| muratordom.pl » Łazienka » Materiały wykończeniowe » Urządzamy łazienkę za 15 tys. zł. Projekt ekononomicznego wykończenia łazienki

Urządzamy łazienkę za 15 tys. zł. Projekt ekononomicznego wykończenia łazienki

Jeśli na urządzenie łazienki można przeznaczyć 15 tys. zł, trzeba uważać, by nie dać się ponieść rynkowym pokusom. Solidny gres i podwieszane sprzęty to dobry pomysł na wykończenie łazienki w wariancie ekonomicznym, ale komfortowym. Zobacz projekt łazienki wraz z propozycją wykończenia za kwotę nierujnującą portfela.

Średni budżet na urządzenie łazienki, jakim jest 15 tys. zł, wymaga pewnego rygoru finansowego - nie wolno bowiem dać się zwieść pokusom rynku. Pomysłem na łazienkę z projektu Murator D09 - Dom na 102 urządzonej w wersji ekonomicznej było stworzenie nowoczesnego wnętrza, którego geometryczne formy będą złagodzone stonowaną, ciepłą kolorystyką zastosowanych materiałów – drewna i trawertynu.

Materiały wykończeniowe i ceramika

Kamień na posadzkę i część ścian okazał zbyt drogi jak na założony budżet, wybrano więc szlifowany gres (120 zł/m2) nawiązujący rysunkiem na płytkach i kolorystyką do naturalnego kamienia. Ceramikę dobrano z serii Quattro polskiej firmy Koło. Sedes (1615 zł w komplecie ze stelażem, deską i przyciskiem) oraz bidet (1372 zł miska ze stelażem) zostały podwieszone na ściance wyłożonej tymi samymi płytami gresowymi, które zastosowano na podłodze. Wierzch i bok ścianki wykończono drewnem.

Obok zaprojektowano dużą – szer. 120 cm – prostokątną umywalkę Quattro (1423 zł). Ma ona szeroki rant od strony ściany, który może pełnić funkcję podręcznej półki. Szukając oszczędności, zrezygnowano z umywalki w wersji na dwie baterie i wybrano umywalkę z miejscem na jedną (koszt umywalki jest taki sam, ale oszczędzamy na armaturze).

Na środku przeciwległej ściany usytuowano wygodną owalną wannę Koło Ego (1451 zł) – dostępną z trzech stron. Ściany przy umywalce i wokół lustra oraz obudowę wanny i ścianę nad nią wyłożono płytkami białej glazury z serii Pastel firmy Tubądzin (24,53 zł/m2), która nie stanowi wizualnej konkurencji dla pozostałych materiałów zastosowanych w łazience. Resztę ścian pomalowano farbą do łazienek Caparol Samtex 7 (255 zł/10 l).

Autor: Iga Borkowska

W łazience za 15 tys. zł można zastosować na przykład ponadczasowy gres i solidną ceramikę.

Armatura i meble do łazienki za 15 tys. zł

Przy wyborze armatury zwracano uwagę na dopasowanie formy baterii do prostych, geometrycznych kształtów ceramiki. Wybrano baterie firmy Tres z serii Prima pasujące stylistycznie, a przy tym atrakcyjne cenowo. Do umywalki i bidetu dobrano jednouchwytowe baterie stojące (257 zł i 201 zł), a do wanny – baterię ścienną (365 zł).

Kontrolowanie wydatków pozwoliło uzyskać pewien luz finansowy. Dzięki temu wyposażenie łazienki można uzupełnić drewnianymi meblami z tej samej kolekcji, z której wybrano ceramikę (Quattro). Dopasowano więc wiszącą szafkę podumywalkową (2524,11 zł) oraz wysoką szafkę stojącą (2111,49 zł).

Zdecydowano się też na duże lustro ze zintegrowanym oświetleniem (1220 zł). Do ogólnego wystroju dobrano lampę sufitową z mlecznego szkła firmy Massive w kształcie prostego cylindra (93,50 zł) oraz biały grzejnik drabinkowy Drada firmy Instal Projekt (1072 zł). Dzięki temu, że poszliśmy na pewne kompromisy przy wyborze części elementów łazienki (gres zamiast kamienia, prosta i tania armatura), stworzyliśmy rezerwy finansowe, które można było przeznaczyć na droższe meble łazienkowe.

Podsumowanie wydatków

Projekt zaprezentowanej łazienki dowodzi, że jeśli dysponuje się średnim budżetem, można zrealizować swój pomysł, a jednocześnie uniknąć bolesnych wyrzeczeń. Trzeba tylko rozsądnie i odpowiednio wcześnie planować zakupy oraz szukać sensownych proporcji jakości do ceny materiałów i sprzętów. Koszt przedstawionej łazienki to 14 983 zł.

Zobacz film: Aranżacja wąskiej łazienki w stylu orientalnym

Jak urządzić łazienkę za 5 tys. zł. Zobacz projekt taniej łazienki

Czeka Cię urządzenie łazienki, a nie masz zbyt wielu środków? Nie przejmuj się - przedstawiamy...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Ile kosztuje wykończenie i wyposażenie łazienki w...

Efektowne wykończenie, urządzenie i wyposażenie łazienki nie kosztuje dzisiaj wiele. Unikaj jednak...

Remont łazienki - poprawiamy instalacje w łazience

Odnowić starą glazurę czy położyć nową? Wanna czy kabina prysznicowa? Jak poprawić wentylację? To problemy, z...

Pomysł na podłoge w łazience. Deski podłogowe jak...

Żeby cieszyć się podłogą z desek w łazience, należy wykonać ją tak, jak to się robi na jachtach. Pokazujemy...

Łazienkowe płytki ceramiczne: nowości w świecie...

W aranżacji łazienki płytki ceramiczne wysuwają się zazwyczaj na pierwszy plan. Ostatnio modne są płytki...

Utrzymanie czystości w łazience. Wyposażenie...

Utrzymanie porządku w łazience nie jest łatwe. Odpowiednio dobierając wyposażenie łazienki, możesz jednak...

Modna łazienka 2016. GALERIE najnowszych aranżacji

Modna łazienka to hasło, które dla każdego może znaczyć coś innego. Niektórzy przywiązują wagę...