| muratordom.pl » Kuchnia » Projekty i aranżacje » Czerwona kuchnia z dobrą energią. Zrealizowany projekt kuchni pełnej żywiołowej czerwieni

Czerwona kuchnia z dobrą energią. Zrealizowany projekt kuchni pełnej żywiołowej czerwieni

Wnętrza powinny odzwierciedlać temperament właściciela. Tak jest w czerwonej kuchni należącej do osoby żywiołowej i działającej z rozmachem. Najważniejsza jest w niej potęga kolorów - biały, czerwony i czarny łączą się, tworząc kuchnię pełną dobrej energii. Zobacz, jak się mieszka z czerwoną kuchnią.

Czerwona kuchnia w warszawskim mieszkaniu jest duża i wyeksponowana - czerwonej zabudowy kuchennej po prostu nie da się nie zauważyć. Mogłoby się wydawać, że należy ona do osoby lubiącej gotować, jest jednak wręcz odwrotnie. Właścicielka tej kuchni nie przepada za kulinariami. Dlaczego więc tak ją zaprojektowała?

Przede wszystkim tak urządzona kuchnia nadaje ton wnętrzom, poza tym jest ładna, a ponieważ właścicielka lubi dobry dizajn, musi mieć pojemne kuchenne szafki, w których mieszczą się modne gadżety.

Autor: Michał Skorupski

Oryginalny stół z "falbanką" przylegający do kuchennej wyspy to autorski pomysł pani domu, zrealizowany przez firmę Malafor. "Falbanka" to nawiązanie do formy krzeseł - kultowego modelu Panton Vernera Pantona. Stół jest zrobiony z lakierowanej płyty MDF. Doskonale się sprawdza - nie widać na nim zarysowań, bez strachu można też na nim postawić talerz gorącej zupy.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Zabudowa kuchenna

Czerwona kuchenna zabudowa zajmuje całą ścianę i sięga niemal do sufitu. Mimo to nie przytłacza ona wnętrza - za sprawą gładkich frontów mebli o niewidocznych niemal podziałach tworzy ona wrażenie gładkiej ściany. Gdyby między górną granicą szafek a sufitem zostałoby wolne miejsce, całość wyglądałaby topornie. Wnęka pomalowana na biało dodatkowo optycznie rozjaśnia kuchnię i dodaje zabudowie lekkości.

Gotowanie na wyspie

Kuchenna wyspa jest znacznie wyższa od standardowej, a to dlatego że właścicielka kuchni jest osobą wysoką, mierzącą 180 cm. Nie chciała ona dodatkowo obciążać kręgosłupa, schylając się nad blatem roboczym. Wyspa stanowi centrum dowodzenia podczas imprez - przygotowując przekąski, pani domu obserwuje, jak rozwija się zabawa. Białe i czerwone dodatki kontrastują z czarnym granitowym blatem.

Autor: Michał Skorupski

Mocne kolory w kuchni to rozwiązanie dla osób lubiących wyzwania, które potrzebują wciąż nowych bodźców do działania. Wówczas gorące barwy stają się inspiracją - nie tylko do kulinarnych eksperymentów.

Przeczytaj dodatkowo:
Kolory w kuchni - najmodniejsze połączenia...

Wybierajmy odcienie barw, które połączone ze sobą stworzą spójną kompozycję. Zobacz, jak...

Dobre oprawy oświetleniowe do kuchni. Dlaczego...

Projektując kuchnię warto zadbać o dobrej jakości oprawy oświetleniowe. Kuchnia jest bowiem pomieszczeniem...

Biała kuchnia z wyspą. Mimo zimnych kolorów,...

Prosta, a zarazem nowoczesna. Biała, a mimo to przytulna. Tak pokrótce można opisać wnętrze...

Aranżacja salonu z kuchnią. Zobacz, jak...

Zobacz ciekawą aranżację salonu połączonego z kuchnią. Jest tu nie tylko modnie, ale i bardzo przytulnie. To...

Jak urządzić kuchnię unikając błędów? Pomysły na...

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak urządzić kuchnię. Aranżacja kuchni powinna być głęboko...