| muratordom.pl » Kuchnia » Pomysły na wykończenie » Kuchnia urządzona w stylu fusion. Moda czy styl życia?

Kuchnia urządzona w stylu fusion. Moda czy styl życia?

Połączyć w kuchni stare, babcine meble kuchenne z prostymi, nowoczesnymi formami i stworzyć wyjątkowe wnętrze to nie lada sztuka. Mimo to, coraz częściej ośmielamy się zestawiać nowoczesność z klasyką. W ten sposób tworzymy wnętrza w stylu fusion.

Kuchnia fusion, czyli łączymy stare z nowym

Właścicielka mieszkania aranżowanie nowego lokum postanowiła przeprowadzić etapami, ze względu na ograniczone możliwości finansowe. Zaczęła od remontu kuchni. Od początku miała jasno określoną wizję wnętrza.

Powinno być utrzymane w stylu fusion. Stare, babcine meble połączone z prostymi, nowoczesnymi formami. Przy pomocy znajomej architektki powstało oryginalne wnętrze, w którym na pochwałę zasługuje odwaga i konsekwencja w doborze materiałów oraz kolorów. Poza tym jest to trochę potraktowanie kuchni z przymrużeniem oka.

Autor: Sylwester Rejmer

Wzorzysta tapeta do kuchni - odważnie i z klasą

Głównym elementem wystroju jest wzorzysta czarno-biała tapeta. To ona dominuje we wnętrzu i tworzy klimat. Jej zadaniem było ocieplenie innych, surowych materiałów. Pasują do niej czarno-białe meble kuchenne z płyty MDF lakierowane na wysoki połysk. Nad płytą grzejną umieszczono garfikę, a ścianę nad blatem chroni tafla wykonana z bezpiecznego szkła.

Taką zabudowę kuchni uzupełniają meble z duszą. Starą komodę kupioną za 500 zł na targu staroci skrupulatnie odnowiono i pobielono, stół i krzesła w minijadalni pochodzą z rodzinnego domu. Nad stolikiem zawisł modny, kryształowy żyrandol osłonięty dodatkowo czarnym abażurem. I właśnie w takim łączeniu różnych smaków przejawia się styl fusion. Stara komoda i nowoczesna tapeta tworzą harmonijną całość

Autor: Sylwester Rejmer

Wzorzysta czarno-biało tapeta nie jest tłem, ale głównym elemntem wystroju, a dzięki szklanej przegrodzie widoczna jest również z salonu

Autor: Sylwester Rejmer

Modny kryształowy żyrandol osłonięty dodatkowo czarnym abażurem zawisł nad klasycznym stolikiem

Otwarta kuchnia za szklaną ścianą

Ponieważ mieszkanie ma nieduży metraż, najrozsądniej było zrobić kuchnię otwartą na salon. Właścicielka nie jest jednak zwolenniczką otwartych aneksów. Architekta zaproponowała więc oryginalny kompromis – oddzielenie pomieszczenia od reszty mieszkania szklaną ścianą z przesuwanymi drzwiami. Zamykają one kuchnię, ale w żaden sposób ni ograniczają przestrzeni.

Efekt ten podkreśla także podłoga, która zarówno w salonie, jak i w kuchni wyłożona jest drewnianymi panelami. Dzięki temu granica pomiędzy pomieszczeniami zanika.


Dobry pomysł

Kuchnia od reszty mieszkania została oddzielona szklaną ścianą z drzwiami przesuwnymi. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą czy kuchnię zamknąć, czy otworzyć. Hartowane szkło przymocowane jest do ściany stalowymi elementami. Takie są również uchwyty służące do przesuwania drzwi. Wypiaskowany rysunek na szklanej tafli drzwi powtarza motyw tapety.

Płytki na podłogę

Płytki podłogowe - znacznie precyzyjniej niż ścienne - powinny być dobierane do pomieszczenia w...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Jak przez 30 lat zmieniała się kuchnia w domu...

Jak zmieniły się kuchnie przez 30 lat, od kiedy wydajemy "Muratora"? Zmieniło się - oczywiście - wszystko! Od...

Czerwona kuchnia - ogniste ściany, meble kuchenne...

Czerwona kuchnia to doskonały pomysł dla osób z ognistym temperamentem. Aranżacja kuchni z czerwonymi...

Dobre oprawy oświetleniowe do kuchni. Dlaczego...

Projektując kuchnię warto zadbać o dobrej jakości oprawy oświetleniowe. Kuchnia jest bowiem pomieszczeniem...

Zegary ścienne do kuchni - 8 propozycji zegarów...

Zegar kuchenny odmierza czas potrzebny na przygotowanie poszczególnych potraw, dlatego jest...

Kolory ścian, mebli i dodatków w kuchni. Czy...

Kolory w kuchni mają ogromne znaczenie. Bezpośrednio wpływają na nasz apetyt i chęć jedzenia. Jakie kolory...

Nowoczesne lampy wiszące do kuchni. 10 pomysłów...

Oświetlenie kuchni odgrywa bardzo istotną rolę w jej wystroju. Nowoczesne lampy wiszące są nie tylko...