| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Łazienka marynistyczna, czyli aranżacja łazienki na niebiesko

Łazienka marynistyczna, czyli aranżacja łazienki na niebiesko

Charakter łazienka zawdzięcza połączeniom kolorystycznym - błękitnej glazury, białych ścian i drewna na ścianie i podłodze, dzięki temu wnętrze zachowuje wspomnienie morskich fal.

Adam wraz z żoną przeprowadził się do domu położonego w podmiejskiej, leśnej okolicy. Warszawskie mieszkanie stało się za małe, gdy na świat przyszło ich dwóch synów: Jaś i Staś.

M jak mieszkanie: Duży hol i cztery pokoje pod skosami - tak wyglądało poddasze Waszego nowego domu w Chotomowie. Wydawałoby się, że wszystkiego jest pod dostatkiem.
Adam: Jedna mała łazienka, na parterze, to zdecydowanie za mało dla czterech osób. Druga musiała więc powstać na poddaszu - obok planowanego pokoju dla chłopców i naszej sypialni.
Mjm: Czy sami ją zaprojektowaliście?
Adam: Katarzynę Sybilską, projektantkę naszej łazienki, znaleźliśmy przez Internet. Spodobały nam się jej prace - zwłaszcza to, że chętnie używa mozaiki, którą jesteśmy oczarowani. Potrzebowaliśmy pomocy nie tylko w stworzeniu łazienki od podstaw, ale także w doborze dodatków.

Autor: Michał Przeździk

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Dla ochłody

Niebieskie płytki ceramiczne nadały łazience morski styl. Ich jasny, optymistyczny odcień zestawiono z bielą, co jeszcze bardziej podkreśla świeży i marynistyczny charakter wnętrza. Wysokość łazienki ograniczają skosy dachu, więc by ją optycznie podwyższyć, płytki ułożono pionowo.

Podkład pod stopami

Drewniane deski na ścianie oraz te wplecione w ceramiczną posadzkę ocieplają wizualnie łazienkę. Nawiązują też do reszty pomieszczeń w domu, gdzie króluje drewno. „Bulaje” kontynuują morską stylistykę.

Autor: Michał Przeździk

Morskie skarby

Dla dominujących płaszczyzn glazury stworzono przeciwwagę – małe płytki mozaiki. Utrzymane w różnych odcieniach błękitu delikatnie mienią się w świetle. Mozaika to także doskonały materiał do wykończenia niedużych lub zaokrąglonych powierzchni bądź tworzenia misternych wzorów. W tej łazience ozdobiła blat umywalkowy i stała się ramą przyklejonego do ściany lustra.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Nowoczesna łazienka. Aranżacja w tonacji szarości...

Modna aranżacja łazienki utrzymanej w nowoczesnych szarościach jest doskonałym tłem, na którym uwagę...

Pomysł na aranżację nowoczesnej łazienki w stylu...

W nowoczesnych wnętrzach łazienkowych dąży się do ograniczenia liczby wyeksponowanych elementów. W...

Remont łazienki. Rozmieszczenie urządzeń...

Remontując łazienkę, częściej niż tylko urządzenia sanitarne wymienia się w niej wszystkie albo większość...

Remont domu. Jak urządzić łazienkę w zupełnie...

Robiąc remont domu - adaptując poddasze czy piwnicę na cele mieszkalne, warto zrobić tam łazienkę. Można ją...

Łazienka w drewnie. Nietypowa obudowa wanny

Wykańczając dom lub mieszkanie można urządzić łazienkę w drewnie. Całkowicie lub tylko częściowo. Drewniana...