| muratordom.pl » Łazienka » Grzejniki łazienkowe » Grzejnik w łazience

Grzejnik w łazience

Nowoczesne grzejniki łazienkowe nie są jedynie źródłem ciepła – pełnią także funkcję suszarki do ręczników i ubrań, wieszaka, czy nawet ścianki działowej.

Autor: Daniel Rumiancew

Łazienkę traktujemy coraz częściej nie tylko jako pomieszczenie sanitarne, lecz także prawdziwy salon urody i relaksu. Po całodziennych trudach odpoczywamy tam w otoczeniu wonnych olejków, balsamów i pachnącej płynem do kąpieli wody. Warto więc zadbać o wystrój tego pomieszczenia, tak aby zarówno jego kolorystyka, jak i zainstalowane sprzęty odpowiadały naszym potrzebom i gustowi. Na wygląd łazienki największy wpływ ma wybór glazury i terakoty, piękna armatura, a także eleganckie urządzenia grzewcze.

Pojawienie się grzejników łazienkowych pozwoliło zrezygnować z grzejników żeliwnych, które nie dość, że szpeciły pomieszczenie, to były również mało funkcjonalne. Ze względu na zwartą konstrukcję trudno było powiesić na nich choćby mokry ręcznik, a korozja i awarie stały się smutną codziennością.

Grzejniki łazienkowe dostępne są w szerokiej gamie wzorów, a ich kolor dobrać możemy według indywidualnych preferencji, tak aby urządzenie ładnie komponowało się z innymi elementami dekoracyjnymi w łazience.

Są także znacznie bardziej praktyczne. Grzejniki łazienkowe skonstruowane są najczęściej w klasyczny sposób – składają się z dwóch pionowych kolektorów połączonych ze sobą rzędami prostych, bądź wyprofilowanych rurek bądź paneli.
Przy wyborze właściwego dla nas grzejnika powinniśmy kierować się jednak nie tylko jego wyglądem i ilością miejsca, jaką dysponujemy, ale przede wszystkim jego wydajnością. Jest to ważne, aby uniknąć problemu niedogrzania łazienki źle dopasowanym urządzeniem.

Innym ważnym elementem grzejnika jest powłoka malarska. Odpowiednie jej wykonanie zabezpiecza grzejnik przed korozją, sprawia iż jest on estetyczny i trwały przez wiele lat.
Wysoka jakość zakupionego urządzenia potwierdza najczęściej oferowana przez producenta gwarancja. Im dłuższa, tym większe zaufanie budzi produkt.

Odpowiednio dobrany grzejnik łazienkowy, dopasowany mocą i wielkością do potrzeb łazienki, a także odzwierciedlający swym kształtem nasz gust, to nie tylko zwyczajny sprzęt użytkowy. Elegancki kształt, fantazyjny kolor, a przede wszystkim praktyczność i przydatność sprawiają, że będzie nam służył przez lata, będąc ozdobą łazienki.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Nowe grzejniki do niskotemperaturowych systemów grzewczych. Wybierz aluminiowe grzejniki dekoracyjne

Aluminiowe grzejniki dobrze przewodzą ciepło, szybko się nagrzewają i oddają ciepło. Dodatkową ...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Wymiana starego grzejnika łazienkowego....

Remont łazienki to dobry moment na wymianę starego grzejnika. Sprawdź, jaki grzejnik wybrać aby najlepiej...

Grzejniki łazienkowe - grzeją i zdobią

Określenie "grzejnik łazienkowy" kojarzy się nam zwykle z grzejnikiem drabinkowym, którego główną funkcją,...

Dekoracyjne grzejniki

Grzejniki muszą grzać – to oczywiste. Ale są też takie, których rolą jest zdobić wnętrze. Nazywa...

Grzejniki elektryczne w łazience

Łazienka jest takim pomieszczeniem, w którym utrzymywanie temperatury na komfortowym poziomie jest...

Grzałka elektryczna w grzejniku łazienkowym. Jak...

W łazience temperatura powinna być wyższa niż w innych pomieszczeniach. Czasem wymaga dogrzania nawet poza...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT