| muratordom.pl » Instalacje » Ogrzewanie paliwami stałymi » Poznaj zalety kotła Bio-max. Wiem, co wybieram… czyli dlaczego warto zainstalować kocioł na pellet

Poznaj zalety kotła Bio-max. Wiem, co wybieram… czyli dlaczego warto zainstalować kocioł na pellet

Kotły na pellet są jednymi z najbardziej nowoczesnych i efektywnych urządzeń grzewczych do spalania paliw stałych. Łatwa i bezpieczna obsługa, wysoka sprawność spalania oraz niskie koszty ogrzewania przemawiają za wyborem właśnie tego urządzenia do ogrzewania domu jednorodzinnego.

Tagi: lumo

Pellety, czyli niewielkie, twarde pałeczki z wiórotrocin o średnicy 6 lub 8 mm i długości kilku centymetrów to jedno z najmłodszych ekologicznych paliw. Są wydajne, łatwe w transporcie i magazynowaniu. Ogrzewanie pelletami znacząco obniża koszty i ma pozytywny wpływ na środowisko, co potwierdzają badania wykazujące, że produktem ubocznym spalania pelletu jest taka ilość dwutlenku węgla, jaką pochłania drzewo w okresie swojego wzrostu.

Aby ogrzewanie na pellety było łatwe i przyjemne niezbędne są wysokiej jakości kotły na to paliwo. W myśli akcji „wiem, co jem” promowano swego czasu rozważny wybór produktów spożywczych. Takie zachowanie powinno według firmy LUMO Technika Grzewcza urosnąć do rangi filozofii życiowej i zostać przeniesione na pozostałe sfery naszego życia, dlatego też kotły producenta LUMO wykonane są z wysokiej jakości materiałów, zaprojektowane specjalnie według potrzeb klientów i z dbałością o wspólne środowisko.

Autor: LUMO Technika Grzewcza

Bio-max - kocioł na pellet

Dlaczego warto wybrać kocioł na pellet Bio-max

Kotły Bio-max są praktycznie bezobsługowe. Dzięki możliwości automatycznego rozpalania paleniska oraz stopniowego dozowania pelletów, ich obsługa nie jest uciążliwa, a nowoczesna trzyciągowa konstrukcja wymiennika charakteryzuje kotły LUMO niską temperaturą spalin oraz wysoką sprawnością spalania. Dla komfortu użytkowników i optymalnego wykorzystania systemu grzewczego ważna jest możliwość regulacji mocy urządzenia, pozwalająca dostosować moc kotła czy palnika do indywidualnych potrzeb użytkowników. Taką możliwość w kotłach firmy LUMO zapewnia modulowana moc palnika w zakresie od 20 do 100% wartości nominalnej. Obok wysokiej jakości kolejnym istotnym czynnikiem jest bezpieczeństwo użytkowników, dlatego kotły typu Bio-max wykorzystują systemem podawania złożony z zespołu podajnika ślimakowego z kanałem przesypowym. Konstrukcja ta zabezpiecza skutecznie przed cofaniem się paliwa i jego zapaleniem. Dzięki temu można pozostawić kocioł bez dozoru na dłuższy czas.

Optymalnie dobrana izolacja cieplna ogranicza straty związane z wypromieniowywaniem ciepła na zewnątrz urządzenia. Regulowane nogi ułatwiają ustawienie kotła na nierównej powierzchni podłogi. Obustronna warstwa powłoki lakierniczej nanoszonej proszkowo stanowi trwałą ochronę przed korozją i podnosi walory estetyczne.

Łatwa instalacja kotłów na pellet, niskie koszty ogrzewania oraz szybki zwrot poniesionych inwestycji, jak również mało angażująca użytkownika obsługa, sprawiają, że kotły Bio-max cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mogą ogrzewać niemal każdy rodzaj budynku. Atutem jest też wykorzystanie naturalnych surowców w procesie spalania (bez chemicznych domieszek). Wysoka funkcjonalność i łatwość użytkowania czynią troskę o środowisko niezwykle przyjemną i wygodną. Produkowane przez firmę LUMO kotły typu Bio-max są więc przyjazne nie tylko dla użytkowników i środowiska naturalnego, lecz również dla portfela.

Przeczytaj dodatkowo:
Jak dobrać zawór termostatyczny do kotła na...

Zawór termostatyczny to ważny element w instalacjach centralnego ogrzewania zasilanych kotłami na...

Dofinansowanie do wymiany pieca. Sprawdź, jaką...

Dofinansowanie do wymiany przestarzałego pieca jest możliwe! Programy dopłat dla osób fizycznych...

Tanie ogrzewanie. Czym tanio ogrzewać dom?

Dla wielu osób ważnym kryterium decydującym o wyborze sposobu ogrzewania domu są koszty jego...

Przegląd palników do kotłów

Palnik to bardzo ważny element kotła grzewczego. Urządzenie to wytwarza strumień ciepła o wysokiej...

Smog. Jedni na niego narzekają, a inni zacierają...

W ramach walki ze smogiem, rząd ma wydać rozporządzenia w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe...

Wybierz odpowiedni kocioł do ogrzewania swojego...

Kotły centralnego ogrzewania spalając paliwo typu pellet uzyskały 5 klasę według normy PN EN 303-5:2012....

sponsor artykułu