| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Jak dobrać odcienie bieli do wnętrza? Przyglądamy się bieli na płytkach ceramicznych

Jak dobrać odcienie bieli do wnętrza? Przyglądamy się bieli na płytkach ceramicznych

Nie wszyscy wiedzą, że biel, tak jak każdy inny kolor, ma rozmaite odcienie. Biel jest kolorem niezwykle delikatnym i eleganckim. Może optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenia i wpuścić światło w zacienione przestrzenie. Warto o tym pamiętać i zwrócić na to uwagę przy wyborze elementów aranżacyjnych i wykańczaniu wnętrz.

Biel w designie i wystrojach wnętrz od kilku lat jest trendem numer jeden. Kolor ten sprawdzi się zarówno we wnętrzach bardzo nowoczesnych, jak i klasycznych, jest całkowicie uniwersalny. Pasuje zarówno do pomieszczeń małych jak i dużych, a ponadto może pięknie wyeksponować designerskie elementy wykończeniowe, meble i wszelkie dodatki. Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele odcieni bieli, a każdy z nich prezentuje się inaczej. Producenci przeważnie swoje płytki „białe” lub „white”, często z dopiskiem „extra” czy „ultra”. Jak jednak wybrać najbardziej odpowiadający nam odcień?

Jak wybrać śnieżnobiałą biel?

Często zależy nam na jak najczystszym odcieniu bieli na płytkach. Dotyczy to w szczególności wielkoformatowych gresów polerowanych, które tworzą na podłogach i ścianach imponujące lustrzane tafle. Istnieje nawet specjalny miernik procentowego natężenia bieli, inaczej nazywany „whiteness meter”, odpowiadający na potrzeby klientów. Miernik ten umożliwia wykrycie nawet najmniejszych różnic w nasyceniu bieli na pozornie podobnych powierzchniach. Czy jest jednak sposób na wykrycie śnieżnobiałej bieli bez specjalnych urządzeń? Różnicę da się zauważyć gołym okiem, pod warunkiem, że mamy możliwość ułożenia płytek obok siebie. Warto również zwrócić uwagę na cenę gresu. Ze względu na trudny i skomplikowany proces produkcji, im płytka będzie bielsza, tym jej cena będzie wyższa.

Czy proces produkcji płytek nas dotyczy?

Na cenę, jakość i białe wykończenie gresu wpływ ma drogi minerał o nazwie cyrkon. Jak więc można się domyślić, cena idzie w parze z jakością. Ważne jest, aby nie oszczędzać przy zakupie płytek, najlepiej potraktować je jako wieloletnią inwestycję. Płytki elementem wykańczającym nasze wnętrze, który jest stosunkowo ciężki w wymianie. Mają one nam służyć latami, pełnią swoich aranżacyjnych możliwości.

Przy wyborach jak ten, warto zwrócić uwagę na proces produkcyjny. Większość producentów ma taka informację na stronie internetowej. I pamiętajmy, że nie trzeba bać się rozmiaru. Mitem jest, że duże płytki (przykładowo 60x60) pasują tylko do dużych przestrzeni.

Przeczytaj dodatkowo:
Baterie łazienkowe – czym się kierować podczas...

Nowoczesne baterie łazienkowe muszą spełniać nie tylko wyśrubowane normy, lecz także rosnące oczekiwania...

Aranżacja małej toalety. Jak urządzić...

Wieczne kłótnie domowników o dostęp do łazienki to w większości domów codzienność. W...

Projekt łazienki wspólnej. Jak urządzić łazienkę...

Sprawdź, jak urządzić łazienkę, z której będą korzystali wszyscy domownicy. Istotny będzie tu projekt...

Pomysł na aranżację nowoczesnej łazienki w stylu...

W nowoczesnych wnętrzach łazienkowych dąży się do ograniczenia liczby wyeksponowanych elementów. W...

Ściana ze szkła w małej łazience. Szklane...

Małą łazienkę oddziela od sypialni ściana ze szkła mlecznego. Dzięki takiemu przepierzeniu wnętrze jest pełne...

Małe mieszkanie. Jak wykorzystać każdy metr...

Ciasne, ale własne – tak często mówi się o pierwszym mieszkaniu. Jeśli dobrze przemyślimy jego...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.