| muratordom.pl » Łazienka » Baterie » Baterie termostatyczne – gdzie warto je zainstalować, gdzie z nich zrezygnować?

Baterie termostatyczne – gdzie warto je zainstalować, gdzie z nich zrezygnować?

Baterie termostatyczne to baterie gwarantujące, że woda ma zawsze taką temperaturę, na jaką została ustawiona bateria, bez względu na zmieniająca się temperaturę i ciśnienie zarówno gorącej jak i zimnej wody. Przede wszystkim sprawdzają się więc jako wyposażenie łazienki.

Działanie baterii termostatycznej polega na automatycznym mieszaniu zimnej i ciepłej wody. Rezultatem jej pracy jest pożądana przez nas temperatura, ale też oszczędność wody (nawet do 50 proc.!) i energii.

Baterie termostatyczne warto instalować w łazience: w wannach i prysznicach. Kąpiele stają się komfortowe, dzięki nim unikniemy oblania zimną wodą, ale – co znacznie ważniejsze – unikniemy poparzenia wodą gorącą, co jest istotne dla bezpieczeństwa mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych i najstarszych, a także osób niepełnosprawnych. Niestraszny będzie chwilowy brak dopływu zimnej wody lub zbytnie podgrzanie wody w zbiorniku.

Baterie termostatyczne działają tylko do momentu, w którym są w stanie utrzymać ustaloną temperaturę – w innym przypadku zostaje odcięty dopływ gorącej wody, co zapobiega poparzeniu. Jeśli nie ma gorącej wody, bateria wciąż działa – popłynie z niej chłodny strumień. Nie jest to przyjemne, jednak nie stwarza zagrożenia, w dodatku może zdarzyć się tylko w przypadku poważnej awarii sieci.

Baterie termostatyczne na pewno warto też zamontować w domach i mieszkaniach, gdzie woda nie ma stabilnego ciśnienia i temperatury.

Baterię termostatyczną łatwo się obsługuje (wielkość strumienia wody ustawia się za pomocą jednego pokrętła. Drugie służy do ustawienia temperatury wody, a jako właściwą do kąpieli pod prysznicem większość producentów podaje 38°C.) Również oczekiwana temperatura wody szybciej ustala się w baterii termostatycznej niż innych, przez co mniej zimnej wody spłynie do kanalizacji, co nie pozostaje bez wpływu na nasze finanse.

Decydując się na baterie termostatyczne, warto rozważyć zakupienie baterii firmy Teka, które słyną z nowoczesnych systemów i udogodnień. Baterie firmy Teka gwarantują nam precyzyjną kontrolę temperaturę (niezawodna regulacja temperatury), a także zwiększoną czułość mieszacza i łagodną aktywację głowicy. Nie bez znaczenia jest maksymalna żywotność baterii, która przekracza 350 000 cykli w standardowych testach wytrzymałościowych. Baterie Teki są też ekologiczne – mają ograniczniki temperatury i przepływu wody.

Zestaw natryskowy a system natryskowy – czym są, co się na nie składa?

Kiedy kończymy budowę domu lub planujemy remont łazienki, powinniśmy się zastanowić m.in. zestawem...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Jak urządzić łazienkę dla dzieci?

Łazienka przyjazna dziecku to łazienka bezpieczna. Kolorowa aranżacja to nie wszytsko, zadbać trzeba przede...

Remont łazienki. Czy warto wymieniać armaturę...

Jeżeli masz zamiar odświeżyć swoją łazienkę, warto rozważyć wymianę armatury łazienkowej. Współczesne...

Bateria umywalkowa - jak wybrać najlepszą?

Z baterii umywalkowej korzystasz przynajmniej kilka razy dziennie. Warto, aby była nie tylko ładna, lecz...

Baterie łazienkowe – modne baterie podtynkowe

Tradycyjne baterie łazienkowe naścienne nad naszymi umywalkami, przy wannach i w kabinach prysznicowych coraz...

Zawsze modna łazienka - chowamy baterie,...

Nowoczesne łazienki coraz częściej przypominają pomieszczenia, w których oprócz funkcjonalności można...

Nowoczesna armatura łazienkowa. Jak dobrać...

Armatura łazienkowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale także efektowna. Zobacz baterie o niestandardowym...