dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Komfortowa temperatura podczas upałów

Klimatyzacja w domu

Kiedy na zawnątrz panują upały, niezastąpionym urządzeniem w domu jest klimatyzacja. Klimatyzatory nie są już kojarzone z luksusem, ale codzienną wygodą. Pojawiają się coraz cześciej i są coraz tańsze. Przeczytaj, jakie wady i zalety mają klimatyzatory do domu jednorodzinnego, czy warto zakupić te najtańsze i na czym polegają różnice między różnymi rodzajami urządzeń.

Żeby być zadowolonym z inwestycji w domową klimatyzację, powinieneś dobrze przemyśleć wybór. Zanim zdecydujesz się na konkretne urządzenie, poznaj jego wady i zalety. Do wyboru jest kilka rodzajów urządzeń. chociaż ich główną funkcją jest obniżanie temperatury powietrza w pomieszczeniach, mogą służyć też innym celom. Niektóre klimatyzatory przy okazji także oczyszczają powietrze, osuszają je lub nawilżają, a gdy zrobi się zbyt zimno, również je ogrzewają.

Najpopularniejsze są klimatyzatory split lub przenośne. Na klimatyzator przenośny warto się zdecydować, kiedy będzie używany w więcej niż jednym pomieszczeniu i tylko w największe upały. Klimatyzator stacjonarny typu split to najlepsze rozwiązanie tam, gdzie chłodzenie przydaje się przez całe lato. Urządzenie typu multisplit sprawdzi sie w domach wymagających chłodzenia kilku pomieszczeń w tym samym czasie, ponieważ jest tańszy niż kilka niezależnych od siebie urządzeń.

Klimatyzatory kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Czy warto płacić tyle za te najdroższe? Czy zakup najtańszej klimatyzacji to nie wyrzucenie pieniędzy w błoto? Na czym polegają różnice między nimi? Sprawdź też, jak jego działanie wpłynie na Twoje zdrowie.

Domowa klimatyzacja. Jak dobrać klimatyzator do potrzeb domowników?

Do niedawna klimatyzator kojarzył nam się z luksusowymi wnętrzami z zachodnich filmów. Dzisiaj może zagościć i w naszych domach. Warto się dowiedzieć, jak dobrze wybrać klimatyzator (przenośny czy split) i jak poprawnie wykonać montaż klimatyzacji. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o klimatyzacji w domu.

Czy klimatyzacja może być tania? Poznaj wady i zalety klimatyzatorów stałych i przenośnych

Chłodzenie domu podczas letnich upałów jest często trudne. Dlatego niektórzy inwestują w klimatyzację. Przeczytaj, jakie wady i zalety mają klimatyzatory do domu jednorodzinnego, czy warto zakupić te najtańsze i na czym polega różnica między klimatorem (klimatyzerem) a klimatyzatorem.

Klimatyzacja do domu lub mieszkania. Jak dobrać klimatyzator? [FILM]

Klimatyzacja w domu przydaje się głównie latem. Klimatyzatory ochładzają wtedy pomieszczenia zwiększając komfort mieszkania. Dowiedz się, jak zaplanować klimatyzację do domu jednorodzinnego lub mieszkania, czym się charakteryzują klimatyzatory i jak zaplanować montaż klimatyzacji.

Czy klimatyzator jest bezpieczny dla zdrowia? Fakty o domowych klimatyzatorach

Kupując klimatyzator do domu jednorodzinnego, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim sprawdź, jak jego działanie wpłynie na Twoje zdrowie. Aby ułatwić decyzję dotyczącą klimatyzacji w domu, przedstawiamy kilka faktów na jego temat.

Komfortowa klimatyzacja, czyli przydatne funkcje klimatyzatora

Każdy klimatyzator jest wyposażony w standardowy system regulujący jego pracę: chłodzenie, grzanie lub nawilżanie. Ponadto klimatyzacja w domu informuje również o tym, jaka temperatura panuje w pomieszczeniu, kiedy należy wymienić filtry w klimatyzatorze czy uzupełnić wodę w nawilżaczu. To jednak nie wszystkie możliwości klimatyzatorów. Poznaj dodatkowe, ale jakże przydatne funkcje klimatyzacji.

Klimatyzacja w domu. Co musisz wiedzieć o korzystaniu z klimatyzatora

Klimatyzator w czasie upałów jest niezastąpiony. Jeżeli więc klimatyzacja w domu działa na wysokich obrotach, musisz wiedzieć o kilku przydatnych rzeczach: klimatyzator należy poddawać przeglądowi; jeśli koszty jego eksploatacji są za wysokie, w oknach opłaca się zamontować żaluzje; wymieniając klimatyzator, zgłoś się do firmy od której kupiłeś poprzednie urządzenia – odbiorą je i zutylizują za darmo.

Klimatyzcja w domu. Jaki wybrać klimatyzator – split czy przenośny?

Klimatyzator jeszcze do niedawna uznawany był za luksus. Jednak obecnie klimatyzacja w domu jest spotykana coraz częściej. Najpopularniejsze są klimatyzatory split lub przenośne. Jeśli w domu jest za gorąco, klimatyzator przyda się z pewnością. Trzeba tylko przemyśleć jego wybór, by ostatecznie nie być rozczarowanym z efektów klimatyzacji.

Klimatyzator przenośny czy stacjonarny split? Jaka klimatyzacja sprawdzi się w twoim domu

Klimatyzatory kupujemy coraz chętniej, ponieważ ich ceny są coraz niższe. Kuszące jest również to, że montaż klimatyzacji można przeprowadzić samodzielnie, bez pomocy fachowca. Wśród urządzeń klimatyzacyjnych najpopularniejsze są klimatyzatory przenośne i stacjonarne klimatyzatory split. Czym się różnią, jakimi parametrami się charakteryzują, do jakich pomieszczeń najlepiej się nadają?

Co warto wiedzieć o obsłudze klimatyzatora

Klimatyzacja w domu jest coraz popularniejsza. Wybierając klimatyzator, weź pod uwagę sposób jego obsługi i hałas, jaki generuje. Jak głośno może pracować wentylator klimatyzatora?

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.