dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Jak oni mieszkają...

Najpiękniejsze domy architektów

Od domów zaprojektowanych przez architektów i nierzadko także przez nich zamieszkiwanych oczekuje się zapewnienia kompleksowych rozwiązań na rzecz wygody mieszkańców. Ich architekturę i estetykę wyróżnia też zwykle stylistyczna spójność. Zobacz, jak mieszkają architekci, poznaj najpiękniejsze, projektowane przez nich domy...

Prezentacje domów

Dom pełen otwartej przestrzeni, w którym ścianki działowe właściwie nie istnieją. GALERIA

W tym pięknym domu architektoniczne podziały ograniczono do niezbędnego minimum. Otwarta przestrzeń ułatwia domownikom wypoczynek i sprzyja zacieśnianiu rodzinnych więzi. W tym celu ścianki działowe właściwie nie istnieją w domu. Zobacz zdjęcia wnętrz domu, w którym poszukiwanie przestrzeni dało niesamowity efekt.

Nowoczesny dom jednorodzinny w lesie. Zobacz dom z dużymi oknami

Budowa domu na zalesionym terenie to nie tylko przyjemność, ale też ograniczenia i obowiązki. Taki dom wymaga innych rozwiązań i materiałów niż budynek na otwartej przestrzeni.  Prezentujemy nowoczesny dom, którego architektura nawiązuje do przeszłości i do otaczającej przyrody. Las nie tylko otacza dom na zewnątrz - jest również w środku.

Zachwycający dom architekta harmonijnie wpisany w otoczenie. Zobacz zdjęcia domu i wnętrz

Ten przepiękny dom jest prosty w formie, zaawansowany technologicznie, zdrowy i harmonijnie wpisany w otoczenie. Dom otoczony jest niewielkim ogrodem, otynkowany na szaro, ma drewniane wykończenie i płaski dach. Urzeka nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz. Zobacz zdjęcia. Czy podoba ci się taka nowoczesna architektura?

Podmiejski dom jednorodzinny według projektu Murator D10 Modelowy. Siedziba architektów

Oto Modelowy ’98 – D10 w nowej odsłonie. Dom jednorodzinny według projektu gotowego z Kolekcji Muratora zbudowali dla siebie architekci wnętrz. Przeczytaj historię budowy.

Nowoczesny dom z artystyczną duszą. Zobacz zdjęcia wnętrz

Ten nowoczesny dom z łatwością zmienia się w galerię sztuki i plan filmowy, ale na co dzień to ciepła, rodzinna przestrzeń. Zobacz, jak gospodarze umiejętnie połączyli nowoczesny dom z artystycznym klimatem wnętrz.

Aranżacja wnętrz w poszukiwaniu otwartej przestrzeni. Zdjęcia nowoczesnego wnętrza po remoncie

Poszukiwanie przestrzeni architekci zaczęli od wyburzenia starych ścian, które zmieniały wnętrze w labirynt. Kolejnym etapem remontu i nowej aranżacji wnętrz było powiększanie przestrzeni przez wprowadzanie do niej przemyślanych kształtów i kolorów. Zobacz, jak wygląda teraz to nowoczesne białe wnętrze z otwartą przestrzenią.

Przytulny dom architekta - wnętrza w ciepłych barwach, z drewnem w roli głównej

Dom ma być przede wszystkim funkcjonalny, przytulny, a do tego otwarty na otoczenie - zgodnie z tą zasadą swój dom wybudował architekt Marcin Rycerski. Zobacz zdjęcia wnętrz skąpanych w ciepłych, przyjaznych barwach, w których główną rolę gra drewno.

Zdjęcia z nowoczesnego domu. Wnętrza w kamieniu i szkle

Do wykończenia wnętrz tego nowoczesnego domu wykorzystano kilka rodzajów kamienia i gatunków drewna. Kropkę nad kompozycyjnym „i” postawiły tafle szkła. Umiejętne zestawienie materiałów sprawiło, że dopełniają się wzajemnie tworząc harmonijną całość, która nie jest monotonna. Tak powstał dostojny dom nowoczesny.

Dom o kubicznej bryle. Okazały budynek na małej działce

Ten nieduży, a jednak okazały dom przekonuje, że wielkość może być względna. Dzięki jego bryle na małej działce udało się wyczarować ogród, a potem sprawić, by – oglądany przez duże przeszklenia – skutecznie powiększył część dzienną.

Dom szeroko otwarty, czyli nowoczesne wnętrza pełne światła

Przeszklona elewacja otwiera wnętrze domu na ogród. Dodatkowo ograniczenie w tym nowoczesnym wnętrzu liczby ścian działowych i minimalistyczny wystrój sprawiają, że dom jest pełen światła i powietrza. Zobacz wyjątkowe wnętrza w nowoczesnej stylizacji domu szeroko otwartego.

Modne wnętrza o surowym, nowoczesnym wystroju. ZDJĘCIA wnętrz

Modne wnętrza o minimialistycznym, nowoczesnym wystroju zyskują wielu zwolenników. W końcu dom powinien być azylem, a jego wykończenie - sprzyjać odpoczynkowi. Nie oznacza to jednak, że wystrój domu musi być nudny. Przykładem modnych wnętrz o nowoczesnym wystroju jest dom zaprojektowany przez pracownię architektoniczną 81.WAW.PL.

