Sklep online Pomoc Tagi Newsletter
| muratordom.pl » Łazienka » Materiały wykończeniowe » Nowy styl łazienki - klasyczny czy skandynawski? A może łazienka nowoczesna...

Nowy styl łazienki - klasyczny czy skandynawski? A może łazienka nowoczesna...

Aranżacja łazienki to wyzwanie. Mamy bowiem do wyboru styl klasyczny, skandynawski, retro, orientalny czy nowoczesny. Łazienka nowoczesna to propozycja dla odważnych - jednolite płytki łazienkowe, duże elementy graficzne i odważne kolory. Styl klasyczny to z kolei tradycyjne wzory płytek, klasyczne meble i stylizowane sprzęty. Zobacz, jak urządzić łazienkę z charakterem.

Łazienka nowoczesna

W wykończeniu nowoczesnej łazienki zanikają tradycyjne podziały płaszczyzn. Płytki łazienkowe mogą pokrywać tylko fragmenty ścian. Granica między podłogą i ścianami przestaje być wyraźna – pasy jednakowych płytek mogą przechodzić śmiało przez obie płaszczyzny. Ściany tracą cokoły, listwy i gzymsy. Nie ma lęku przed pustką i brakiem różnorodności – całe pomieszczenie może być wykończone takim samym materiałem.

Więc jak najlepiej urządzić łazienkę nowoczesną? Liczy się pomysł i oryginalność. Szuka się więc nowych ciekawych wzorów, kolorów i faktur płytek. Zestawienia mają być kontrastowe. Formaty – nietypowe. Elementy duże łączy się z małymi, na przykład największe dostępne płytki gresowe z mozaiką.

Jeśli ornament, to taki, który wychodzi z tradycyjnych ram. Płytki dekoracyjne są stosowane dowolnie, mogą nawet zajmować większe płaszczyzny.

Kto chce mieć awangardową łazienkę, powinien omijać łukiem gotowe propozycje aranżacji i całe serie płytek. Warto natomiast przypatrywać się pilnie najprostszym i czasem również najtańszym płytkom – zastosowane w nieoczekiwany sposób mogą zrobić wrażenie.

Nowoczesna łazienka nie znosi udawania, a więc wszystkie imitacje kamienia, tapet, tkaniny są raczej wykluczone. Natomiast inspirujące mogą być płytki ze wstawkami szklanymi lub metalowymi.

ZDANIEM EKSPERTA

Aranżacj łazienki w stylu high-tech to nie tylko płytki ceramiczne

Młodzie ludzie, kochający designerskie nowinki, często decydują się na łazienkę w stylu high-tech. Nie potrafią funkcjonować bez technologicznych wynalazków, cenią sobie nowoczesność i minimalizm, także w łazience. High-tech to styl absolutnie nieklasyczny, który inspiruje się najnowszymi osiągnięciami techniki i nauki oraz wykorzystuje najnowsze materiały.

Kolory nowoczesnej łazienki muszą być kontrastowe, śmiałe, modne. Sprawdzi się więc zarówno czerń i biel, jak i czerwień czy granat, popularne są też odcienie szarości i beże. Kolorystykę takiej łazienki często definiuje się jednym słowem – chłodna, a jednocześnie przyjazna, bezpieczna.

Wnętrze łazienki w stylu high-tech możemy śmiało wyposażyć w stal i szkło, gdyż meble o metalicznym połysku i fantazyjnych, geometrycznych kształtach, kosz na śmieci w formie prostopadłościanu czy geometryczna, narożna lampa spotęgują technologiczny nastrój. Jeśli jednak aż taka sterylność nie jest nam potrzebna, w ociepleniu wnętrza pomogą drewniane dodatki – kosz na bieliznę czy szkatułki na drobiazgi.

Nowoczesna ceramika łazienkowa też może przypominać swym wyglądem geometryczne bryły i być wykonana z metalu lub szkła. Doskonale sprawdzą się tu okrągłe, owalne bądź trójkątne wanny, a metaliczne i szklane umywalki, miski ustępowe, bidety czy pisuary podkreślą futurystyczny klimat wnętrza.

High-tech to także oszczędność dodatków. Tutaj ograniczamy je do niezbędnego minimum. Możemy pozwolić sobie na designerski wazon, wielkie lustro w metalicznej ramie, bez którego nie obejdzie się w łazience żadna kobieta czy równie designerskie, błyszczące akcesoria łazienkowe.

Przeczytaj dodatkowo:
Zielona łazienka pachnąca lasem. Aranżacje...

Zielona łazienka to wyraz tęsknoty za bliskością natury, a nierzadko też ekologicznego podejścia właścicieli....

Drewno w łazience. Jakie drewno wybrać do...

Z drewna najczęściej wykonuje się w łazienkach podłogę, a także okładzinę ścienną. Jakie drewno w łazience...

Łazienkowe płytki ceramiczne: nowości w świecie...

W aranżacji łazienki płytki ceramiczne wysuwają się zazwyczaj na pierwszy plan. Ostatnio modne są płytki...

Łazienka w drewnie, w kamieniu... poznaj...

Bardzo fajnym rozwiązaniem, stosowanym przy wykańczaniu łazienki jest drewno, kamień i...

Urządzamy łazienkę za 15 tys. zł. Projekt...

Jeśli na urządzenie łazienki można przeznaczyć 15 tys. zł, trzeba uważać, by nie dać się ponieść rynkowym...

Mozaika - szklana, kamienna, ceramiczna,...

Mozaika – ze względu na swoją atrakcyjność – cieszy się ogromną popularnością jako materiał...

update counter
SPRAWDŹ
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.