| muratordom.pl » Ogród » Nawierzchnie, ogrodzenia » Pomysły na ogrodzenie domu. Nowoczesne systemy ogrodzeniowe imitujące drewno

Pomysły na ogrodzenie domu. Nowoczesne systemy ogrodzeniowe imitujące drewno

Ogrodzenie to wizytówka domu i ogrodu, dlatego jego wygląd ma ogromne znaczenie. Wybór odpowiedniego rodzaju ogrodzenia nie jest łatwym zadaniem, gdyż możliwości jest bardzo dużo. Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne systemy ogrodzeniowe, wykończone w taki sposób, aby odwzorowywały naturalne drewno.

Systemy ogrodzeniowe odwzorowujące naturalne drewno

Drewno od wielu lat dodaje szlachetności wielu budowlom. Stało się także inspiracją dla firmy Konsport, która wprowadziła nowy system, wykorzystujący jego ponadczasowość i ciekawy wygląd.

Nowością w branży są nowoczesne systemy ogrodzeniowe, wykończone w taki sposób, aby odwzorowywały naturalne drewno. Zastosowanie takiej formy wykończenia pozwala uzyskać unikatowy efekt, doceniany za swoją oryginalność i wyjątkowy wygląd.

Ten nowy projekt łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Drewno od lat wykorzystywane jest jako materiał wykończeniowy bądź surowiec podstawowy. Ceni się w nim wytrzymałość, ale i zapach, strukturę czy też wygląd, wywołujący pozytywne, dobrze znane konotacje.

Proces uzyskiwania efektu drewnopochodnego

Drewnopodobny efekt został uzyskany za pomocą farby proszkowej oraz owinięciu profilu specjalną folią ze wzorem deski z drzewa orzechu lub sosny. Z folii wysysane jest powietrze, a następnie profil pozostawia się w piecu, gdzie podlega oddziaływaniu wysokiej temperatury.

Po procesie sublimacji wizerunek z folii przenika w wiązania podkładu proszkowego. Kolejnym krokiem jest schłodzenie profilu, a na samym końcu usunięcie folii. Cały proces jest wykonywany zgodnie z systemem zabezpieczenia antykorozyjnego DUPLEX, co gwarantuje wysoki stopień ochrony oraz długoletni spokój użytkowania.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Autor: Konsport

Ogrodzenie stylizowane imitujące naturalne drewno

Różnorodność modeli i kolorów pozwala na dopasowanie ogrodzenia do indywidualnych potrzeb i gustów

Nowa propozycja od firmy Konsport sprawdza się w niemalże każdym wydaniu. Drewno jest naśladowane przez wybrane elementy ogrodzenia domu, dzięki czemu cały projekt będzie pasował do tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji.

Wszechstronna jest także oferta Konsportu, obejmująca całe systemy ogrodzeniowe, jak i poszczególne elementy, takie jak bramy, furtki czy gabiony. Wśród innowacyjnych rozwiązań, które wprowadził na rynek, znajdują się m.in. ogrodzenia żaluzyjne, charakteryzujące się nietypowym designem i zupełną intymnością.

Duży wybór ogrodzeń oraz szeroka paleta kolorów, daje gwarancje dopasowania do indywidualnych potrzeb. Poza ogrodzeniami sztachetowymi oraz palisadowymi, łączącymi prostotę i atrakcyjny wygląd, interesujący jest również system płyt XPS. Tynk, którym płyty są pokryte jest specjalnie dekorowany, dzięki czemu uzyskano oryginalny efekt.

Poszukując mało skomplikowanych i jednocześnie imponujących pomysłów warto przyjrzeć się propozycjom Konsportu. Z pewnością można wśród nich znaleźć coś dla siebie.

Więcej fachowych porad znajdą Państwo na blogu firmy Konsport >>

Przeczytaj dodatkowo:
Formalności prawne przy budowie ogrodzenia. Czy...

Obecnie formalności związane z budową ogrodzenia zależą jedynie od jego wysokości. Jeżeli ogrodzenie nie...

Mycie, czyszczenie i konserwacja kostki brukowej,...

Dokładne mycie, skrupulatne czyszczenie, konserwacja i pielęgnacja kostki brukowej to cztery najważniejsze...

Kup parkan w sklepie. Gotowe ogrodzenia metalowe

Dlaczego gotowe ogrodzenia metalowe są lepsze od tych budowanych od podstaw? Wszystkie elementy parkanu...

Oświetlenie ogrodowe - pomysły na oświetlenie...

Oświetlenie ogrodowe ułatwi poruszanie się po działce wieczorem. Światło powinno być skierowane na...

Nawierzchnie najlepiej przepuszczające wodę. Pod...

Urządzając teren wokół domu, należy starannie przemyśleć dobór nawierzchni. Warto wybrać taką,...

sponsor artykułu