydaje się jeszcze większy dzięki zastosowaniu bieli. W tym kolorze są ceramiczne szkliwione płytki ścienne, których duże wymiary (90 x 32 cm, fuga 2 mm) dają złudzenie jednolitej, gładkiej powierzchni. Wyłożono nimi fragmenty ścian narażone na kontakt z wodą, te zaś, w których znajdują się dwa portfenetry wychodzące na ogród, pomalowano białą farbą. Wybiórcze zastosowanie płytek to przykład odejścia od konwencji łazienki na rzecz stylistyki salonu kąpielowego. Panowanie uspokajającej bieli nie jest jednak niepodzielne. Kabinę prysznicową i wąski pasek ściany przy drzwiach wykończono brązową mozaiką szklaną klejoną na plastrach 30 x 30 cm. Brązowe są również fornirowane boki szafki przy umywalce, a także podłoga, której barwa sprawia, że minimalistyczny, wysmakowany wystrój nie onieśmiela.

Gresowe płytki udające drewno

Wybór posadzki częściowo podyktowany był chęcią zintegrowania salonu kąpielowego z sąsiednimi pomieszczeniami, mającymi podłogę drewnianą. Ze względu na możliwość zawilgocenia zdecydowano się w tym jednym przypadku nie na drewno, ale na gresową rektyfikowaną płytkę jatoba o wymiarach 120 x 20 cm imitującą drewno. Płytki są wykonane techniką nadruku na gres, która nadaje każdej z nich wzór niepowtarzalnego usłojenia. Położono je z przesunięciem o jedną trzecią długości, tak jak prawdziwe drewno. Antracytowa fuga o szerokości 4 mm (wymaganej ze względu na ogrzewanie podłogowe) ładnie odcina się od tła. Dwa portfenetry z szybami z piaskowanego szkła pomagają doświetlić wnętrze, a zarazem zapewniają domownikom intymność.

Pomysł na aranżację małej łazienki. Funkcjonalna łazienka urządzona zgodnie z zasadami feng shui

Podczas aranżacji i wykończenia tej małej łazienki popełniono podstawowe błędy. Przed metamorfozą...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Pomysł na aranżację nowoczesnej łazienki w stylu...

W nowoczesnych wnętrzach łazienkowych dąży się do ograniczenia liczby wyeksponowanych elementów. W...

Aranżacja łazienki z wnęką - porady i zdjęcia...

Aranżacja łazienki o nietypowym układzie może okazać się nie lada wyzwaniem. Często spotykamy się z problemem...

Uwaga na błędy w projekcie!

Jaki projekt wybrać, żeby dom i wszystkie jego pomieszczenia spełniały najważniejsze potrzeby...

Łazienka w drewnie. Nietypowa obudowa wanny

Wykańczając dom lub mieszkanie można urządzić łazienkę w drewnie. Całkowicie lub tylko częściowo. Drewniana...

Łazienka z oknem: 5 zasad funkcjonalnej aranżacji...

Dowiedz się, jak powinna wyglądać funkcjonalna i komfortowa łazienka z oknem. Gdzie zlokalizować wannę oraz...