Skandynawski design we wnętrzu nowoczesnego domu

Zobacz, jak można urządzić dom według skandynawskiego designu. Soczyste barwy pojawiające się tu i ówdzie w eleganckich, świetlistych aranżacjach wnętrza. To dzięki nim do aranżacji wnętrz nowoczesnego domu została wprowadzona energia i optymizm. Projektant Przemek Kaczkowski stworzył jasne, nasycone kolorem białym, przestronne pomieszczenia, ogrzane ciepłem drewna.

Dom wzorowany na wiejskiej zagrodzie. Nowoczesny budynek w dawnym stylu

Na rozległej działce stanęła jakby miniatura wiejskiej zagrody. Dom ten z założenia, miał być kwintesencją tetmajerowskiego dworku w Bronowicach. Powstał budynek nowoczesny, ale zachowujący ludzką skalę, racjonalność rozwiązań i dopracowany detal.

Nowoczesny dom architektów w bieli i czerni. Zdjęcia z realizacji domu

Przebudowa domu niekiedy diametralnie zmienia jego oblicze. Tak było i tym razem. Zobacz zdjęcia z realizacji nowoczesnego domu, w którym dominują kolory biały i czarny. Uwagę zwracają również duże przeszklenia.

Nowoczesny dom parterowy. Zdjęcia domu niczym podmiejski bungalow

Mogłoby się wydawać, że ten nowoczesny dom parterowy - podmiejski bungalow - jest całkiem zwyczajny. Ma jednak zachwycające jasne wnętrza, liczne duże okna łączące go z ogrodem, a poza tym jest szyty na miarę z materiałów budowlanych dobrej jakości. Zobacz, jak się mieszka w nowoczesnym domu typu bungalow.

Rozłożysty dom z ceglaną elewacją. Amerykańska klasyka w podwarszawskim kurorcie

Horyzontalna bryła z wysuniętymi okapami, ceglaną elewacją, dachem płaskim i grą kubicznych form – tak wygląda podwarszawski dom. Przywodzi na myśl rezydencje projektu Franka Lloyda Wrighta, najsłynniejszego amerykańskiego architekta XX wieku.

Dom jednorodzinny z elewacją z klinkieru i płyt prodema. Zobacz wnętrza z dwustronnym kominkiem

O uroku tego domu jednorodzinnego decyduje nowoczesna, elegancka bryła oraz elewacja z klinkieru urozmaicona wstawkami z płyt prodema. Prosta forma kryje bogate wnętrze.

Nowoczesny dom jednorodzinny z dużymi oknami i drewnianymi tarasami. ZDJĘCIA

Oto prezentacja projektu, w którym niemal wszystkie trakty części dziennej kończą się dużymi oknami z widokiem na ogród, a rozległe drewniane tarasy łączą nowoczesny dom z otoczeniem. Zobacz, jak się mieszka w nowoczesnym domu o rozłożystej bryle.

Dom jednorodzinny na małą i narożną działkę. Zobacz zdjęcia stonowanych kolorystycznie wnętrz

Nawet w trudnych warunkach – na ciasnej, narożnej działce – może powstać dom atrakcyjny i wygodny. Podstawowymi celami, którymi kierował się projektant, były energooszczędność i odpowiednia ilość światła we wnętrzach domu jednorodzinnego.

Aranżacja domu jednorodzinnego łączącego elegancję i prostotę. Galeria

Aranżacja wnętrz tego domu to elegancka prostota, która urzeka każdego gościa. Kluczem do osiągnięcia piękna wnętrz były przemyślane rozwiązania architektoniczne dopracowane w najdrobniejszych szczegółach i szlachetne materiały wykończeniowe. Zobacz galerię zdjęć z wyjątkowej aranżacji domu.

Mazowiecka chata XXI wieku. Niezwykły dom jednorodzinny z drewnianą elewacją

Ten dom jednorodzinny swą prostą bryłą nawiązuje do tradycyjnych mazowieckich chat drewnianych. Tym, co go wyróżnia, jest nietypowa drewniana elewacja z modrzewiowych gontów i desek świerkowych.

Dom w nowej bryle i z nowoczesnym wnętrzem - rozbudowa domu z lat 70.

Dzięki przebudowie starego domu właściciele mogą się cieszyć dobrą lokalizacją, wiekowymi drzewami w ogrodzie, a zarazem nowoczesnym wnętrzem dostosowanym do współczesnych standardów. Zobacz, jak remont i rozbudowa zmieniły dom z lat 70.

Dom jednorodzinny z przeszklonym dachem. PREZENTACJA I ZDJĘCIA DOMU

Ten dom jednorodzinny ma częściowo przeszklony dach wzbogacony świetlikami tunelowymi. Światło dzienne zagląda tutaj niemal do każdego zakamarka. Jest go pełno w salonie, w sypialniach, dociera nawet do garderób. Zobacz prezentację tego domu, zajrzyj do środka.

Przestronne wnętrza w stronę minimalizmu. Galeria zdjęć nowoczesnego domu

Projektując to nowoczesne wnętrze, architekt nie tylko wprowadzał do niego barwy i meble, ale przede wszystkim odejmował... Adam Pulwicki z pracowni Pulva najpierw zlikwidował wszystkie zbędne podziały przestrzeni, potem pozbawił drzwi nadproży, schody podstopnic, a szafki widocznych uchwytów. W ten sposób powstały przestronne, minimalistyczne wnętrza.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.