dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Okna energooszczędne

Postaw na ciepłe okna

Energooszczędność to cecha, do której inwestorzy przywiązują coraz większą wagę. Wybierają odpowiednie projekty domów, właściwe materiały i prawidłowe technologie budowy.

Budowa ciepłych ścian to jednak nie wszytko. Nie zmniejszą one bowiem energochłonności domu, jeśli nie będziemy patrzeć na ściany kompleksowo. A ściany to nie tylko mury, ale również okna.

Stolarka otworowa ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o izolacyjność termiczną całej przegrody – szacuje się, że przez okna ucieka 15-25 % ciepła. Dlatego warto zadbać o to, by spełniały one odpowiednie parametry cieplne i były dobrze rozmieszczone względem stron świata i natężenia słonecznego.

Jakie zatem rozwiązania sprawdzą się jako energooszczędne, czyli pogodzą w sobie ekologię, ekonomię oraz komfort?

Trzeba wybrać stolarkę o dobrej izolacyjności cieplnej i przepuszczalności promieni słonecznych. Rozmieść okna w sposób zapewniający jak najmniejsze straty energii i największe jej zyski. I co równie ważne, zamontować właściwe akcesoria okienne i umiejętnie z nich korzystać, tak aby były narzędziem pomocnym w racjonalnym gospodarowaniu energią.

Sponsorzy:

Ciepłe okna na przyszłość. Izolacyjność termiczna okien według wymogów na rok 2021

Nowe przepisy wymagają, by okna miały bardzo dużą izolacyjność termiczną. Liczy się więc jak najniższy współczynnik przenikania ciepła. Zobacz, jakim wymaganiom będą musiały sprostać ciepłe okna w przyszłości.

Duże okna tarasowe: jakie są ich ceny? Czy ich montaż wiąże się ze zwiększoną utratą ciepła w domu?

Okna tarasowe pozwalają na bardzo dobre doświetlenie wnętrza. Jednak wiele osób obawia się ich wysokiej ceny oraz większych kosztów ogrzewania związanych z utratą ciepła przez duże tafle szkła. Czy rzeczywiście są powody do obaw? Czy warto zainwestować w okno tarasowe, które otworzy nam widok na ogród?

Jasne wnętrza i ładne widoki. Budynek o wielkich przeszkleniach

Ten dom zmienia się wraz z porami dnia i roku – za sprawą światła przechodzącego na przestrzał i drzew, które pokazywane i odbijane przez duże okna, stały się częścią elewacji. Wielkie przeszklenia czynią ten dom atrakcyjnym takze z zewnątrz.

Wymiana okien w domu. Pierwszy krok do termomodernizacji

Termomodernizacja powinna zaczynać się od wymiany okien na nowe okna energooszczędne. Dopiero później zajmij się resztą. Wyjaśniamy, dlaczego wymiana okien powinna być pierwsza i w czym ciepły montaż okien jest lepszy od tradycyjnego.

Ciepły montaż okien. Zasady energooszczędnego montażu stolarki okiennej

Projektuje się coraz cieplejsze ściany. Można też kupić wysokiej klasy drzwi i okna energooszczędne. Co należy zrobić, aby w pełni wykorzystać ich zalety? Poznaj zalety i zasady ciepłego montażu okien.

Duże okna - synonim luksusu. Na co zwracać uwagę, kupując okna tarasowe lub okna balkonowe

Modne są duże okna, które zacierają granicę między wnętrzem a tym, co na zewnątrz. Wiele okien tarasowych i okien balkonowych (zwanych też drzwiami tarasowymi) ma konstrukcję zapewniającą zarówno komfort użytkowania, jak i bardzo dobrą okna izolacyjność termiczną.

Nowoczesny dom jednorodzinny z dużymi oknami i drewnianymi tarasami. ZDJĘCIA

Oto prezentacja projektu, w którym niemal wszystkie trakty części dziennej kończą się dużymi oknami z widokiem na ogród, a rozległe drewniane tarasy łączą nowoczesny dom z otoczeniem. Zobacz, jak się mieszka w nowoczesnym domu o rozłożystej bryle.

Okna tarasowe. Przeszklenia w rozmiarze XXL

Okna tarasowe są nie tylko najbardziej reprezentacyjnymi oknami w domu, ale często także najważniejszymi drzwiami – wiosną, latem i jesienią docenianymi przez domowników bardziej niż te wejściowe. Jak zaaranżować przeszklenia tarasu? Czym kierować się kupując duże drzwi tarasowe.

Nowoczesne okna do nowoczesnego domu. Poznaj okna przyszłości

Jakie będą okna przyszłości? O prognozy poprosiliśmy osoby, które od lat obserwują, jak zmieniają się gusty. Potrafią oddzielić zjawiska istotne od przelotnych mód. I nie tylko wyławiają trendy, ale również przyczyniają się do ich ugruntowania.

Dom pasywny bez mostków termicznych

Podczas projektowania i wykonywania domu pasywnego liczy się każdy detal, którym może uciec z domu drogocenne ciepło. Najczęściej ciepło ucieka przez stare okna, nieszczelne ocieplenie, niedocieplone fundamenty. Czy wiesz, co zrobić, żeby uniknąć mostków termicznych podczas budowy domu pasywnego? Wyjaśnimy to na przykładzie konkretnego domu.

Domy energooszczędne. Czy okna i ściany mogą pozyskiwać i oszczędzać energię?

Jeśli zależy Ci na budowie domu ekonomicznego, przede wszystkim trzeba pomyśleć o jego energooszczędności. Oznacza ona tanią eksploatację przez długie lata dzięki funduszom dobrze zainwestowanym już od momentu wznoszenia murów. Ciepłe ściany to połowa sukcesu. Drugą są oczywiście ciepłe okna.

Kupujemy okna energooszczędne. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie ciepłych okien?

Mówi się, że najbardziej ekologiczne okna to takie, które są najcieplejsze. Podążając tym tropem, przy wyborze okien powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na ich izolacyjność termiczną. Ale co jeszcze jest ważne?

Jakie okna wybrać do domu energooszczędnego i jak je rozmieścić, aby nie tracić ciepła?

Przez każde okno, nawet nowoczesne, ucieka ciepło. Jednocześnie umożliwia ono przenikanie do wnętrz promieni słonecznych. Jedną z tajemnic energooszczędności jest właściwe rozmieszczenie okien, które jednocześnie będą miały dobrze dobrane parametry.

Okna energooszczędne. Pomyśl o nich, gdy poddajesz dom termomodernizacji

Wstawienie nowych okien to poważna inwestycja finansowa. Nie warto jednak oszczędzać. Gdy przeprowadzasz termomodernizację, zdecyduj się na okna energooszczędne, o najniżym współczynniku przenikania ciepła.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.