| muratordom.pl » Łazienka » Baterie » Ekologiczne baterie łazienkowe

Ekologiczne baterie łazienkowe

Elegancki i nowoczesny wygląd baterii łazienkowych to nie wszystko – od zastosowanych rozwiązań w wyposażeniu łazienki zależy, ile miesięcznie będziesz wydawać na wodę. Szukaj ekologicznych baterii umywalkowych – one zagwarantują ci niższe rachunki. Dlaczego warto kierować się ekologią w wyborze armatury łazienkowej?

Wyposażając lub remontując dom albo mieszkanie, bierzemy pod uwagę wiele rzeczy. Urządzenia muszą nie tylko nam się podobać, ale także spełniać wiele wymogów. Poza wyglądem liczą się ich wytrzymałość i koszty użytkowania – tu stawiamy na rozwiązania ekologiczne, pozwalające zaoszczędzić wodę oraz prąd. Jeśli szukasz baterii łazienkowych, przeczytaj, czym się kierować podczas ich wyboru. Argumentem na tak dla baterii jest ich ekologiczność. W tym pojęciu kryje się i bezpieczeństwo dla użytkownika, jakość urządzenia i oszczędność.

Co cechuje ekologiczne baterie łazienkowe?

Baterie ekologiczne mają różnego rodzaju zawory i filtry przedłużające żywotność baterii oraz zapewniające im prawidłowe funkcjonowanie, a także dużą oszczędność wody i energii. Co warto o nich wiedzieć?

Baterie termostatyczne pozwalają ustawić optymalną temperaturę oraz utrzymać ją zawsze na stałym poziomie, co  zapewnia użytkownikowi maksimum komfortu, pewności i wygody. Technologia ta pozwala zaoszczędzić nawet do 50% wody oraz energii. Te wszystkie warunki spełniają ekologiczne baterie firmy TEKA. Wszystkie baterie termostatyczne są wyposażone w zawory zwrotne oraz filtry, by przedłużyć żywotność baterii oraz zapewnić jej poprawne funkcjonowanie.

System ECO: oszczędność wody i energii

Baterie ekologiczne mają przycisk ECO wyposażony w ogranicznik przepływu, dzięki któremu bateria termostatyczna zapewnia nadzwyczajną redukcję zużycia wody. Użycie przycisku pozwala uniknąć niepotrzebnego marnowania wody. Baterie z głowicą ECO dodatkowo mają perlatory z ogranicznikiem przepływu - dzięki czemu strumień wody nie jest zależny od ciśnienia. Dzięki perlatorom można ograniczyć zużycie wody z 12 do 5 litrów na minutę. To więcej niż 50% - czyli naprawdę bardzo dużo. Warto też zwrócić uwagę na specjalną głowicę, która oszczędza energię, nie dopuszczając do niepotrzebnego zużycia gorącej wody.

Cechy baterii TEKA ważne dla kieszeni i środowiska:

  • WATER SAVING – oszczędność wody. Głowice ceramiczne z systemem anti-scaldingzostały wyposażone w ogranicznik przepływu, który umożliwia regulację siły strumienia wody bez względu na jej temperaturę.
  • HOT WATER LIMITER – oszczędność energii. Głowice ceramiczne z systemem anti-scalding mają pierścień regulacji temperatury, za pomocą którego można kontrolować dopływ ciepłej i zimnej wody.
  • System oszczędzania wody A+: dzięki zastosowaniu nowoczesnych perlatorów baterie umywalkowe zużywają jedynie 5 l/min i osiągają klasę przepływu A+.
  • Głowica ECO: oszczędza energię, nie pozwalając na niepotrzebne zużycie gorącej wody. Działanie baterii jest identyczne jak w tradycyjnych bateriach, nie ma przycisków ani innych mechanizmów, które utrudniałyby jej obsługę. 
  • System ANTI-SCALE w perlatorze: dzięki niemu można zapomnieć o osadzie wapiennym na perlatorze pozostającym po wodzie o bardzo wysokiej temperaturze.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Przeczytaj dodatkowo:
Nowoczesna armatura łazienkowa. Jak dobrać...

Armatura łazienkowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale także efektowna. Zobacz baterie o niestandardowym...

Baterie termostatyczne – gdzie warto je...

Baterie termostatyczne to baterie gwarantujące, że woda ma zawsze taką temperaturę, na jaką została ustawiona...

Zestaw natryskowy a system natryskowy – czym są,...

Kiedy kończymy budowę domu lub planujemy remont łazienki, powinniśmy się zastanowić m.in. zestawem do...

Aranżacja nowoczesnej łazienki: czy warto...

Ostatni krzyk mody w łazience to ukryte w ścianie baterie. Jak prezentują się w łazience? Zobacz, czy warto...

Wygodna umywalka do łazienki. Zasady wyboru...

Wybór umywalki do łazienki niesie wiele dylematów. Na początku trzeba się zdecydować, czy...