| muratordom.pl » Kuchnia » Projekty i aranżacje » Niebieska kuchnia z tapetą. Aranżacja małej kuchni otwartej na salon

Niebieska kuchnia z tapetą. Aranżacja małej kuchni otwartej na salon

Praktyczna, niebieska kuchnia nadążająca za potrzebą zmian i dynamicznym trybem życia jej młodych użytkowników. Oryginalna kolorystyka została zainspirowana głębinami podwodnego świata. Białe szafki kuchenne i wiszące półki wyraźnie odcinają się na tle niebieskiej ściany, a stół-wyspa ustawiony na granicy kuchni i salonu zaprasza do wspólnego gotowania.

Niebieska kuchnia za nieduże pieniądze

Architekci zwykli żartobliwie mawiać, że nic, co ładne, nie może być funkcjonalne. Tym razem jednak nasi młodzi projektanci zadali kłam temu twierdzeniu. Postawili na użyteczność w ładnej formie i w umiarkowanym budżecie.

Mała kuchnia zawsze stanowi wyzwanie, musi godzić program obowiązkowy z indywidualnymi wymaganiami. Spędzamy w niej coraz więcej czasu, bawiąc się gotowaniem i czyniąc z niego oś życia towarzyskiego. Rozmowy w kuchni są najciekawsze. Gdy stanowi ona część pokoju dziennego, poprzeczka oczekiwań umieszczona jest jeszcze wyżej. Dlatego warto otworzyć się na nowe pomysły i nietypowe rozwiązania.

Konrad Sojka i Mikołaj Wojciechowski przełamali kilka schematów, począwszy od tych kolorystycznych.

Kuchnia otwarta na salon

Nasi architekci projektowali kuchnię dla Kamili, studiującej na kierunku artystycznym, entuzjastycznie nastawionej do wszystkiego, co nowe. Bardzo spodobał jej się pomysł wyprowadzenia barw z dużego zdjęcia naklejonego na fragment ściany. W ten sposób powstała niebieska kuchnia - jak z morskiej toni.

- Trochę gotuję, najchętniej ze znajomymi, ale w kuchni zdarza mi się także pracować - mówi. Dlatego właśnie jej kuchnia łatwo daje się zmieniać, a urodą dorównuje salonowi. Gdy stół stanie grzecznie pod ścianą, oświetlają go praktyczne halogeny umieszczone w półce powyżej, zaś przesunięty na środek - sąsiaduje z piękną lampą.

Część kuchenna została wydzielona białą ramą: wiszących półek z okapem, szafek na postumencie i niskiego murku z prawej strony. Dodatkowo wąski pas białej glazury wykańcza i zabezpiecza ścianę nad blatem.

To nam się podoba

  • Aranżacja kuchni przewiduje dwa miejsca na stół. Są zaznaczone dużymi płytami gresu ułożonymi na podłodze. Stół może połączyć się z ciągiem szafek - stać się ich kontynuacją lub stanąć na środku i służyć jako jadalnia podczas większych posiłków.
  • Niebieski i fioletowy nie są typowymi barwami kuchni, a jednak w połączeniu ze skromną, białą zabudową oraz blatem i podłogą z jasnego drewna wyglądają bardzo dobrze.
  • Zabudowa okapu nie tylko dyskretnie ukrywa sprzęt, ale jest także elementem przemyślanej kompozycji - półki łączącej część kuchenną i jadalną.

Przeczytaj dodatkowo:
Wąska kuchnia to nie problem. Zasady urządzania i...

Taka kuchnia może być bardzo wygodna. Trzeba tylko dostosować projekt do jej szerokości. Pokazujemy...

Aranżacja salonu z kuchnią. Zobacz, jak...

Zobacz ciekawą aranżację salonu połączonego z kuchnią. Jest tu nie tylko modnie, ale i bardzo przytulnie. To...

Pomysł na okno w kuchni. Okno przesuwne

Nie masz pomysłu na okno w kuchni? Proponujemy nowoczesne okno przesuwne, które nie będzie kolidowało z...

Funkcjonalna kuchnia. Zobacz, jak zaaranżować...

Na rynku meblarskim są dostępne funkcjonalne meble kuchenne z masą szuflad, do których można dokupić...

Dobre oprawy oświetleniowe do kuchni. Dlaczego...

Projektując kuchnię warto zadbać o dobrej jakości oprawy oświetleniowe. Kuchnia jest bowiem pomieszczeniem...

Jak urządzić małą kuchnię? ABC kuchennej aranżacji

Mała kuchnia ma tę zaletę, że nie będziesz przemierzał w niej wielu kilometrów w poszukiwaniu...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.