| muratordom.pl » Kuchnia » Projekty i aranżacje » Męski styl - aranżacja kuchni. Zmiany z kuchni ciemnej i ciasnej w jasną i nowoczesną

Męski styl - aranżacja kuchni. Zmiany z kuchni ciemnej i ciasnej w jasną i nowoczesną

Ponura i ciasna kuchnia potrzebowała silnej męskiej ręki, by przeistoczyć się w miejsce jasne, nowoczesne i pełne wielkomiejskiej energii. Zobacz, jak męski styl wkracza do kuchni i jaki jest efekt tej niezwykłej metamorfozy.

Przed remontem

  • Metraż. Kuchnia, nie dość, że sama była mała, to jeszcze korzystanie z niej znacznie ograniczały drzwi. Poza tym była ciemna, z wąskim "okienkiem podawczym" na pokój.
  • Instalacje. Tylko elektryczna była do całkowitej wymiany.
  • Wyposażenie. Zniszczone meble nie tworzyły spójnej zabudowy. Brakowało m.in. kuchenki.

Remont ciemnej kuchni

Zaczęło się od wyburzania ścian kuchni i likwidacji drzwi do niej prowadzących. Dzięki temu otworzyła się na pokój dzienny - w kawalerce zrobiło się więcej miejsca, a pomieszczenia mają lepsze proporcje.

Do ciemnej kuchni zaczęło wreszcie zaglądać słońce z dużych okien w salonie. Wieczorem i w pochmurne dni promienie zastępują zamocowane u sufity halogeny. Łagodne i nastrojowe światło płynie z nisz nad blatem kuchennym.

By stała się jasność, trzeba było zupełnie zmodernizować instalację elektryczną. Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych skryła plątaninę kabli. Po ubytkach pojawiły się nabytki - na granicy kuchni i przedpokoju zmieściła się szafa wnękowa. Trzeba było tylko dobudować boczną ścianę.

Fornirowane meble, biel, czerwnień i stal

Właściciel mieszkania preferuje we wnętrzach klasyczne materiały, stąd czereśniowy fornir mebli. Wykończono je półmatowym lakierem, by podkreślić naturalny kolor i usłojenie drewna.

Właściciel był także zdecydowany co do palety kolorystycznej. Bieli ścian i podłogi oraz brązom mebli miały dodać dynamiki czerwone i stalowe elementy. Lekkości zwartym płaszczyznom dodały półprzezroczyste dodatki jak z modnej kawiarni, gdzie puls miasta bije całą dobę.

To nam się podoba

  • Nowoczesna klasyka. Właściciel postawił na tradycyjne rozwiązania (drewniane meble, jasne ściany, gresowe płytki) i przełożył je na język współczesności (kubiczne formy, kontrastowe zestawienia czystych kolorów).Tak powstała kuchnia w męskim stylu - dla faceta energicznego, twardo stąpającego po ziemi.
  • Kompaktowa zabudowa kuchenna. Fornirowane drzwiczki kryją szuflady, szafki, zmywarkę, lodówkę, a nawet półki na wino.


W aranżacji użyto

  • Podłoga i ściany: biała farba akrylowa "Kuchnia i łazienka", DULUX; gres Saturn biały, polerowany, wym. 29,5x29,5 cm, OPOCZNO;
  • Meble: zabudowa fornirowana czereśnią, na zamówienie, KABIS
  • Akcesoria: fotosmart - kolorowe wydruki w formie fotoboardu (lekka sztywna płyta, czarna krawędź zastępuje ramkę, powierzchnia zdjęcia pokryta laminatem odpornym na zarysowania i eliminującym odblaski), gr. 2 cm, szer. 80 cm, wys. 60 cm, dołączone uchwyty, QPRINT; wazony: czerwone bez szyjki, białe, BO CONCEPT; wazon czerwony z szyjką, CHABER I CHABER; litery metalowe A i Z - podpórki do książek, taca plastikowa z nadrukiem czarno-białego zdjęcia, wym. 41x31 cm, BED & BREAKFAST; zegar Fade, śr. 45 cm, HOFT; litery drewniane A i E - wykonanie HENRYK SAWICKI

Kuchnia prawie śródziemnomorska

Sielski klimat tej kuchni budują naturalne materiały, proste formy oraz ciepłe barwy ziemi i...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Dobre oprawy oświetleniowe do kuchni. Dlaczego...

Projektując kuchnię warto zadbać o dobrej jakości oprawy oświetleniowe. Kuchnia jest bowiem pomieszczeniem...

Funkcjonalna kuchnia. Zobacz, jak zaaranżować...

Na rynku meblarskim są dostępne funkcjonalne meble kuchenne z masą szuflad, do których można dokupić...

Pomysł na okno w kuchni. Okno przesuwne

Nie masz pomysłu na okno w kuchni? Proponujemy nowoczesne okno przesuwne, które nie będzie kolidowało z...

Kuchnia otwarta na salon powiększy przestrzeń do...

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na kuchnię otwartą, czy kuchnię zamkniętą powinna się ona znajdować w...

Poradnik "Urządzamy kuchnię" - mnóstwo...

Kuchnia powinna być wygodna, ułatwiać nam pracę, a jednocześnie efektownie się prezentować. Być wyposażona...

Doprowadzenie instalacji do wyspy kuchennej:...

Wyspa w kuchni to nie tylko element ozdobny. Jej montaż i usytuowanie powinny wspomagać funkcjonalność...