| muratordom.pl » Kuchnia » AGD do kuchni » Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – lepsza czy gorsza od wolno stojącej?

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – lepsza czy gorsza od wolno stojącej?

Kuchenka mikrofalowa przydaje się jako wyposażenie każdej kuchni, jednak kupujący często mają dylemat, jaki typ tego sprzętu AGD wybrać: wolno stojącą czy do zabudowy? Przeczytaj, jakie zalety i wady ma kuchenka mikrofalowa do zabudowy kuchennej.

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy pasują do mieszkań, w których liczy się każdy element wystroju, a także każdy centymetr przestrzeni. Kuchenki do zabudowy można wkomponować w meble – ukryć w szafce, wnęce lub słupku. Dzięki temu możesz urządzić kuchnię w każdym stylu, a wpasowanie kuchenki w meble dodatkowo pozwala zaoszczędzić miejsce na blacie. Urządzenia do zabudowy, w przeciwieństwie do kuchenek wolno stojących, pasują do pozostałego zabudowanego sprzętu – w szczególności do piekarnika. Ich zaletą jest również to, że przeważnie są lepiej wyposażone i pracują ciszej od mikrofalówek wolno stojących. Łatwo też je czyścić, bo kurz ani brud nie osadzają się na kuchence i pod nią. Minusem jest to, że przeważnie kuchenki mikrofalowe do zabudowy są droższe od urządzeń wolno stojących.

Wygodna zabudowa kuchenna

Kuchenkę do zabudowy należy wybrać, zanim przystąpimy do projektowania kuchni, i zawczasu zaplanować dla niej odpowiednie miejsce. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, lecz także możliwość podłączenia do instalacji elektrycznej czy wygodny dostęp do urządzenia. Przeważnie kuchenkę do zabudowy umieszcza się nad piekarnikiem. Ważna jest wysokość, na jakiej umieszczamy urządzenie, dostęp do kuchenki musi być swobodny i łatwy. Jeśli kuchnia jest duża, dobrym pomysłem jest zainstalowanie kuchenki mikrofalowej obok piekarnika. Będzie bardziej funkcjonalnie!

Jeśli już podjęliście decyzję kupna kuchenki mikrofalowej do zabudowy, warto przyjrzeć się modelom oferowanym przez producentów.

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy – dlaczego warto wybrać?

W wybranych modelach kuchenek do zabudowy Teka istnieje możliwość wyboru wersji z drzwiczkami otwieranymi na prawą lub lewą stronę, w zależności od potrzeb użytkownika i ergonomii zabudowy kuchennej.

Do wyboru jest też kilka rozwiązań o różnej wielkości i z różnymi funkcjami. Wybierać można spośród sześciu modeli kuchenek do zabudowy, cztery z nich mają panele sterowania poniżej komory kuchenki w jej dolnej części, co sprawia, że komora mikrofalówki jest powiększona i możliwe jest korzystanie z większych naczyń, także tych o prostokątnych kształtach. Większa powierzchnia użytkowa ułatwia też utrzymanie wnętrza kuchenki w czystości. Pozostałe dwa modele mają klasyczny panel sterowania umieszczony obok drzwiczek. Wszystkie sześć modeli wyposażono w funkcje rozmrażania, a także grillowania.

Ciekawym rozwiązaniem są chowane pokrętła, które nie wystają poza lico panelu sterowania w momencie, gdy kuchenka nie jest używana. Chroni to panele przed zabrudzeniem, a kuchenkę przed przypadkowym uruchomieniem. W ofercie znajdziemy też kuchenkę mikrofalową z termoobiegiem MCL 32 BIS, która łączy w sobie zalety kuchenki mikrofalowej oraz piekarnika. Dzięki temu można w łatwy i szybki sposób odgrzać gotowe już dania, korzystając z klasycznych funkcji mikrofal, a także dzięki funkcji termoobiegu upiec zapiekankę, ciasto czy soczystą pieczeń. Kompaktowe rozmiary urządzenia są idealnym rozwiązaniem do małych kuchni, pozwalają zastąpić dwa urządzenia (piekarnik i kuchenkę mikrofalową) jednym.

Kuchenki mikrofalowe Teka z ceramicznym dnem i znajdującym się pod nim dystrybutorem fal efektywniej dystrybuują mikrofale, gwarantując szybsze i bardziej równomierne podgrzewanie potraw przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii.
Warto wiedzieć, że kuchenki mikrofalowe Teka są pokryte specjalną powłoką zabezpieczającą przed odciskami palców – dzięki temu powierzchnia urządzenia pozostaje zawsze czysta i lśniąca.
Co ważne dla użytkowników kuchenki mikrofalowe są wyposażone w turbinę znajdującą się w tylnej części urządzenia, która wytwarza strumień powietrza schładzający obudowę i otaczające ścianki szafki.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Okap kuchenny też może być ozdobą kuchni. Zobacz...

Teoretycznie okap kuchenny ma przede wszystkim zapewniać odpowiednią wentylację w kuchni. Jednak zamiast...

Jakie praktyczne funkcje i wyposażenie mają...

Czasy, w których lodówka potrafiła wyłącznie chłodzić i mrozić, to już historia. Nowoczesne...

Jak prawidłowo podłączyć pralkę i zmywarkę?

Niezawodne działanie pralki lub zmywarki uzależnione jest od odpowiedniego montażu. O czym należy wiedzieć...

Jaki piekarnik wybrać? Specjalne funkcje...

Producenci wyposażają piekarniki w dodatkowe urządzenia. Podpowiadamy, które z nich będą naprawdę...

Rodzaje okapów kuchennych. Jaki okap do kuchni...

Pięknie urządzona kuchnia cieszy oczy, ale chcemy też, by przyjemnie pachniała. Jaki okap kuchenny pozwoli...

Nowoczesna kuchnia to czysta kuchnia. Jak...

Nowoczesna kuchnia to zazwyczaj kuchnia otwarta. Wymaga efektownych mebli, ale też utrzymania nieskazitelnej...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.