| muratordom.pl » Kuchnia » AGD do kuchni » Kuchenne sprzęty

Kuchenne sprzęty

W całym domu kuchnia jest najbardziej "naszpikowana" nowoczesnymi urządzeniami. Wyręczają nas w pracy, oszczędzają czas, prąd i wodę. Są przy tym coraz bardziej niezawodne i inteligentne.

Nie sztuka wydać fortunę na wyposażenie kuchni i mieć sprzęt z najwyższj półki. Sztuką jest wybrać rzeczy z takimi funkcjami, z których naprawdę będziemy często korzystać. Jest kilka zasad, które warto wziąć sobie do serca, planując wizytę w sklepie.

  • Wydajność okapu musi być dostosowana do kubatury pomieszczenia - największe wyznanie dla tego urządzenia to kuchnia otwarta na salon.
  • Piekarnik powinien mieć koniecznie termoobieg, godne polecenia są też prowadnice teleskopowe. Każdy ma swoje priorytety.
  • W domu samotnika dobrze, gdy zmywarka będzie miała ekonomiczny program pozwalający na umycie niewielkiej ilości naczyń.
  • Tymczasem dla supergospodyni malakser to dziecinna zabawka - ona zadowoli się dopiero profesjonalnym robotem kuchennym z kilkunastoma końcówkami.

W serwisie Muratordom dostępne są artykuły dotyczące kuchni i wszystkiego co się z nią wiąże. Pomagamy i doradzamy w tworzeniu kuchni doskonałej. Zapraszamy do lektury.

Kuchenki
Kuchnie wolno stojące umykają ujednoliconym pionom szafek i poziomom blatów. Choć coraz częściej ulegamy modzie na ciągi kuchenne z wbudowanym AGD, to wiemy przecież, że kuchnia, która wyjdzie przed szereg, pozwoli nam poczuć się prawdziwymi kucharzami...

Płyty grzewcze
Mogą być wyposażone w pola indukcyjne lub palniki gazowe. Początkowa inwestycja w droższy model opłaci się, jeżeli będzie on wyposażony w timer, funkcję rozpoznawania wielkości garnka czy wykorzystania ciepła szczątkowego...

Zmywarki
Zgodzimy się chyba z tym, że zmywanie pod bieżącą wodą nam nie służy. Zamiast niszczyć dłonie, lepiej wybierzmy się na popołudniowy spacer, a zmywanie oddajmy w ręce profesjonalistów, tym bardziej, że zmywarki stają się coraz samodzielniejsze...

Piekarniki
Kilkuwarstwowe szyby pozwolą uniknąć utraty energii, nagrzewania sie pomieszczenia i poparzenia od gorącej obudowy. Najlepiej, jeśli będą wspomagane elektronicznym systemem schładzania oparów...

Okapy
Decydujące znaczenie ma w okapach wydajność. Dobrze, gdy potrafi wyłapywać też drobiny tłuszczu. Tak zwane pochłaniacze unieszkodliwiają zapachy za pomocą filtrów węglowych. Trzeba jednak dopasować jego możliwości do kubatury pomieszczenia...

Lodówki
Lodówka nadzoruje dostawy chłodu do najdalszych zakamarków (za pomocą wentylatora) i mierzy temperaturę z dokładnością do pół stopnia Celsjusza. W komorach mięso, ryby i sery długo zachowają świeżość. Cenimy zwałaszcza te, których klasa energetyczna to A...

Zlewy
Dziś zlewy wykonuje się z takich materiałów, jak wysokiej jakości stal chromowo-niklowa, kompozyty mineralno-żywiczne oraz ceramika, do tej pory zarezerwowane dla umywalek. Te ze stali czy z corianu mogą być zintegrowane z  blatem. Stanowią z nim spójną płaszczyznę.

Baterie
Nowoczesne baterie kuchenne wyposażone sa w głowice ceramiczne, pracują więc bezawaryjnie wiele lat...

Przeczytaj dodatkowo:
Okap kuchenny - zobacz, jak dopasować okap do...

Okap kuchenny pełni niezywkle ważną funkcję nie tylko w kuchni otwartej, gdzie usuwa niechciane zapachy, by...

Okap kuchenny też może być ozdobą kuchni. Zobacz...

Teoretycznie okap kuchenny ma przede wszystkim zapewniać odpowiednią wentylację w kuchni. Jednak zamiast...

Piekarniki – czy mogą być ekologiczne? Co to...

Czy piekarnik może być ekologiczny? Może! I to nie tylko ze względu na mniejsze zużycie energii, ale także...

Piekarniki – jak kupić dobry piekarnik?...

Nowoczesny piekarnik elektryczny to element wygodnego wyposażenia kuchni, który nie tylko dopilnuje za...

Cicha, innowacyjna wentylacja w kuchni

Nikt nie lubi głośnych wentylatorów w okapach kuchennych zagłuszających nawet nasze myśli. Do tej pory...

Kuchenne AGD, dzięki któremu zaoszczędzisz na...

We współczesnym domu kuchnia jest miejscem, w którym korzystamy z największej liczby AGD. Oprócz lodówki,...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.