| muratordom.pl » Kuchnia » Zlewozmywaki i baterie » Bateria do zlewozmywaka – jakie może mieć udogodnienia?

Bateria do zlewozmywaka – jakie może mieć udogodnienia?

Kupując baterię kuchenną, myślimy przede wszystkim o tym, by stanowiła ona idealne dopełnienie wymarzonej aranżacji kuchni. Dokonując tego ważnego zakupu, powinniśmy jednak równie wiele uwagi poświęcić funkcjom baterii kuchennych, które ułatwią nam pracę w kuchni.

Autor: TEKA

Bateria zlewozmywakowa jest o wiele mocniej eksploatowana niż pozostałe baterie w domu, dlatego musi być trwała. Ważne też jest by bateria była łatwa do utrzymania w czystości

Bateria kuchenna: jaka powinna być?

Baterie do zlewozmywaka powinny prezentować wzornictwo, które będzie idealnym uzupełnieniem aranżacji kuchni. Baterie powinien charakteryzować desing na tyle wyrazisty, by same w sobie stanowiły doskonały akcent wystroju kuchni, a jednocześnie na tyle dyskretne, by tej aranżacji nie zdominowały.

Kupując baterię zlewozmywakową, powinniśmy mieć możliwość wyboru praktycznych rozwiązań funkcjonalnych: możliwość wyboru baterii z wylewką wysoką lub niską, z wyciąganą wylewką o dwóch lub jednym rodzaju strumienia lub baterii podokiennej.

Bateria kuchenna: wygodna, trwała

Warto też pamiętać, że w kuchni dużo się dzieje, a bateria zlewozmywakowa jest o wiele mocniej eksploatowana niż pozostałe baterie w domu. W końcu kąpiel naczynia i składniki do przygotowania posiłków myjemy kilkakrotnie, jeśli nie kilkanaście razy dziennie. Dlatego baterię kuchenną powinna charakteryzować ponadprzeciętna trwałość. W przypadku baterii kuchennych firmy Teka przekracza ona 350 000 cykli w standardowych testach wytrzymałościowych. Taką trwałość gwarantują głowice wyposażone są w dyski ceramiczne o wysokiej odporności. Dyski te mają porowatą powierzchnię, która dłużej utrzymuje smarowanie ułatwiając równomierne, łagodne ruchy i tym samym przedłuża żywotność baterii. Mechanizmy sterujące są odizolowane od wody, co gwarantuje stały poziom smarowania.

Ważne też jest by bateria była łatwa do utrzymania w czystości, a jej powierzchnia odporna na urazy mechaniczne, a także chemiczne. Baterii kuchennej często bowiem dotykamy brudnymi rękami, a na dodatek w kuchni często mamy do czynienia z rozmaitymi substancjami chemicznymi, zmianami temperatury i innymi czynnikami, które mogą niekorzystnie wpływać na kuchenne urządzenia.

W kuchni o wiele częściej niż w łazience używamy wody – dlatego bateria kuchenna powinna być odporna na osadzanie się kamienia, a także pomagać nam oszczędzać wodę i energię.

Bateria kuchenna – oszczędna i bezpieczna

System ANTI-SCALDING to specjalny system w głowicach ceramicznych i termostatach, pozwalający kontrolować temperaturę wody, chroni więc przed poparzeniami spowodowanymi wodą o zbyt wysokiej temperaturze. Głowice ceramiczne z systemem anti-scalding wyposażone zostały w ogranicznik przepływu, który umożliwia regulację siły strumienia wody bez względu na jej temperaturę. Pozwala to na znaczną oszczędność wody za każdym razem, gdy korzystamy z baterii. Głowice ceramiczne z systemem anti-scalding mają pierścień regulacji temperatury, za pomocą którego można kontrolować dopływ ciepłej i zimnej wody.

System ANTI- SCALDING charakteryzuje wysoka precyzja kontroli temperatury, wysoka wrażliwość i niezawodna regulacja temperatury, zwiększona czułość mieszacza, łagodna aktywacja głowicy.

Bateria kuchenna – woda czysta jak kryształ

W kuchni można zainstalować baterię z systemem filtrującym, by zamiast wody butelkowanej lub z dystrybutora delektować się zawsze świeżą i dostępną wodą z kranu. System fitrujący instalowany w bateriach Teka:

  • poprawia smak i zapach wody. Neutralizuje smak chloru oraz nieczystości organiczne;
  • trwałość: 5800 l przefiltrowanej wody lub 1 rok (przy średnim zużyciu wody na rodzinę = 1350 l/rok (25 l tygodniowo);
  • wkłady filtrujące są dostępne w sklepach z urządzeniami sanitarnymi Teka;
  • łatwa wymiana wkładu filtrującego;
  • system filtrujący zajmuje bardzo mało miejsca pod zlewozmywakiem.

Przeczytaj dodatkowo:
Czy zlew pod oknem to dobry pomysł? Wybierz...

Rzut okiem na piękny widok za oknem, to miłe oderwanie od codziennych obowiązków, np. mycia naczyń. Dlaczego...

Baterie kuchenne. Przegląd baterii do kuchni

Funkcja baterii kuchennych to nie tylko podawanie wody. Baterie kuchenne powinny być róznież...

Wybieramy akcesoria do zlewozmywaków: deski,...

Zlewozmywaki pełnią dziś w kuchni wiele funkcji, niekoniecznie związanych z myciem naczyń. Musimy mieć...

Szafki kuchenne, blaty, zlewozmywaki. Jak dobrać...

We współczesnym domu kuchnia stała się centrum strefy dziennej, często jest to również...

Nowoczesna kuchnia to czysta kuchnia. Jak...

Nowoczesna kuchnia to zazwyczaj kuchnia otwarta. Wymaga efektownych mebli, ale też utrzymania nieskazitelnej...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT