| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Jak dobrać odcienie bieli do wnętrza? Przyglądamy się bieli na płytkach ceramicznych

Jak dobrać odcienie bieli do wnętrza? Przyglądamy się bieli na płytkach ceramicznych

Nie wszyscy wiedzą, że biel, tak jak każdy inny kolor, ma rozmaite odcienie. Biel jest kolorem niezwykle delikatnym i eleganckim. Może optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenia i wpuścić światło w zacienione przestrzenie. Warto o tym pamiętać i zwrócić na to uwagę przy wyborze elementów aranżacyjnych i wykańczaniu wnętrz.

Biel w designie i wystrojach wnętrz od kilku lat jest trendem numer jeden. Kolor ten sprawdzi się zarówno we wnętrzach bardzo nowoczesnych, jak i klasycznych, jest całkowicie uniwersalny. Pasuje zarówno do pomieszczeń małych jak i dużych, a ponadto może pięknie wyeksponować designerskie elementy wykończeniowe, meble i wszelkie dodatki. Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele odcieni bieli, a każdy z nich prezentuje się inaczej. Producenci przeważnie swoje płytki „białe” lub „white”, często z dopiskiem „extra” czy „ultra”. Jak jednak wybrać najbardziej odpowiadający nam odcień?

Jak wybrać śnieżnobiałą biel?

Często zależy nam na jak najczystszym odcieniu bieli na płytkach. Dotyczy to w szczególności wielkoformatowych gresów polerowanych, które tworzą na podłogach i ścianach imponujące lustrzane tafle. Istnieje nawet specjalny miernik procentowego natężenia bieli, inaczej nazywany „whiteness meter”, odpowiadający na potrzeby klientów. Miernik ten umożliwia wykrycie nawet najmniejszych różnic w nasyceniu bieli na pozornie podobnych powierzchniach. Czy jest jednak sposób na wykrycie śnieżnobiałej bieli bez specjalnych urządzeń? Różnicę da się zauważyć gołym okiem, pod warunkiem, że mamy możliwość ułożenia płytek obok siebie. Warto również zwrócić uwagę na cenę gresu. Ze względu na trudny i skomplikowany proces produkcji, im płytka będzie bielsza, tym jej cena będzie wyższa.

Czy proces produkcji płytek nas dotyczy?

Na cenę, jakość i białe wykończenie gresu wpływ ma drogi minerał o nazwie cyrkon. Jak więc można się domyślić, cena idzie w parze z jakością. Ważne jest, aby nie oszczędzać przy zakupie płytek, najlepiej potraktować je jako wieloletnią inwestycję. Płytki elementem wykańczającym nasze wnętrze, który jest stosunkowo ciężki w wymianie. Mają one nam służyć latami, pełnią swoich aranżacyjnych możliwości.

Przy wyborach jak ten, warto zwrócić uwagę na proces produkcyjny. Większość producentów ma taka informację na stronie internetowej. I pamiętajmy, że nie trzeba bać się rozmiaru. Mitem jest, że duże płytki (przykładowo 60x60) pasują tylko do dużych przestrzeni.

Jak odnowić łazienkę – 7 metamorfoz + praktyczne rady dla remontujących

Zobacz, jak swoje łazienki odnowili nasi Czytelnicy – pokazujemy zdjęcia przed remontem i po...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Grzejnik dekoracyjny w łazience z betonem na...

Ta nowoczesna łazienka została urządzona w industrialnym stylu charakterystycznym dla loftów. Uwagę...

Mała łazienka funkcjonalnie urządzona

Projektowanie wygodnej, małej łazienki dla całej rodziny może okazać się nie lada wyzwaniem. Dlatego też...

Ściana ze szkła w małej łazience. Szklane...

Małą łazienkę oddziela od sypialni ściana ze szkła mlecznego. Dzięki takiemu przepierzeniu wnętrze jest pełne...

Pomysł na aranżację nowoczesnej łazienki w stylu...

W nowoczesnych wnętrzach łazienkowych dąży się do ograniczenia liczby wyeksponowanych elementów. W...

Mała łazienka. Jak ją wygodnie urządzić?

Jak zaaranżować przestrzeń niedużej łazienki, by była wygodna i atrakcyjna? Wszystko zależy od jej...

Modna łazienka 2016. GALERIE najnowszych aranżacji

Modna łazienka to hasło, które dla każdego może znaczyć coś innego. Niektórzy przywiązują wagę...