| muratordom.pl » Łazienka » Grzejniki łazienkowe » Grzejnik w łazience

Grzejnik w łazience

Nowoczesne grzejniki łazienkowe nie są jedynie źródłem ciepła – pełnią także funkcję suszarki do ręczników i ubrań, wieszaka, czy nawet ścianki działowej.

Autor: Daniel Rumiancew

Łazienkę traktujemy coraz częściej nie tylko jako pomieszczenie sanitarne, lecz także prawdziwy salon urody i relaksu. Po całodziennych trudach odpoczywamy tam w otoczeniu wonnych olejków, balsamów i pachnącej płynem do kąpieli wody. Warto więc zadbać o wystrój tego pomieszczenia, tak aby zarówno jego kolorystyka, jak i zainstalowane sprzęty odpowiadały naszym potrzebom i gustowi. Na wygląd łazienki największy wpływ ma wybór glazury i terakoty, piękna armatura, a także eleganckie urządzenia grzewcze.

Pojawienie się grzejników łazienkowych pozwoliło zrezygnować z grzejników żeliwnych, które nie dość, że szpeciły pomieszczenie, to były również mało funkcjonalne. Ze względu na zwartą konstrukcję trudno było powiesić na nich choćby mokry ręcznik, a korozja i awarie stały się smutną codziennością.

Grzejniki łazienkowe dostępne są w szerokiej gamie wzorów, a ich kolor dobrać możemy według indywidualnych preferencji, tak aby urządzenie ładnie komponowało się z innymi elementami dekoracyjnymi w łazience.

Są także znacznie bardziej praktyczne. Grzejniki łazienkowe skonstruowane są najczęściej w klasyczny sposób – składają się z dwóch pionowych kolektorów połączonych ze sobą rzędami prostych, bądź wyprofilowanych rurek bądź paneli.
Przy wyborze właściwego dla nas grzejnika powinniśmy kierować się jednak nie tylko jego wyglądem i ilością miejsca, jaką dysponujemy, ale przede wszystkim jego wydajnością. Jest to ważne, aby uniknąć problemu niedogrzania łazienki źle dopasowanym urządzeniem.

Innym ważnym elementem grzejnika jest powłoka malarska. Odpowiednie jej wykonanie zabezpiecza grzejnik przed korozją, sprawia iż jest on estetyczny i trwały przez wiele lat.
Wysoka jakość zakupionego urządzenia potwierdza najczęściej oferowana przez producenta gwarancja. Im dłuższa, tym większe zaufanie budzi produkt.

Odpowiednio dobrany grzejnik łazienkowy, dopasowany mocą i wielkością do potrzeb łazienki, a także odzwierciedlający swym kształtem nasz gust, to nie tylko zwyczajny sprzęt użytkowy. Elegancki kształt, fantazyjny kolor, a przede wszystkim praktyczność i przydatność sprawiają, że będzie nam służył przez lata, będąc ozdobą łazienki.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Jaki grzejnik łazienkowy? Czym różni się od...

Czym różni się grzejnik zamontowany w łazience od kaloryferów w innych pomieszczeniach? Czy...

Wymiana starego grzejnika łazienkowego....

Remont łazienki to dobry moment na wymianę starego grzejnika. Sprawdź, jaki grzejnik wybrać aby najlepiej...

Ogrzewanie elektryczne w łazience, czyli szybki...

Grzejnik łazienkowy przydaje się także po sezonie grzewczym. Nawet latem bywa w niej na tyle chłodno, że...

Nowoczesna łazienka. Aranżacja w tonacji szarości...

Modna aranżacja łazienki utrzymanej w nowoczesnych szarościach jest doskonałym tłem, na którym uwagę...

Grzałka elektryczna w grzejniku łazienkowym. Jak...

W łazience temperatura powinna być wyższa niż w innych pomieszczeniach. Czasem wymaga dogrzania nawet poza...

Jaki grzejnik wybrać do małej łazienki, a jaki do...

Nie ważne czy masz dużą, czy małą łazienkę, dobrze dobrany grzejnik łazienkowy rozwiąże twój problem z...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT