| muratordom.pl » Łazienka » AGD do łazienki » Jaką pralkę i suszarkę wybrać? Zobacz, jakie przydatne funkcje mają nowoczesne pralki i suszarki

Jaką pralkę i suszarkę wybrać? Zobacz, jakie przydatne funkcje mają nowoczesne pralki i suszarki

Wobec ogromnego wyboru sprzętów AGD niejeden z nas staje przed trudną decyzją: jaką pralkę wybrać. Nowe pralki i suszarki oferują rozwiązania inspirowane sprzętem AGD dla profesjonalistów: czujnik wagowy połączony ze wskaźnikiem dozowania, zarządzanie czasem prania to tylko niektóre z nowych funkcji, dzięki którym twoja pralka i suszarka w pełni dostosuje się do Twoich potrzeb.

Jak wybrać pralkę i suszarkę? W gąszczu rynkowych ofert trudno się nieraz odnaleźć - zobacz, w jakie nowe przydatne funkcje powinny być wyposażone te sprzęty AGD.

Pralka wielofunkcyjna

Nowe pralki i suszarki stawiają przede wszystkim na oszczędność i niezawodność.

  • W pralkach można znaleźć silnik inwerterowy (bezszczotkowy) - bardzo wydajny, znacznie cichszy od tradycyjnego. Dzięki jego efektywności pralka ma obniżone zużycie energii.
  • Dodatkowo można wybrać pralkę z funkcją całkowitego wyłączenia po skończeniu cyklu prania oraz z funkcją, która pozwala wybrać najbardziej ekonomiczny program.
  • Nowe pralki różnią się też konstrukcją bębna (z wieloma małymi otworkami, przez które przedostają się pęcherzyki powietrza), która zmniejsza tarcie odzieży o bęben i sprawia, że pranie staje się delikatniejsze.
  • Czujnik wagowy i wskaźnik dozowania pozwalają dobrać odpowiednią ilość detergentu oraz dostosować parametry prania do wsadu. To bardzo wygodne.
  • W niektórych nowych modelach pralek można bezpiecznie prać wełniane ubrania. Dla ułatwienia jest też wiele różnorodnych programów z ustawionymi parametrami.
Autor: Electrolux

Delikatne działanie pary pozwala odświeżać odzież bez konieczności zanoszenia jej do pralni chemicznej (fot. ELECTROLUX).

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Suszarka - oszczędna i niezawodna

  • Nowoczesne suszarki przede wszystkim oszczędnie zużywają energię. Ponieważ zwiększono też efektywność ich kondensacji do ponad 90%, wpłynęło to na obniżenie zużycia prądu.
  • Są już też na rynku suszarki z pompą ciepła, wyposażone w system potrójnej filtracji, co pozwala na utrzymanie dożywotniej sprawności kondensatora bez konieczności jego czyszczenia.
  • Duży bęben (nawet o pojemności 118 l) z usprawnionym obiegiem powietrza zapewnia dobre efekty suszenia i mniejszy poziom zagnieceń, a jego specjalna powierzchnia skutkuje delikatnym suszeniem.

Pralkosuszarka czy suszarka do ubrań? Poznaj ich zalety i wady

Suszenie ubrań może sprawić problem przede wszystkim, tym którym brakuje miejsca na ich...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Specjalne programy prania

Każda pralka ma co najmniej trzy podstawowe programy prania: do tkanin bawełnianych, mieszanych i...

Jak wybrać pralkę? Praktyczne wskazówki

Nikt dzisiaj nie wyobraża sobie ręcznego prania ubrań, pościeli czy ręczników. Pralka w mieszkaniu to...

Przed kupnem pralki...

... należy wybrać miejsce, w którym ma być ustawiona. 

Pralka w łazience: we wnęce lub za drzwiami

Nie masz w domu pralni, a nie wyobrażasz sobie ustawienia pralki w kuchni. Pozostaje Ci więc wygospodarowanie...

Pralka w łazience schowana pod blatem. Praktyczne...

Jeśli w twojej łazience nie ma miejsca na kącik do prania ani wnękę lub szafę, dobrym wyjściem jest...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT