Trochę z miski...
Bidet, kształtem i wielkością przypomina miskę ustępową. Ze względu na funkcję umieszcza się go w jej pobliżu. Wybranie miski ustępowej i bidetu z jednej serii daje gwarancję, że ustawione obok siebie będą wyglądały ładnie. Obok miski ustępowej stojącej dobrze prezentuje się bidet stojący, a obok wiszącej – wiszący. Takie rozwiązanie jest też wygodne ze względów montażowych. Bidety montuje się podobnie jak miski ustępowe – stojące przytwierdza się do podłoża za pomocą śrub, wiszące – zawiesza na stelażu montażowym zamocowanym do ściany i obudowanym płytą gipsowo-kartonową oraz płytkami ceramicznymi.
...trochę z umywalki
Odpływ do kanalizacji jest taki jak w umywalce. Tak jak w umywalkach, w niektórych bidetach do zamykania odpływu stosuje się korki automatyczne. Dźwigienka do zamykania i otwierania odpływu znajduje się najczęściej przy baterii. Zabezpieczeniem przed zalaniem łazienki jest zintegrowany przelew. Gdy w bidecie zgromadzi się tyle wody, że sięgnie krawędzi przelewu, odpłynie ona do kanalizacji. Ciekawym rozwiązaniem jest zastąpienie ceramicznego przelewu oddzielnie montowanymi plastikowymi rurami, które tworzą z bidetem rodzaj naczyń połączonych - bidet nie ma wtedy otworu przelewowego.
Z ceramiki
Bidety wykonuje się z różnego rodzaju ceramiki. Może to być ceramika nieszkliwiona lub szkliwiona (bardziej odporna na uszkodzenia). Producenci oferują ceramikę różnej jakości i od niej zależy w głównej mierze cena. Najtańsze są wyroby z fajansu, znacznie od nich droższe – z porcelany. Powierzchnie ceramiki mogą być polerowane bądź matowe. Mogą być też pokryte specjalnymi powłokami, które zapobiegają powstawaniu osadów i ułatwiają utrzymanie ceramiki w czystości.