| muratordom.pl » Kuchnia » Projekty i aranżacje » Kuchnia otwarta na salon. Plusy i minusy połączanie kuchni z salonem

Kuchnia otwarta na salon. Plusy i minusy połączanie kuchni z salonem

Nowoczesna kuchnia otwarta na salon to coraz częściej spotykane rozwiązanie we współczesnym budownictwie. Dowiedz się, jakie są zalety połączenia kuchni z salonem. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się w każdym domu i mieszkaniu? Sprawdź, jak dzięki otwartej kuchni umiejętnie zyskać więcej przestrzeni we wnętrzu.

Decyzja o połączeniu kuchni z salonem zależy od trybu życia, jaki prowadzą domownicy, funkcji salonu oraz tolerancji na kuchenny rozgardiasz i zapachy związane z gotowaniem. Duże znaczenia ma także wielkość i układ pomieszczeń.

Zalety kuchni otwartej na salon

Jest kilka powodów, dla których wybiera się otwarte kuchnie. Domownicy są bardziej otwarci, stylowi i chętnie wybierają to, co modne. To również praktyczne i wygodne rozwiązanie – dzięki otwartej kuchni zyskuje się więcej przestrzeni z obszernym miejscem do jedzenia szybkich śniadań lub długiego weekendowego biesiadowania. Otwarta kuchnia służy również rodzinnej integracji.

W przypadku otwartej kuchni chetnię korzysta się ze współczesnych rozwiązań wnętrzarskich – nowoczesnych materiałów wykończeniowych i sprzętów zaprojektowanych z myślą o ich wyeksponowaniu.

Jak zyskać więcej przestrzeni dzięki otwartej kuchni

Choć wydaje się, że otwierając kuchnię, zyskasz więcej miejsca, nie zawsze tak jest. Najwięcej korzyści osiąga się, łącząc z innym pomieszczeniem wąską kuchnię z jednym rzędem szafek. W takiej z dwoma rzędami szafek otwieranej na mały salon przestrzeń trzeba planować szczególnie umiejętnie, aby kuchnia nie zdominowała salonu.

Wyburzając ścianę, usuń również jeden rząd szafek, czyli cennej przestrzeni magazynowej oraz blatu roboczego, który najczęściej zastępuje się zabudową umieszczoną w otwarciu.

Otwarta kuchnia nie zawsze się sprawdzi

Z otwartej kuchni raczej nie będzie zadowolona tradycyjna rodzina trzypokoleniowa z wyraźnie wykształconym podziałem ról i obowiązków rodzinnych, w której poszczególni domownicy prowadzą odmienny tryb życia . Jeśli rodzina jest liczna i przygotowanie posiłków zajmuje większą część dnia, przy otwartej kuchni pokój dzienny przejmie część jej funkcji – ze wszystkimi zapachami, hałasami, krzątaniną.

Wizyta gości będzie wiązała się z zamieszaniem i dostosowywaniem się pozostałych domowników do tej sytuacji. Otwarcie będzie jeszcze bardziej kłopotliwe, jeżeli odwiedzają domowników goście oficjalni, z którymi nie chce się dzielić szczegółami życia kuchennego.

Czasami pokój dzienny traktowany jest jak rezerwowa sypialnia. W tym wypadku otwarta kuchnia będzie krępująca dla obu stron – tych, co śpią, i tych, co w nocy szperają ukradkiem w lodówce.

Szara kuchnia nowoczesna i elegancka. Zobacz aranżacje kuchni w szarym kolorze

Jeżeli nie masz pomysłu na to, jak urządzić nowoczesną, elegancką i zarazem przytulną kuchnię,...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Pomysł na okno w kuchni. Okno przesuwne

Nie masz pomysłu na okno w kuchni? Proponujemy nowoczesne okno przesuwne, które nie będzie kolidowało z...

Mała kuchnia otwarta na salon. Pomysł na...

Mała, ciemna i zupełnie niefunkcjonalna kuchnia zupełnie zmieniła swoje oblicze. Po połączeniu kuchni z...

Wystrój kuchni połaczonej z salonem. W roli...

Nie macie pomysłu, jak urządzić salon? Zobaczcie wystrój kuchni połaczonej z salonem. To, co przykuwa...

Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim....

Skorzystaj z naszych wskazówek i dowiedz się, jak urządzić kuchnię zgodnie z założeniami stylu...

Dobre oprawy oświetleniowe do kuchni. Dlaczego...

Projektując kuchnię warto zadbać o dobrej jakości oprawy oświetleniowe. Kuchnia jest bowiem pomieszczeniem...

Z jakich materiałów może być wykonany...

Obok tradycyjnych zlewozmywaków stalowych najlepsi producenci mają w ofercie także te wykonane z...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.