| muratordom.pl » Łazienka » AGD do łazienki » Jaką pralkę i suszarkę wybrać? Zobacz, jakie przydatne funkcje mają nowoczesne pralki i suszarki

Jaką pralkę i suszarkę wybrać? Zobacz, jakie przydatne funkcje mają nowoczesne pralki i suszarki

Wobec ogromnego wyboru sprzętów AGD niejeden z nas staje przed trudną decyzją: jaką pralkę wybrać. Nowe pralki i suszarki oferują rozwiązania inspirowane sprzętem AGD dla profesjonalistów: czujnik wagowy połączony ze wskaźnikiem dozowania, zarządzanie czasem prania to tylko niektóre z nowych funkcji, dzięki którym twoja pralka i suszarka w pełni dostosuje się do Twoich potrzeb.

Jak wybrać pralkę i suszarkę? W gąszczu rynkowych ofert trudno się nieraz odnaleźć - zobacz, w jakie nowe przydatne funkcje powinny być wyposażone te sprzęty AGD.

Pralka wielofunkcyjna

Nowe pralki i suszarki stawiają przede wszystkim na oszczędność i niezawodność.

  • W pralkach można znaleźć silnik inwerterowy (bezszczotkowy) - bardzo wydajny, znacznie cichszy od tradycyjnego. Dzięki jego efektywności pralka ma obniżone zużycie energii.
  • Dodatkowo można wybrać pralkę z funkcją całkowitego wyłączenia po skończeniu cyklu prania oraz z funkcją, która pozwala wybrać najbardziej ekonomiczny program.
  • Nowe pralki różnią się też konstrukcją bębna (z wieloma małymi otworkami, przez które przedostają się pęcherzyki powietrza), która zmniejsza tarcie odzieży o bęben i sprawia, że pranie staje się delikatniejsze.
  • Czujnik wagowy i wskaźnik dozowania pozwalają dobrać odpowiednią ilość detergentu oraz dostosować parametry prania do wsadu. To bardzo wygodne.
  • W niektórych nowych modelach pralek można bezpiecznie prać wełniane ubrania. Dla ułatwienia jest też wiele różnorodnych programów z ustawionymi parametrami.
Autor: Electrolux

Delikatne działanie pary pozwala odświeżać odzież bez konieczności zanoszenia jej do pralni chemicznej (fot. ELECTROLUX).

Suszarka - oszczędna i niezawodna

  • Nowoczesne suszarki przede wszystkim oszczędnie zużywają energię. Ponieważ zwiększono też efektywność ich kondensacji do ponad 90%, wpłynęło to na obniżenie zużycia prądu.
  • Są już też na rynku suszarki z pompą ciepła, wyposażone w system potrójnej filtracji, co pozwala na utrzymanie dożywotniej sprawności kondensatora bez konieczności jego czyszczenia.
  • Duży bęben (nawet o pojemności 118 l) z usprawnionym obiegiem powietrza zapewnia dobre efekty suszenia i mniejszy poziom zagnieceń, a jego specjalna powierzchnia skutkuje delikatnym suszeniem.

Przeczytaj dodatkowo:
Pralki do małych łazienek

Na rynku sprzętu AGD, oprócz tradycyjnych pralek ładowanych od frontu, jest coraz większy wybór...

Pralkosuszarka czy suszarka do ubrań? Poznaj ich...

Suszenie ubrań może sprawić problem przede wszystkim, tym którym brakuje miejsca na ich rozwieszanie. Problem...

Pralka potrafi

Wyposażona w najnowsze rozwiązania techniczne pralka nie tylko sama dobierze odpowiedni program, ale...

Rodzaje i funkcje suszarek

Im lepiej odwirowane pranie w pralce, tym mniej kosztuje jego wysuszenie. Pranie odwirowane w pralce o...

Przed kupnem pralki...

... należy wybrać miejsce, w którym ma być ustawiona. 

Pralka w łazience schowana pod blatem. Praktyczne...

Jeśli w twojej łazience nie ma miejsca na kącik do prania ani wnękę lub szafę, dobrym wyjściem jest...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT