| muratordom.pl » Instalacje » Wentylacja i klimatyzacja » Czerpnia i wyrzut powietrza na dachu dla skutecznego działania rekuperacji

Czerpnia i wyrzut powietrza na dachu dla skutecznego działania rekuperacji

Jesteś zdecydowany na rekuperację? Spraw, aby była naprawdę skuteczna. W tym celu warto zwrócić uwagę na system wlotu i wyrzutu powietrza, który ma kluczowe znaczenie dla wydajności wentylacji. VILPE® Intake - czerpnia powietrza i Scoop – wyrzutnia powietrza to dwa produkty VILPE® zaprojektowane z myślą o poprawie efektywności systemów rekuperacji.

Zainstalowana na dachu czerpnia zapewnia stały dopływ czystego powietrza, a unikalny kształt głowicy gwarantuje doskonałą wodoszczelność, minimalne straty ciśnienia i pomaga utrzymać wysoką wydajność całego systemu wentylacji mechanicznej. Zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do przewodów, a woda deszczowa przy kontakcie z głowicą odprowadzana jest do odpływu.

Autor: VILPE/SK TUOTE POLAND

Scoop pozwala na właściwe wyprowadzenie powietrza na zewnątrz budynku z rekuperatora lub innej jednostki wentylacyjnej. Eliminując tym samym często stosowane zastępczo, niedoskonałe sposoby wyrzutu powietrza (np. poprzez ściany budynku). Scoop Uniwersalny (ilustracja obok) jest odpowiedni do większości pokryć dachówkowych.

Produkt jest dostępny również w wariantach do innych pokryć dachowych i metalowych w sześciu najpopularniejszych kolorach. Jest bardzo łatwy w montażu niezależnie od rodzaju pokrycia i jego kąta nachylenia. Głowica Scoop’a jest prosta w demontażu co pozwala na otwarty dostęp do przewodu wentylacyjnego.

Autor: VILPE/SK TUOTE POLAND

VILPE® Czerpnia i Scoop pasują do rur o średnicach 160 mm, (Scoop – 150/160 mm) dla różnych pokryć dachowych w zależności od modelu. Są wykonane z wysokiej jakości mieszanki polipropylenu (PP), odpornego na korozję atmosferyczną, promieniowanie UV oraz nadającego się do recyklingu. PP jest chemicznie obojętny i nieszkodliwy dla środowiska, wytrzymuje temperaturę stałą od -30°C do 80°C, i sporadycznie od -40°C do +120°C. Podobnie jak inne produkty marki VILPE®, posiadają 20 lat gwarancji w tym 10 lat gwarancji koloru.

Całkowitą wodoszczelność systemu zapewni montaż ww. urządzeń na wybranym, odpowiednim dla pokrycia dachu przejściu dachowym VILPE®. Nowoczesny design i efektywne działanie to cechy wspólne innowacyjnych produktów do wentylacji dachowej VILPE®, zaprojektowanych i wyprodukowanych w Finlandii z myślą o warunkach skandynawskich.

Przeczytaj dodatkowo:
Domowa klimatyzacja. Jak dobrać klimatyzator do...

Do niedawna klimatyzator kojarzył nam się z luksusowymi wnętrzami z zachodnich filmów. Dzisiaj może...

Darmowa energia z gruntu: jak wykorzystać ją do...

Na ogrzewaniu domu każdy chciałby oszczędzić, jak najwięcej. Dlaczego więc nie wykorzystać darmowej energii,...

Wentylacja z odzyskiem ciepła. Jak działa system...

Nowoczesne systemy wentylacyjne umożliwiają nie tylko wymianę powietrza w domu, ale też odzyskiwanie ciepła z...

Skuteczna wentylacja piwnicy. Jaki system...

Wentylacja piwnicy może być zapewniona dzięki własnym kanałom wentylacyjnym, albo gdy ma okna, pośrednio...

Czy opłaca się mieć w domu wentylację mechaniczną...

Jedynie wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła zapewnia wymianę powietrza w domu, w...

Rodzaje nawiewników okiennych: jak działają i...

Nawiewniki to niewielkie urządzenia zwykle o niezbyt skomplikowanej budowie. Od tego, w jaki sposób są...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.