| muratordom.pl » Łazienka » Grzejniki łazienkowe » Grzejnik w łazience

Grzejnik w łazience

Nowoczesne grzejniki łazienkowe nie są jedynie źródłem ciepła – pełnią także funkcję suszarki do ręczników i ubrań, wieszaka, czy nawet ścianki działowej.

Autor: Daniel Rumiancew

Łazienkę traktujemy coraz częściej nie tylko jako pomieszczenie sanitarne, lecz także prawdziwy salon urody i relaksu. Po całodziennych trudach odpoczywamy tam w otoczeniu wonnych olejków, balsamów i pachnącej płynem do kąpieli wody. Warto więc zadbać o wystrój tego pomieszczenia, tak aby zarówno jego kolorystyka, jak i zainstalowane sprzęty odpowiadały naszym potrzebom i gustowi. Na wygląd łazienki największy wpływ ma wybór glazury i terakoty, piękna armatura, a także eleganckie urządzenia grzewcze.

Pojawienie się grzejników łazienkowych pozwoliło zrezygnować z grzejników żeliwnych, które nie dość, że szpeciły pomieszczenie, to były również mało funkcjonalne. Ze względu na zwartą konstrukcję trudno było powiesić na nich choćby mokry ręcznik, a korozja i awarie stały się smutną codziennością.

Grzejniki łazienkowe dostępne są w szerokiej gamie wzorów, a ich kolor dobrać możemy według indywidualnych preferencji, tak aby urządzenie ładnie komponowało się z innymi elementami dekoracyjnymi w łazience.

Są także znacznie bardziej praktyczne. Grzejniki łazienkowe skonstruowane są najczęściej w klasyczny sposób – składają się z dwóch pionowych kolektorów połączonych ze sobą rzędami prostych, bądź wyprofilowanych rurek bądź paneli.
Przy wyborze właściwego dla nas grzejnika powinniśmy kierować się jednak nie tylko jego wyglądem i ilością miejsca, jaką dysponujemy, ale przede wszystkim jego wydajnością. Jest to ważne, aby uniknąć problemu niedogrzania łazienki źle dopasowanym urządzeniem.

Innym ważnym elementem grzejnika jest powłoka malarska. Odpowiednie jej wykonanie zabezpiecza grzejnik przed korozją, sprawia iż jest on estetyczny i trwały przez wiele lat.
Wysoka jakość zakupionego urządzenia potwierdza najczęściej oferowana przez producenta gwarancja. Im dłuższa, tym większe zaufanie budzi produkt.

Odpowiednio dobrany grzejnik łazienkowy, dopasowany mocą i wielkością do potrzeb łazienki, a także odzwierciedlający swym kształtem nasz gust, to nie tylko zwyczajny sprzęt użytkowy. Elegancki kształt, fantazyjny kolor, a przede wszystkim praktyczność i przydatność sprawiają, że będzie nam służył przez lata, będąc ozdobą łazienki.

Nowoczesna łazienka. Aranżacja w tonacji szarości przełamana kolorowym detalem

Modna aranżacja łazienki utrzymanej w nowoczesnych szarościach jest doskonałym tłem, na...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Drabinkowy grzejnik łazienkowy. Dekoracyjny...

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaki grzejnik najlepiej wybrać do łazienki, postaw na ten dekoracyjny. To...

Jaki grzejnik wybrać do małej łazienki, a jaki do...

Nie ważne czy masz dużą, czy małą łazienkę, dobrze dobrany grzejnik łazienkowy rozwiąże twój problem z...

Grzejniki drabinkowe

Zamiast zwykłych kaloryferów, niektórzy wolą założyć w łazience grzejniki drabinkowe. Nie tylko...

Grzejniki elektryczne w łazience

Łazienka jest takim pomieszczeniem, w którym utrzymywanie temperatury na komfortowym poziomie jest...

Grzejniki łazienkowe - grzeją i zdobią

Określenie "grzejnik łazienkowy" kojarzy się nam zwykle z grzejnikiem drabinkowym, którego główną funkcją,...

Ogrzewanie elektryczne w łazience, czyli szybki...

Grzejnik łazienkowy przydaje się także po sezonie grzewczym. Nawet latem bywa w niej na tyle chłodno, że...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.