Sklep online Pomoc Tagi Newsletter
| muratordom.pl » Łazienka » Materiały wykończeniowe » Nowy styl łazienki - klasyczny czy skandynawski? A może łazienka nowoczesna...

Nowy styl łazienki - klasyczny czy skandynawski? A może łazienka nowoczesna...

Aranżacja łazienki to wyzwanie. Mamy bowiem do wyboru styl klasyczny, skandynawski, retro, orientalny czy nowoczesny. Łazienka nowoczesna to propozycja dla odważnych - jednolite płytki łazienkowe, duże elementy graficzne i odważne kolory. Styl klasyczny to z kolei tradycyjne wzory płytek, klasyczne meble i stylizowane sprzęty. Zobacz, jak urządzić łazienkę z charakterem.

Łazienka nowoczesna

W wykończeniu nowoczesnej łazienki zanikają tradycyjne podziały płaszczyzn. Płytki łazienkowe mogą pokrywać tylko fragmenty ścian. Granica między podłogą i ścianami przestaje być wyraźna – pasy jednakowych płytek mogą przechodzić śmiało przez obie płaszczyzny. Ściany tracą cokoły, listwy i gzymsy. Nie ma lęku przed pustką i brakiem różnorodności – całe pomieszczenie może być wykończone takim samym materiałem.

Więc jak najlepiej urządzić łazienkę nowoczesną? Liczy się pomysł i oryginalność. Szuka się więc nowych ciekawych wzorów, kolorów i faktur płytek. Zestawienia mają być kontrastowe. Formaty – nietypowe. Elementy duże łączy się z małymi, na przykład największe dostępne płytki gresowe z mozaiką.

Jeśli ornament, to taki, który wychodzi z tradycyjnych ram. Płytki dekoracyjne są stosowane dowolnie, mogą nawet zajmować większe płaszczyzny.

Kto chce mieć awangardową łazienkę, powinien omijać łukiem gotowe propozycje aranżacji i całe serie płytek. Warto natomiast przypatrywać się pilnie najprostszym i czasem również najtańszym płytkom – zastosowane w nieoczekiwany sposób mogą zrobić wrażenie.

Nowoczesna łazienka nie znosi udawania, a więc wszystkie imitacje kamienia, tapet, tkaniny są raczej wykluczone. Natomiast inspirujące mogą być płytki ze wstawkami szklanymi lub metalowymi.

ZDANIEM EKSPERTA

Aranżacj łazienki w stylu high-tech to nie tylko płytki ceramiczne

Młodzie ludzie, kochający designerskie nowinki, często decydują się na łazienkę w stylu high-tech. Nie potrafią funkcjonować bez technologicznych wynalazków, cenią sobie nowoczesność i minimalizm, także w łazience. High-tech to styl absolutnie nieklasyczny, który inspiruje się najnowszymi osiągnięciami techniki i nauki oraz wykorzystuje najnowsze materiały.

Kolory nowoczesnej łazienki muszą być kontrastowe, śmiałe, modne. Sprawdzi się więc zarówno czerń i biel, jak i czerwień czy granat, popularne są też odcienie szarości i beże. Kolorystykę takiej łazienki często definiuje się jednym słowem – chłodna, a jednocześnie przyjazna, bezpieczna.

Wnętrze łazienki w stylu high-tech możemy śmiało wyposażyć w stal i szkło, gdyż meble o metalicznym połysku i fantazyjnych, geometrycznych kształtach, kosz na śmieci w formie prostopadłościanu czy geometryczna, narożna lampa spotęgują technologiczny nastrój. Jeśli jednak aż taka sterylność nie jest nam potrzebna, w ociepleniu wnętrza pomogą drewniane dodatki – kosz na bieliznę czy szkatułki na drobiazgi.

Nowoczesna ceramika łazienkowa też może przypominać swym wyglądem geometryczne bryły i być wykonana z metalu lub szkła. Doskonale sprawdzą się tu okrągłe, owalne bądź trójkątne wanny, a metaliczne i szklane umywalki, miski ustępowe, bidety czy pisuary podkreślą futurystyczny klimat wnętrza.

High-tech to także oszczędność dodatków. Tutaj ograniczamy je do niezbędnego minimum. Możemy pozwolić sobie na designerski wazon, wielkie lustro w metalicznej ramie, bez którego nie obejdzie się w łazience żadna kobieta czy równie designerskie, błyszczące akcesoria łazienkowe.

Przeczytaj dodatkowo:
Utrzymanie czystości w łazience. Wyposażenie...

Utrzymanie porządku w łazience nie jest łatwe. Odpowiednio dobierając wyposażenie łazienki, możesz jednak...

Łazienka w drewnie, w kamieniu... poznaj...

Bardzo fajnym rozwiązaniem, stosowanym przy wykańczaniu łazienki jest drewno, kamień i...

Płytki ceramiczne na ściany i podłogę w łazience....

Wśród materiałów wykończeniowych na ściany i podłogi w łazience od lat na pierwszym miejscu są płytki...

Koszt wykończenia i wyposażenia luksusowej...

Nowoczesna łazienka to nierzadko duży salon kąpielowy z wolno stojącą wanną i szlachetnymi materiałami...

Izolacja przeciwwilgociowa w łazience....

Łazienka to pomieszczenie najbardziej narażone na działanie wilgoci. Dzięki odpowiedniemu uszczelnieniu i...

Mozaika - szklana, kamienna, ceramiczna,...

Mozaika – ze względu na swoją atrakcyjność – cieszy się ogromną popularnością jako materiał...

update counter
SPRAWDŹ
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.