| muratordom.pl » Kuchnia » AGD do kuchni » Komfortowa kuchnia

Komfortowa kuchnia

Dostępne dzisiaj urządzenia kuchenne służą nie tylko wygodzie – mogą stworzyć komfortowe warunki do przygotowywania potraw i uprzyjemniać przeznaczony na nie czas.

Lodówka multimedialna

Współczesne lodówki nie tylko chłodzą i mrożą. Większy komfort zapewniają te z systemem antybakteryjnym, elektroniczną regulacją temperatury. Nikogo dzisiaj nie dziwi wbudowana w ścianę chłodziarki kostkarka do lodu czy barek. Hitem jest lodówka wyposażona w telewizor montowany zarówno na stałe, jak i z możliwością łatwego wyjęcia i przeniesienia.

Pełen oddech

O komforcie w kuchni przesądza dziś również świeże powietrze i cicho pracujące urządzenia. Okap nowej generacji jest w stanie wymieniać powietrze 10 razy na godzinę, emitując przy tym hałas nie większy niż 55 dB. Coraz częściej to sprzęt inteligentny – może być wyposażony na przykład w czujnik natężenia oparów – silnik automatycznie zwiększa obroty, gdy gotujemy więcej potraw. Ale naprawdę komfortowy okap może więcej – zastąpi designerską lampę nad wyspą, może mieć także wbudowany telewizor z ekranem LCD.

Autor: Mariusz Bykowski

Radość na zmywaku

Dzisiaj również zlewozmywak przejmuje wiele funkcji. Deska dopasowana do ociekacza lub komory zwiększa powierzchnię blatów roboczych, dodatkowe osączarki z odpływem umożliwiają jednoczesne płukanie i rozmrażanie owoców czy mięsa. Nowoczesny zlewozmywak ułatwi też odcedzanie, tarcie sera, ubijanie piany na parze lub schładzanie potraw na lodzie. Są modele z otworami w ociekaczu, którymi odpadki wpadają wprost do kosza albo jeszcze lepiej – sortownika śmieci.

Płyta z klasą

Gotowanie na płycie indukcyjnej jest szybkie, bezpieczne i oszczędne. Wytwarza ona ciepło bezpośrednio w naczyniu, precyzyjnie dozując energię cieplną. Pole elektromagnetyczne lub magnetyczne w ciągu paru sekund podgrzewa dno garnka. Płyta nie nagrzewa się, tak więc nie ma możliwości sparzenia sobie palców ani przypalenia potrawy, która w trakcie gotowania rozlała się na płytę. W momencie usunięcia garnka przestają grzać, wyłączając się samoczynnie.

WARTO WIEDZIEĆ

Strażnicy czystości

  • Młynek do resztek skraca czas pracy – można od razu, podczas przygotowywania posiłku, wrzucać odpadki do młynka lub zrobić to zaraz po skończonym obiedzie. Zapobiega powstawaniu brzydkich zapachów, poprawia higienę w kuchni. Odpadki spływają rurami kanalizacyjnymi i ulegają naturalnym procesom biologicznym. Dzięki usunięciu resztek bez problemu możemy segregować śmieci. Młynek jest niezawodny w działaniu, energooszczędny i cichy. W zależności od modelu zużywa od 0,5 do 0,7 KW miesięcznie.
  • Jeśli chcemy, by praca w kuchni była komfortowa, warto wyposażyć szafkę w segregatory na śmieci. Pasują one do szafek o szer. 450, 550 lub 600 mm i gł. 475 lub 545 mm. Wysokość pojemników to 467 mm z przodu i 417 mm w głębi szafki.
    Są wyposażone w prowadnice z hamulcem przykręcane do dna szafki. Kosz wyciągamy razem z frontem lub przez naciśnięcie pedału.

Przeczytaj dodatkowo:
Jak utrzymać porządek w kuchni? Poznaj...

Parownica to urządzenie do czyszczenia parą - bez stosowania środków chemicznych! Dzięki parownicom...

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – lepsza czy...

Kuchenka mikrofalowa przydaje się jako wyposażenie każdej kuchni, jednak kupujący często mają dylemat, jaki...

Rodzaje okapów kuchennych. Jaki okap do kuchni...

Pięknie urządzona kuchnia cieszy oczy, ale chcemy też, by przyjemnie pachniała. Jaki okap kuchenny pozwoli...

Energooszczędne AGD do kuchni. Jaką kupić lodówkę...

Wybierając AGD do kuchni, zwróć uwagę, czy jest energooszczędne. Szacuje się, że sprzęty w kuchni...

Nowoczesna kuchnia to czysta kuchnia. Jak...

Nowoczesna kuchnia to zazwyczaj kuchnia otwarta. Wymaga efektownych mebli, ale też utrzymania nieskazitelnej...

Jaki piekarnik wybrać? Specjalne funkcje...

Producenci wyposażają piekarniki w dodatkowe urządzenia. Podpowiadamy, które z nich będą naprawdę...