| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Aranżacja małej łazienki. Jak stare, zniszczone wnętrze po remoncie zyskało nowoczesny charakter

Aranżacja małej łazienki. Jak stare, zniszczone wnętrze po remoncie zyskało nowoczesny charakter

Remont tej małej łazienki był sporym wyzwaniem. Po metamorfozie prezentuje się ona naprawdę wyjątkowo. Stare, zawilgocone pomieszczenie, nabrało charakteru, stylu i elegancji. Aranżacja małej, czarnej łazienki, rozświetlonej połyskującymi powierzchniami, naprawdę zachwyca. Szczególnie jeśli porównasz, jak łazienka wyglądała przed remontem, a jak prezentuje się obecnie.

Punkt wyjścia

Niewielka toaleta (1,1 x 2 m) znajduje się w zabytkowej łódzkiej kamienicy z końca XIX w. W miejscu, w którym znajduje się obecnie wyremontowana łazienka, wcześniej był zdewastowany pustostan z odrapanymi ścianami i wyposażeniem z lat 50.

Zasadniczym problemem były wilgotne mury. Trzeba było przede wszystkim osuszyć to wnętrze i usunąć stare stropy. Osuszenie wykonano metodą iniekcji krystalicznej – w mury został wprowadzony środek, który łączy się z wilgocią i i nie wypuszcza jej na zewnątrz.

Zachowanie oryginalnych elementów w aranżacji łazienki

Projektantce zależało na tym, by pozostawić jak najwięcej oryginalnych elementów, które decydowały o charakterze tego miejsca, na przykład piękną stolarkę drzwi. Zostały one jedynie pomalowane farbą olejną. Szyby w drzwiach wymieniono na mleczne. Podziały okna nad drzwiami również pozostały oryginalne.

Autor: R-Custom

Na oknie zamontowano czarną roletę. Orzechowe w kolorze drewno okien to wymóg konserwatora

Autor: R-Custom

W pomieszczeniu zachowano oryginalną stolarkę drzwi. Biała podłoga jest wykonana z żywicy epoksydowej

Proste formy

W przypadku aranżacji tej małej łazienki zdecydowano się na minimum środków. Micha szklanej umywalki ma prostą formę. Podobnie dwie lampy o okrągłych kloszach. Są zawieszone na różnej wysokości. Jedna z nich, odbijając się w lustrze, dodatkowo doświetla wnętrze. Lampy współtworzą kompozycję i dają i luzję przestrzeni. Odrealniają to pomieszczenie – przypominają dwa księżyce wiszące nad głową.

Podłoga, ściana z umywalką i okno

Spróchniałą podłogę w łazience zastąpiono betonową posadzką pokrytą białą żywicą epoksydową.

Półka z umywalką jest wykonana z mlecznego szkła piaskowanego. Biegnie wzdłuż całej ściany, a jej krawędź – po skosie. Ta diagonalna kompozycja ma walory estetyczne, a poza tym blat nie zasłania okna, które zaczyna się nisko przy podłodze. Prawie całą ścianę za umywalką zajmuje lustro (sięga podłogi i kończy się 1 m od sufitu). Sprawia, że nieduża powierzchnia optycznie powiększa się dwukrotnie.

Orzechowe drewno okien wybrano ze względu na wymogi konserwatora. Okno jest zasłonięte czarną roletą, tak by wnętrze w całości pozostawało monochromatyczne.

Czarna łazienka nie musi być ciemna

Czarno-biała grafika umieszczona nad szklaną umywalką, a także lampy oraz kran z chromowanej stali odbijają światło i rozświetlają wnętrze. Dzięki nim nie wydaje się ono ciasne i ciemne.

Projekt łazienki wykonała Katarzyna Piąstka, współpraca pracownia R-Custom

Autor: R-Custom

Czarne wnętrze łazienki rozświetlają delikatnie połyskujące powierzchnie wyposażenia – szklany blat, szklana umywalka, chromowana stal kranu

Przeczytaj dodatkowo:
15 pomysłów na szarą łazienkę. Aranżacje...

Szary to jeden z najmodniejszych kolorów w aranżacji wnętrz. Z powodzeniem sprawdzi się także i w...

Ściana ze szkła w małej łazience. Szklane...

Małą łazienkę oddziela od sypialni ściana ze szkła mlecznego. Dzięki takiemu przepierzeniu wnętrze jest pełne...

Projekt łazienki wspólnej. Jak urządzić łazienkę...

Sprawdź, jak urządzić łazienkę, z której będą korzystali wszyscy domownicy. Istotny będzie tu projekt...

Nowoczesny design i folk w aranżacji łazienki

Ludowe wzory z całego świata w połączeniu z nowoczesnym designem to najnowszy trend w aranżacji łazienki....

Mała łazienka. Jak ją wygodnie urządzić?

Jak zaaranżować przestrzeń niedużej łazienki, by była wygodna i atrakcyjna? Wszystko zależy od jej...

Nowoczesna łazienka. Aranżacja w tonacji szarości...

Modna aranżacja łazienki utrzymanej w nowoczesnych szarościach jest doskonałym tłem, na którym uwagę...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.