| muratordom.pl » Kuchnia » Projekty i aranżacje » Szara kuchnia. Aranżacja niebanalnej, męskiej kuchni

Szara kuchnia. Aranżacja niebanalnej, męskiej kuchni

Szary kolor frontów szafek wzbogacony błyskiem stali sprzętów, surowy beton i lustro – kuchnia, w której to, co przydatne, spotyka się z tym, co dekoracyjne. Ta aranżacja kuchni, to propozycja dla nowoczesnych mężczyzn, którzy nie boją się gotowania. Sprawdź, czy tobie również się spodoba.

Autor: Marcin Czechowicz

Stół z widokiem - otwarta kuchnia tworzy całość z salonem, przyciąga uwagę i narzuca styl

Co zrobić, by mała kuchnia była nie tylko wygodna, ale i efektowna, by na jej połączeniu z salonem oba pomieszczenia zyskały? Tutaj, przy 2,40 m szerokości i 1,8 m głębokości, postawiono na spójność kolorystyczną i dynamiczną kompozycję przestrzeni.

Stalowy błysk sprzętu AGD

Dobór sprzętów ma tu nie tylko znaczenie praktyczne, ale i estetyczne. Ich połysk decyduje o charakterze wnętrza

Autor: Marcin Czechowicz

- Chciałbym, aby moja kuchnia była w pełni wyposażona. Gotuję od święta, ale bardzo to lubię - mówi Mariusz, fotograf, z myślą o którym powstało to wnętrze. Jego zawód sprawia, że jest otwarty na nowinki designu. Chętnie eksperymentuje. Stąd kilka niestandardowych pomysłów.

Ciąg szafek w kolorze szarym przykrytych blatem nawiązującym do granitu został z lewej strony wysunięty w kierunku pokoju. Moduł z szufladami ma zamontowane kółka, dzięki czemu może służyć jako pomocnik przy stole czy podczas gotowania.

Duża stalowa lodówka - dopasowana do pozostałych sprzętów - dopełnia układ kuchni do kształtu litery U, w górnej strefie styka się też z wąskim pasem szafek wiszących. Umieszczono je nisko, by stworzyć wrażenie kameralności.

Lustro - zastąpiło tradycyjne płytki nad blatem - zamontowane także powyżej szafek, daje niezwykły efekt unoszenia się mebli w powietrzu, powiększa pomieszczenie i wprowadza do niego więcej światła.

Betonowe wykończenie ścian kuchni

Kontrastowa betonowa ściana powyżej nawiązuje do podłogi z impregnowanej wylewki betonowej. Dość surowy charakter wnętrza przełamuje ozdobny motyw ażurowych kwiatów pojawiający się zarówno na frontach szafek, jak i na ścianie obok lodówki.

Prostota, funkcjonalność plus dekoracja to sprawdzony przepis na równowagę.

Autor: Marcin Czechowicz

Zgodność materiałów - rysunek granitu na blacie, efektowny zlew z konglomeratu kamienia, stal i szkło wzajemnie się dopełniają

ZDANIEM PROJEKTANTA

Zainspirowała nas praca Mariusza i jego zainteresowanie czarno-białą fotografią. Starałyśmy się zachować tę kolorystykę, poczynając od frontów szafek, na najdrobniejszych detalach kończąc.

Kuchnia nie jest duża, ma klarowny układ. Została stworzona dla osoby, która nie gromadzi zbyt wielu rzeczy, ale ceni sobie wygodę. Zastosowanie luster ponad blatem daje dodatkowe efekty optyczne, na które Mariusz jest wyczulony. Wbrew pozorom to rozwiązanie sprawdza się w praktyce, wymaga jedynie pewnej systematyczności.

Pokusiłyśmy się o wprowadzenie graficznej dekoracji kwiatowej odzwierciedlającej bardzo ważny trend we współczesnym designie. Została przyjęta bez oporów. Tym chętniej, że czyni kuchnię niepowtarzalną.

Do aranżacji użyto:
zlewozmywak Epsilon, DEANTE; bateria, GROHE; stół okrągły Crossroad, Calligaris, KLER; termos Skaffa, kubki Pokal, miseczki Ronda, trzy noże w bloku-ostrzałce Skärpt, białe talerze Victoria, deska do krojenia Legitim, sztućce Sigill, talerze Syntes, czajnik Trudelutt, zaparzacz do kawy na 6 filiżanek Trivsel, łyżki do makaronu, wazony na podłodze Parodi, rzeźba na podłodze Domän, seria Ikea/365+: rondel z pokrywką, garnek do gotowania szparagów, łopatka, IKEA; tapeta, wydrukowana w firmie FOLPLEX; szafki i blat wykonała firma EFEKT; krzesła żeliwne, własność PENTAGON Studio Foto.

Sesję zrealizowano we współpracy z firmą AMICA, która dostarczyła na plan zdjęciowy wybrane sprzęty AGD: okap OKC 9631I; kuchnia do zabudowy HKG 75323 piekarnik z linii Gold, piekarnik Multi; chłodziarko-zamrażarka ACZ314iXWR; zmywarka ZIA 6626.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Biała kuchnia z wyspą. Mimo zimnych kolorów,...

Prosta, a zarazem nowoczesna. Biała, a mimo to przytulna. Tak pokrótce można opisać wnętrze...

Wyposażenie strefy zlewozmywaka: jaki zlewozmywak...

We współczesnej kuchni praca przy zlewozmywaku może być przyjemną czynnością. Wszystko zależy od tego,...

Małe mieszkanie. Jak wykorzystać każdy metr...

Ciasne, ale własne – tak często mówi się o pierwszym mieszkaniu. Jeśli dobrze przemyślimy jego...

Kuchnia bez wad - ARTYKUŁ DO POBRANIA

Sztywny układ funkcjonalny sprawia, że kuchnia jest miejscem, w którym przeróbki i...

Cicha, innowacyjna wentylacja w kuchni

Nikt nie lubi głośnych wentylatorów w okapach kuchennych zagłuszających nawet nasze myśli. Do tej pory...

Mała kuchnia otwarta na salon. Pomysł na...

Mała, ciemna i zupełnie niefunkcjonalna kuchnia zupełnie zmieniła swoje oblicze. Po połączeniu kuchni z...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.