| muratordom.pl » Kuchnia » Projekty i aranżacje » Aranżacja kuchni z fotografią. Wyjątkowa fototapeta na ścianę w kuchni

Aranżacja kuchni z fotografią. Wyjątkowa fototapeta na ścianę w kuchni

Prowizoryczna kuchnia i Magda wytrzymały razem pięć lat. W końcu ta druga podjęła decyzję - koniec z ponurymi szafkami w okleinie imitującej drewno. W ten sposób na ścianie kuchni znalazła się fototapeta, stare szafki zastąpiła nowoczesna zabudowa, a kuchnia otrzymała zupełnie nowy styl.

Pierwszą własną kuchnię Magda urządzała w pośpiechu i z minimalnym budżetem. Zabudowa kuchenna wykonana w kształcie litery „L” mieściła bardzo mało szafek, a ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. Tylko na podłodze udało się ułożyć w miarę ładne płyty gresu polerowanego. To właściwie jedyny element, który nie został wymieniony podczas remontu.

Przed remontem kuchni

  • Układ zabudowy niefunkcjonalnie rozplanowany, ograniczał znacznie i tak małą przestrzeń oraz liczbę szafek.
  • Szafki z frontami w starej okleinie sprawiały przygnębiające wrażenie. Nie przystawały do nowej koncepcji kuchni otwartej na pokój.
  • Ściany nad blatem kuchennym wyłożone były płytkami w nieatrakcyjnym, zgaszonym kolorze.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Remont wąskiej kuchni otwartej na salon

Magda wyrzuciła znienawidzone szafki  kuchenne i kazała skuć stare kafelki ze ścian. Przyznaje, że pozbyła się ich z wielką ulgą. Nowy plan zakładał, że szafki ustawione będą wzdłuż dwóch równoległych ścian. Tak powstały dwa ciągi mebli kuchennych usytuowane naprzeciw siebie. Dzięki temu zmieściło się ich znacznie więcej niż w poprzedniej wersji.

Ten plan wymagał, niestety, pewnych przeróbek. Zlewozmywak i zmywarka zmieniły miejsce, co spowodowało konieczność przeniesienia także podłączeń wody. Należało też wyrównać ściany po skuciu kafelków.

Sposób na ściany w kuchni

Ściany pomalowano na delikatny beżowy kolor, by stanowiły tło dla nowych białych szafek kuchennych. Magda wybrała zwyczajne, nie takie na wysoki połysk. Za to do białych frontów wypatrzyła ciemny, kontrastowy blat.

Magda przeanalizowała szereg możliwości, jak wprowadzić do aranżacji kuchni ciemnobrązowe akcenty. W salonie, do którego przylega kuchnia, jedna ze ścian była pomalowana na kolor gorzkiej czekolady. – Po wielu poszukiwaniach – mówi Magda – udało mi się znaleźć ładne płytki ceramiczne, które udają drewno wenge. Kolor był doskonały. Po przyklejeniu ich nad blatem całość nabrała wyrazu

W planach były jeszcze półki dębowe po obu stronach dużego wyciągu, a także oświetlenie podszafkowe i efektowna tapeta na ścianie w głębi. Półki udało się powiesić, ale pozostałe elementy już nie doczekały się realizacji. Gdy okazało się, że rodzina wkrótce się powiększy, Magda z mężem kupili większe mieszkanie.

Fototapeta na ścianie w kuchni

Kuchnię dokończyła nasza stylistka – Helena Radziejewska. Przykleiła fototapetę na ścianie w kuchni z widokiem włoskiej uliczki.

Tymczasem na ukończeniu jest już projekt kolejnej, trzeciej kuchni. Teraz drewniane szafki będą tylko na dole, a białe na górze. – Biała kuchnia jest piękna, ale łatwo się brudzi – komentuje właścicielka. Drewniane fronty w szafkach wiszących wyglądają zbyt ciężko. Dlatego projekt trzeciej kuchni powstał na bazie doświadczeń.

Kuchnia - serce domu

Kuchnia jest w domu miejscem, w którym najczęściej skupia się pozytywna energia. Kojarzy się...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Z jakich materiałów może być wykonany...

Obok tradycyjnych zlewozmywaków stalowych najlepsi producenci mają w ofercie także te wykonane z...

Jak urządzić kuchnię unikając błędów? Pomysły na...

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak urządzić kuchnię. Aranżacja kuchni powinna być głęboko...

Biała kuchnia z wyspą. Mimo zimnych kolorów,...

Prosta, a zarazem nowoczesna. Biała, a mimo to przytulna. Tak pokrótce można opisać wnętrze...

Jak z pomysłem urządzić kuchnię? 10 aranżacji...

Oto 10 pomysłów na aranżację kuchni. Jeśli szukasz inspiracji i ciekawych rozwiązań, obejrzyj zdjęcia...

Aranżacja salonu z kuchnią. Zobacz, jak...

Zobacz ciekawą aranżację salonu połączonego z kuchnią. Jest tu nie tylko modnie, ale i bardzo przytulnie. To...