| muratordom.pl » Kuchnia » Projekty i aranżacje » Meksykańskie klimaty, czyli kolorowa kuchnia z wyspą

Meksykańskie klimaty, czyli kolorowa kuchnia z wyspą

Rewolucyjna zmiana, jaka zaszła w sposobie projektowania kuchni, to takie rozmieszczanie mebli i urządzeń, które nie izoluje osoby przygotowującej posiłki. Kuchnia z wyspą coraz częściej gości więc w naszych domach, a nawet mieszkaniach. Jest to szansa dla małej kuchni - dzięki otwarciu na pokój zyskujemy więcej przestrzeni.

Zmiany zwyczajów i stylu życia wpływają na kształt kuchni. Po latach sprowadzania jej do ciasnych, wąskich pomieszczeń (często bez stołu!) kuchnia powróciła do dawnej roli: centrum życia rodzinnego.

Kuchnia otwarta połączona z salonem czy pokojem dziennym ma teraz bardziej reprezentacyjny charakter. Do jej umeblowania, oświetlenia, wyposażenia przywiązujemy coraz większą wagę. W wielu domach gotowanie zaczyna być postrzegane jako zajęcie relaksujące, towarzyskie, w dzisiejszym zabieganym świecie wręcz luksusowe i godne właściwej oprawy.

Autor: Mariusz Bykowski

Murowana zabudowa kuchni zestawiona z barwnymi akcentami - górnymi szafkami i mobilnym stolikiem. Ściana nad blatem została pomalowana w kolorowe, poziome pasy

Kuchnia z wyspą, czyli frontem do gości

Dzięki otwarciu kuchni na pokój stwarzamy sobie nowe możliwości. Podstawowe miejsce pracy staje się bardziej rozbudowane, wyposaża się je w powiększone blaty, często dostępne z dwóch stron.

Tak jak dawniej stojący pośrodku kuchni stół, tak dzisiaj kuchenne wyspy i półwyspy umożliwają kilku osobom wspólne przygotowywanie posiłków. Różnica polega na tym, że obecnie na wyspach, czyli w oddaleniu od ściany, można instalować płyty kuchenne i zlewy. Dzięki temu, zmywając czy gotując, nie trzeba odwracać się tyłem do gości. Wykonując prace kuchenne, można mieć kontakt ze wszystkim, co dzieje się wokoło.

Jeżeli wyspa znajduje się pomiędzy kuchnią a jadalnią, stanowisko do pracy może być skierowane w stronę stołu.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Biała kuchnia z wyspą. Mimo zimnych kolorów,...

Prosta, a zarazem nowoczesna. Biała, a mimo to przytulna. Tak pokrótce można opisać wnętrze...

Kuchnia otwarta na salon. Plusy i minusy...

Nowoczesna kuchnia otwarta na salon to coraz częściej spotykane rozwiązanie we współczesnym...

Cicha, innowacyjna wentylacja w kuchni

Nikt nie lubi głośnych wentylatorów w okapach kuchennych zagłuszających nawet nasze myśli. Do tej pory...

Małe mieszkanie. Jak wykorzystać każdy metr...

Ciasne, ale własne – tak często mówi się o pierwszym mieszkaniu. Jeśli dobrze przemyślimy jego...

Wyposażenie strefy zlewozmywaka: jaki zlewozmywak...

We współczesnej kuchni praca przy zlewozmywaku może być przyjemną czynnością. Wszystko zależy od tego,...

Jak urządzić małą kuchnię? ABC kuchennej aranżacji

Mała kuchnia ma tę zaletę, że nie będziesz przemierzał w niej wielu kilometrów w poszukiwaniu...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.