| muratordom.pl » Kuchnia » Projekty i aranżacje » Męski styl - aranżacja kuchni. Zmiany z kuchni ciemnej i ciasnej w jasną i nowoczesną

Męski styl - aranżacja kuchni. Zmiany z kuchni ciemnej i ciasnej w jasną i nowoczesną

Ponura i ciasna kuchnia potrzebowała silnej męskiej ręki, by przeistoczyć się w miejsce jasne, nowoczesne i pełne wielkomiejskiej energii. Zobacz, jak męski styl wkracza do kuchni i jaki jest efekt tej niezwykłej metamorfozy.

Przed remontem

  • Metraż. Kuchnia, nie dość, że sama była mała, to jeszcze korzystanie z niej znacznie ograniczały drzwi. Poza tym była ciemna, z wąskim "okienkiem podawczym" na pokój.
  • Instalacje. Tylko elektryczna była do całkowitej wymiany.
  • Wyposażenie. Zniszczone meble nie tworzyły spójnej zabudowy. Brakowało m.in. kuchenki.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Remont ciemnej kuchni

Zaczęło się od wyburzania ścian kuchni i likwidacji drzwi do niej prowadzących. Dzięki temu otworzyła się na pokój dzienny - w kawalerce zrobiło się więcej miejsca, a pomieszczenia mają lepsze proporcje.

Do ciemnej kuchni zaczęło wreszcie zaglądać słońce z dużych okien w salonie. Wieczorem i w pochmurne dni promienie zastępują zamocowane u sufity halogeny. Łagodne i nastrojowe światło płynie z nisz nad blatem kuchennym.

By stała się jasność, trzeba było zupełnie zmodernizować instalację elektryczną. Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych skryła plątaninę kabli. Po ubytkach pojawiły się nabytki - na granicy kuchni i przedpokoju zmieściła się szafa wnękowa. Trzeba było tylko dobudować boczną ścianę.

Fornirowane meble, biel, czerwnień i stal

Właściciel mieszkania preferuje we wnętrzach klasyczne materiały, stąd czereśniowy fornir mebli. Wykończono je półmatowym lakierem, by podkreślić naturalny kolor i usłojenie drewna.

Właściciel był także zdecydowany co do palety kolorystycznej. Bieli ścian i podłogi oraz brązom mebli miały dodać dynamiki czerwone i stalowe elementy. Lekkości zwartym płaszczyznom dodały półprzezroczyste dodatki jak z modnej kawiarni, gdzie puls miasta bije całą dobę.

To nam się podoba

  • Nowoczesna klasyka. Właściciel postawił na tradycyjne rozwiązania (drewniane meble, jasne ściany, gresowe płytki) i przełożył je na język współczesności (kubiczne formy, kontrastowe zestawienia czystych kolorów).Tak powstała kuchnia w męskim stylu - dla faceta energicznego, twardo stąpającego po ziemi.
  • Kompaktowa zabudowa kuchenna. Fornirowane drzwiczki kryją szuflady, szafki, zmywarkę, lodówkę, a nawet półki na wino.


W aranżacji użyto

  • Podłoga i ściany: biała farba akrylowa "Kuchnia i łazienka", DULUX; gres Saturn biały, polerowany, wym. 29,5x29,5 cm, OPOCZNO;
  • Meble: zabudowa fornirowana czereśnią, na zamówienie, KABIS
  • Akcesoria: fotosmart - kolorowe wydruki w formie fotoboardu (lekka sztywna płyta, czarna krawędź zastępuje ramkę, powierzchnia zdjęcia pokryta laminatem odpornym na zarysowania i eliminującym odblaski), gr. 2 cm, szer. 80 cm, wys. 60 cm, dołączone uchwyty, QPRINT; wazony: czerwone bez szyjki, białe, BO CONCEPT; wazon czerwony z szyjką, CHABER I CHABER; litery metalowe A i Z - podpórki do książek, taca plastikowa z nadrukiem czarno-białego zdjęcia, wym. 41x31 cm, BED & BREAKFAST; zegar Fade, śr. 45 cm, HOFT; litery drewniane A i E - wykonanie HENRYK SAWICKI

Przeczytaj dodatkowo:
Jak urządzić małą kuchnię? ABC kuchennej aranżacji

Mała kuchnia ma tę zaletę, że nie będziesz przemierzał w niej wielu kilometrów w poszukiwaniu...

Uwaga na błędy w projekcie!

Jaki projekt wybrać, żeby dom i wszystkie jego pomieszczenia spełniały najważniejsze potrzeby...

Aranżacja salonu z kuchnią. Zobacz, jak...

Zobacz ciekawą aranżację salonu połączonego z kuchnią. Jest tu nie tylko modnie, ale i bardzo przytulnie. To...

Cegła w kuchni. 10 pomysłów na wykończenie ściany...

Cegła sprawdzi się w aranżacji każdego wnętrza. Z powodzeniem można wykończyć nią ściany w kuchni urządzonej...

Kuchnia bez wad - ARTYKUŁ DO POBRANIA

Sztywny układ funkcjonalny sprawia, że kuchnia jest miejscem, w którym przeróbki i...